Reakce na očkování proti obrně?

563
8.3.05 18:24

Reakce na očkování proti obrně?

Holky,

může dojít k reakci na očkování proti obrně? Dneska jsme na něm byli a Andrýsek je teď ufňukanej až hrůza :cry: . Nikde se o reakci na tohle očkování nepíše, znamená to, že prostě není? Je fakt, že to může bát z čehokoliv, ale normálně tohle nedělá, tak mě to trochu udivuje, že zrovna dneska.

Ulrika a Andrýsek (7 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.3.05 18:31

Ulriko, my jsme byli včera a malá měla večer zvýšenou teplotu(37,8). Na případné reakce jsem se sestřičky neptala, dneska je malá ukňouraná a spavá, ale už bez teplot.
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
12466
8.3.05 21:51

Ahoj,
ockovani proti obrne vyvola v organismu reakci temer shodnou s reakci na ockovani formou injekce. Pripadna nezadouci reakce souvisi spis s typem ockovani nez se zpusobem podani ockovaci latky, napr. „klasicka“ vakcina proti cernemu kasli casto vyvolava reakci. Zatim ale jedina vakcina, ktera lze podat touto cestou (do pusinky) je prave ta obrna.
Syn byl ockovany proti obrne dnes a zatim zadnou reakci nemel (protivnost bohuzel ockovani pricist nemohu ;) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
8.3.05 22:14

Ahoj,

vakcína proti obrně ( ale i ostatní očkovací vakcíny) může u citlivých jedinců způsobovat zvýšení teploty,nechutenství,průjem.Některé děti mohou být protivné,ukňourané,spavé .

Jako zdr.sestra poradím jen dostatek tekutin a při teplotě nad 38,5°C
paralenový čípek.

A to nejhlavnější trpělivost rodičů.Možná vás to bude stát více námahy,ale dítě potřebuje cítit vaši lásku a to,že chápete,že mu není dobře.
Takže nezbývá než je nosit a třeba nechat spát u vás v posteli.

Jsou i názory,že se tímto přístupem dítě rozmazlí a zvykne si spávat s vámi a nebude chtít potom spát ve své postýlce.
Není to v žádném případě pravda,dítě potřebuje vědět,že ho máme rádi i když je ukňourané.

A uznejme si samy.Není nám také příjemné,když o našich bolestech ví ještě někdo druhý a dokáže nás potěšit a „pofoukat bolístku“?

Jarinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
9.3.05 11:14

To jsem ráda, že to vím. Už jsem myslela, že na Adélku něco leze. Včera jsme byli na očkování a byla pak tak protivná, že to jsem ještě nezažila.
Ještě jednou díky.

Lenka +Adélka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
9.3.05 11:56

Včera Lucinka dostala vakcínu a dneska od rána už dvakrát kakala a stolice byla řidší. Doufám, že je to po tom očkování, protože nedávno prodělala průjem, kterého jsme se zbavily až po 11 dnech. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.3.05 12:35

Ulriko, vsechno doktorovi rekni, treba vam radeji priste da nezivou vakcinu Imovax. My meli zase prujem po vakcine na lzicku, tak nam priste dali Imovax a dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.3.05 12:36

Ulriko, vsechno doktorovi rekni, treba vam radeji priste da nezivou vakcinu Imovax. My meli zase prujem po vakcine na lzicku, tak nam priste dali Imovax a dobry.Goody

• Nahlásit
  • Citovat
19
9.3.05 14:10

Ahojte, to jsem moc ráda, že se tu tohle téma objevilo - my byly na očkování dneska a malá mi neobědvala, což mi přišlo hodně divné, protože maso a zeleninu miluje a zbaští jakékoli množství. Takže u nás asi to nechutenství.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
9.3.05 20:05

Ahojky, my jsme byly na lžičce dneska a máme řidší stolici. jinak jsme v pohodě, teda zatím. Nechutenství nevíme co je a protivní jsme mírně pořád. Takže pevné nervy a ahoj :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
9.3.05 20:55

Ahoj holky,
jsem ráda, že se tu tohle téma objevilo. Malá byla na očkování proti obrně v úterý a od té doby kadí a kadí. NOrmálně kaká jednou denně, někdy i obden ( plně kojíme), ale od úterka máme pokaděnou každou plínu…katastrofa…a ten smrádek :twisted:
Díky a ahoj
Radka a Sabinka 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
9.3.05 21:21

Tak ted jste me pekne postrasili. My jdme hned druhy den po ockovani na svatbu sestrenice. Co kdyz mi tam bude cely den kakat? :lol:

Anny a Olivie(9m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
10.3.05 08:52

My byly ockovany vcera a zadna reakce nebyla :D , takze je to opravdu hodne individualni.S.&K.(8 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
10.3.05 08:58

Ahoj,
my byly v úterý - a taky bez reakce. Ani mě doktor na nic neupozorňoval, což dělá vždycky, když je nějaké potenciálně "reakční :D " očkování.

Baghira a Eliška (skoro 11 m.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
10.3.05 13:51

reakce

Ahoj holky,
jdu se poradit.. V pondeli jsme byli na zminenem ockovani proti obrne, vcera pres den mela trosku teplotku a vecer se vysplhala na 39 stupnu. Dneska to neni o nic lepsi…
Volala jsem doktorce, zda to muze byt reakce na ockovani, tak rekla ze nemuze, ze to bude asi zacinajici chripka. Ze mame prijet s malou zitra i s močí.
Ja nevim, ale pokazde to ockovani musime odstonat. Presne vloni v breznu jak jsme byli na obrne + ji k tomu dali jeste tu posledni davku 3kombinace (priusnice,… ted si nevzpomenu), tak dostala zanet mocoveho mechyre. Pripada mi, ze ji to ockovani vzdycky hodne oslabi.
Nemate podobnou zkusenost???

Diky Kajka a Barunka (17 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama