Reakce na očkování - příušnice, zarděnky, spalničky

129
14.9.05 13:15

Reakce na očkování - příušnice, zarděnky,spalničky

Ahoj maminky,
před šesti dny byl Péťa očkován proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Chtěla jsem se vás zeptat, měli jste nějakou reakci na očkování? Jak dlouho to trvalo? Prý přichází mezi 5-10 dnem. Je to nejagresivnější očkování. Mám z toho docela hrůzu, asi předčasnou.
Děkuji Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
14.9.05 14:08

Ahoj,
taky se ráda poučím, zítra jdeme na toto očkování a sama mám dost obavy z reakcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
14.9.05 14:59

Ahoj
Taky jsem se toho očkování bála ale bylo to v pohodě. Reakce prý nastává 7-14 den po očkování a prý je to vysoká teplota, pupínky, zduřené uzliny a kdo ví co ještě

a jaká byla realita. Terezka se asi 10tý den po očkování opupínkovala. Měla pupínky na obličeji, na zádech, hrudníčku, bříšku, prdelce, nožičkách…neškrábala se takže myslím že jí to nesvědilo a asi po 3 dnech se to zase ztratilo a tím to zkončilo. Takže se zbytečně nebojte. Možná pro jistotu mít u sebe něco na tu teploty kdyby náhodou.

Mě mudr vystrašila i tím že mi dala dvě tablety dyazepamu kdyby měla Teri vysoké teploty tak aby nedostala febrilní křeče ale teplotu neměla vůbec.

Maky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
14.9.05 15:06

Ahoj, u nas toto ockovani probehlo v poho az na jeden den zvysene teploty o ktere bych nevedela kdych male nezmerila teplotu. Dala sem jeden cipek a od te doby uz nic nebylo. Cipky na teplotu mi Dr. predepsala hned co ji ockovani pichla. Pri dalsich davkach mi Dr. doporucila cca 4h. po pichnuti ockovani dat preventivne cipek. Dala sem a vse bylo uplne v poho. Sany+mimi 7m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
14.9.05 15:26

Ahoj,taky jsem slysela,ze se ma dat preventivne 2.,3. a 4.den po ockovani vzdy po jednom cipku pro deti(Paralen 100).Bohuzel jsem se to dozvedela pozde.Dcera mela hroznou reakci-teplotu 40,ale pupinky zadne.Teplota trvala 3 dny,tedy ne uz ta vysoka,ale okolo 38,5.Bylo mi receno,ze se ji k tomu neco pridalo (nemoc,zuby…),protoze jinak ty teploty jsou snad max.do 38,5.Spis jsou jako reakce pupinky.
V rijnu jdeme na druhou davku,ale jsme radeji objednane do Motola,kde maji specializovane pracoviste pro tyto a jim podobne pripady.Nemate s tim nekdo zkusenost-budu rada,kdybyste mi napsali jak to tam probiha.Diky.
Drzim palce at jste OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
17.9.05 15:06

Ahoj, tak máme po očkování… řekla bych že první reakce se už dostavily :( objevily se pupínky na noze :( zatím jich je jen 7 a doufám že brzy zmizí. Jsem zvědavá kdy se dostaví ty avizované teploty :cry: Jinak mrzutost je tady taky a tak mám Myšáka od čtvrtka přisátou na těle…
vám všem přeju lepší zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
17.9.05 22:13

Ahoj!

My jsme byli na očkování minulej pátek a malej měl horečku hned od soboty-39C až do pondělí kolem 38C. Pak byl bez teploty, ale za to se opupínkoval a dnes můžu s klidným srdcem říct, že nemá ani jeden pupínek, takže 4 dny pupínků. Nejhorší byly ty teploty, ,měla jsem strach, hlavně v noci , tak jsem mu dělala i zábaly-třísla, pod pažema.
Pupínky sám ani nezpozoroval. Ty tři dny teplot jsem byla opravdu ráda, že mám prsa a že ještě kojím, protože se ode mě malej celou noc nehnul a když neměl prso v puse tak ani nespal a pořád plakal.

Ahoj P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
17.9.05 22:50

Ahoj. My byly na druhé dávce tohoto očkování teď ve středu. Dr. říkala, že reakci má tak 1 dítě z 10ti. Při prvním očkování jsme reakci naštěstí neměli a teď jsem zvědavá, docela se toho taky bojím. Uklidňuju se tím, že další očkování nás čeká až v 5 letech :D a pak už máme vystaráno :D

pa Alusha + Sárinka 23 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.9.05 23:01

reakce

Ahoj, dcera měla reakci 7. den- teploty okolo 38, celá se osypala, teploty trvaly 3 dny , nešly moc snížit ani Nurofenem, byla mrzutá - nespala, moc nejedla a v noci plakala tak, jak jsem to ještě nezažila-takže nic mo. Na ruce měla po vpichu horkou červenou bouli.
SARA

• Nahlásit
  • Citovat
129
18.9.05 21:52

Ahoj maminky,
díky moc za všechny odpovědi.
Jen pro informaci. Dnes končíme 10-tý den po očkování a v pohodě. Byl trošku unavenější, ale nic jiného (ťuk, ťuk)
Docela mě okolí strašilo, tak jsem ráda, že to tak dopadlo.
Všem dětem, které ještě nebyly očkovány držím palce.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
16.9.06 22:11

Ahoj maminky,
dnes je to 12.den od očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám a od 10.dne má maličká reakci :( Už jsem myslela, že nás nepotká, doktorka říkala mezi 7.-10.dnem po očkování.
Reakce se projevila teplotou, další den horečkou a i osypáním, takovým jemným po celým tělíčku. Navíc se nám k tomu přidalo hned od začátku silný nachlazení, ale dočetla jsem se, že to k tomu patří. Díky emiminu jsem trochu klidnější, když vím, že to probíhá celkem obvyklým způsobem, jako u vašich dětiček.
Horečku má chudinka pěkně vysokou :cry: , naměřila jsem jí dnes večer 39,2. Dost mě to děsí, radši jsem jí dala Diazepam a Panadol.
Pročetla jsem všechny diskuze o reakcích na toto očkování, ale nikde jsem nenašla informaci o tom, jestli je to nějak nakažlivé a jak dlouho se pak nesmí ven??
Ven samozřejmě nechodíme, malé je fakt dost zle a při horečce bych s ní ani nešla, ale podle toho, co píšete by to mělo trvat jen pár dní (což pevně doufám). Co potom? Můžeme někoho nakazit?
Prosím o rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
17.9.06 09:02

Ahoj.

S nakažlivostí případných pupínků aj. po očkování mě to taky zajímá. Jako těhule bych se nechtěla potkat s žádným rizikem byť jen drobného nakažení zarděnkami. Kdo poradí? Díky.

Beruška :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
17.9.06 14:12

Taky jsme byly nedávno. 4 tý den po očkování začala malá zvracet, pak průjem, nic nejedla, nechtěla pít, po 3 dnech jsem šla za jinou dr.(naše měla dovolenou) a dověděla se „co po ní chci a že sama musím vědět jestli je malá zavodněná“. Malá nečůrala třeba 15 hodin, rty úplně suché, násilím jsme do ní cpali Kulíška. Děs a hrůza. Trvalo to týden a bylo to smutné, chudinka už nemohla pořádně chodit. Ovšem jestli to byla shoda náhod a nemoc nesouvisela s očkováním mi nikdo nedokázal říct. Nechci nikoho strašit, v mém okolí žádná taková reakce nebyla, ale proště kdyby se něco takového objevilo, aby byl člověk připraven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
17.9.06 19:39

My jsme měli očkování 30.8. a jedenáctou noc trošku zvýšenou teplotu, dala jsem Paralenový čipek , ráno už byla bez teploty a dál už nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
18.9.06 11:17

Ahoj všem.
Tak nás konečně horečky opustily, pupínky zmizely a vypadá to už jen na rýmu a kašel. Jsem ráda, že to nejhorší je za námi. Volala jsem doktorce a ta mi řekla, že nakažlivé to není! Prý když už není teplota, můžeme normálně ven. (což teď samozřejmě nepůjdeme, protože nám to zas komplikuje kašel).
Jinak s tím, že maličká Andrejka od Vladkaa nemohla skoro chodit, o tom jsem zase slyšela, že se to může stát, pokud se očkuje do nožičky. Nás sice taky očkovali do nožičky a dobrý, ale prý se to stává. Jinde očkují do ručky.
Tak ať jsou reakce jen mírné a jsou děťátka v pohodě!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama