Reakce na ockovani Hexa x Prevenar?

3
15.8.21 23:40

Reakce na ockovani Hexa x Prevenar?

Zdravim, dceri budou tento tyden tri mesice. V pondeli byla na ockovanich Hexa a Prevenar - obe najednou. Po ockovani se prvni dva dny chovala zcela bezne, teplota zadna, lehce zarudle misto vpichu. Od stredy tedy od 3. dne az do ted pozoruji ze je protivna, neustale jeci silene pistivym hlasem pokud se ji okamzite nedostane jidla, chovani nebo je jen trochu unavena. Bezne je usmevava, sama si umi pul h broukat, ze ma hlad mi dava najevo v klidu a vzdy si pocka.. uz i v aute a kocare rve coz nikdy nedelala. Je to mozna reakce na vakcinu? Mate nekdo zkusenost ci radu? Dekuji :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2624
15.8.21 23:52

To dostala takhle obě najednou? 8o

Je možné, že je to reakce, můj syn měl teď reakci na očkování až za dva dny, podrážděnost, teplota. Tak buď to nebo ji mohou začít růst zuby a nebo také to horko? To těžko říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14801
16.8.21 00:00

Muze, no.
A ani nevis na kterou, kdyz jsi dala obe najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54084
16.8.21 00:31

Ano, je to možné. Příště bych trvala na oddělení, všecky dr. mých dětí trvaly na tom, že dohromady to nedávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
16.8.21 01:33

Tak muze a nemusi. Kolem toho 3.mesice se taky ty deti trochu meni, jsou vic vzhuru, rustovy spurt atd.

U nas reakce byly, do vecera vzdy teplota/horecka, nejhorsi u 2.davky Bexero. Jinak davame tedy pro jistotu vse zvlast s odstupem.

Rada je jedina - hodne mazlit a mit trpelivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
16.8.21 06:28

Je to možné, že je podrážděná. Já právě trvala na tom, že synovi nikdy nedají víc než jednu vakcínu najednou.
Ono to očkování vyčerpává tělo, buduje si imunitu a tak je pak dítě podrážděnější a unavenější. K tomu se třeba přidá růstový spurt a pak dítě ječí, že má hlad.

Já jsem taky na pěst, když jsem unavená, hladová a není mi úplně fajn :D To je smrtící kombo skoro pro každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
16.8.21 07:32
@ugluk píše:
Ano, je to možné. Příště bych trvala na oddělení, všecky dr. mých dětí trvaly na tom, že dohromady to nedávají.

Moje Dr mně hlásila, že to dávají normálně dohromady, že pohoda. Aby jsme prý nemuseli jet dvakrát. :zed: Tak jsem řekla, že rozhodně ne. A obě očkování v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
16.8.21 07:38
@P4ja píše:
Moje Dr mně hlásila, že to dávají normálně dohromady, že pohoda. Aby jsme prý nemuseli jet dvakrát. :zed: Tak jsem řekla, že rozhodně ne. A obě očkování v pohodě.

Klid, jedna moje dcera dostala každou zvlášť a bylo to teda horší, než když ta druhá si to odbyla najednou.
Reakce na vakcínu to muže a nemusí být, zkus to tak nehrotit. Ono kolikrát jsem si řikala joo, kdybych teď měla naockovaný dítě, tak řeknu že to má z toho ( různá změna v chování atd) někdy se to prostě překrejvá a vakcínu s tím nemá, co dělat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
16.8.21 08:19

…aby jste nemuseli jet dvakrát. To je bomba. Takže do dítěte necháš vypíchnout dva „hnus*y“ najednou, jen proto, aby jste nemuseli jet na dvakrát?
Já bych teda nedávala žádný, ale když už musíš, tak hlavně s rozumem.
Inteligence už dnes prostě není v módě… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
16.8.21 08:23
@Hedvikaaa píše:
Klid, jedna moje dcera dostala každou zvlášť a bylo to teda horší, než když ta druhá si to odbyla najednou.
Reakce na vakcínu to muže a nemusí být, zkus to tak nehrotit. Ono kolikrát jsem si řikala joo, kdybych teď měla naockovaný dítě, tak řeknu že to má z toho ( různá změna v chování atd) někdy se to prostě překrejvá a vakcínu s tím nemá, co dělat :)

Já nic nehrotim, nejsem zakladatelka. Člověk si s takovými věcmi musí poradit, i když je to očkování nebo to, co píšeš.

Reakce jsem čekala na obě zvlášť. Jen bych to prostě dítěti najednou nedala. Ať si doktorka říká cokoli. Sobě bych taky dvě věci najednou píchnout nenechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
16.8.21 08:30
@Lili93 píše: …aby jste nemuseli jet dvakrát. To je bomba. Takže do dítěte necháš vypíchnout dva „hnus*y“ najednou, jen proto, aby jste nemuseli jet na dvakrát?
Já bych teda nedávala žádný, ale když už musíš, tak hlavně s rozumem.
Inteligence už dnes prostě není v módě… :zed:
Četla jsi můj příspěvek až do konce? Nejsem zakladatelka.

Koukám, že čtenářská gramotnost není v módě. Tak hlavně, že ten rozum používáš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
16.8.21 08:34

@Isasik je možné a nemusí to být reakce. U první dcery jsem nevěděla, jak to chodí a taky dostala tohle očkování naraz. Nic moc tedy… Až u druhé dcery jsem věděla do čeho jdu striktně jsem chtěla to své. Doktorka remcala a strašně jsme se pohadaly a stejně bylo po mém. Očkovat chci, nicméně podle aktuálního stavu dítěte. Straší všeobecně to očkování snášela hůře. Takže vždy je lepší, pokud se to přizpůsobí na míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5570
16.8.21 08:51

Já u prvního dala obě očkování najednou. Dr taky tvrdila, že zbytečný jezdit dvakrát. Teď s druhým jsem,, chytřejší,, a má to vždy zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
16.8.21 08:58
@Salorka píše:
Já u prvního dala obě očkování najednou. Dr taky tvrdila, že zbytečný jezdit dvakrát. Teď s druhým jsem,, chytřejší,, a má to vždy zvlášť.

Já právě dávala i hexu později. A ty pneumokoky nakonec ano. Ale Dr mně dostala s tím, že nemusíme dvakrát. :( To bych nedala ani sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
17.9.21 22:21

Dobrý den, dávám dohromady skupinu s podobnými problémy. Přidám sem část článku ze SÚKL doplněný Romanem Prymulou. Pokud máte zájem ráda s vámi budu komunikovat soukromě… Ve dvouletém období v letech 2009 až 2011 obdržel výrobce vakcíny Prevenar 13 Pfizer celkem 1 691 hlášení o negativních reakcích, z nichž 312 případů (18%) představovalo neurologické nežádoucí reakce. Pfizer vyhodnotil tyto reakce vzhledem k tomu, jaká očkování byla v těchto případech aplikována, a rozdělil je do tři skupin: skupina, která obdržela pouze vakcínu Prevenar 13, skupina, která obdržela Prevenar 13 spolu s jinou vakcínou dohromady, a skupina, která obdržela naráz Prevenar 13 s Infanrixem hexa. Výsledky neurologických reakcí jsou následující: Z 934 dětí očkovaných pouze Prevenarem 13 vykazovalo neurologické neg. reakce 87 dětí = 9%. Z 287 dětí očkovaných Prevenarem 13 spolu s jinou vakcínou současně vykazovalo neurologické negativní reakce 62 dětí = 21%. Ze 470 dětí očkovaných Prevenarem 13 spolu s vakcínou Infanrix hexa vykazovalo neurologické negativní reakce 163 dětí = 34 % Z toho jednoznačně vyplývá, že simultánní podání více vakcín najednou ZVYŠUJE VÝSKYT NEUROLOGICKÝCH NEGATIVNÍCH REAKCÍ AŽ 4×! Při aplikaci Prevenaru 13 spolu s Infanrixem hexa docházelo mnohem častěji k reakcím typu neutišitelný pláč, křeče, hypotonicko-hyporesponzivní epizody, třes, ztráta vědomí, epilepsie, dětské křeče, absence odpovědi na podnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat