Reakce na očkování proti tetanu - dospělý

5707
26.6.12 14:23

reakce na očkování proti tetanu - dospělý

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jste měl někdo reakci po očkování proti tetanu cca tak 4 dny. V místě vpichu bolestivá zduřelina velikosti velké švestky - otok, bolestivost celé ruky. U lékaře mi tvrdí, že tak dlouho po očkování, to není reakce ne něj, ale z čeho jiného by to bylo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2698
26.6.12 14:25

Já tam měla pořádný červený kolečko ještě asi 14 dní, pěkně mě to bolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SayaSt
26.6.12 14:26

Ja a i dalsi z rodiny a znamy kdo jsme ho do ruky absolvovali jsme meli stejnou reakci a byli od lekare upozorneni ze je to reakce na ockovani

• Nahlásit
  • Citovat
5707
26.6.12 14:29

@SayaSt Co jste s tím dělali, aby otok zmizel, ráno jsem měla napuchlou celou ruku od ramene až k prstům. Za jak dloho to zmizelo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SayaSt
26.6.12 14:31
@radka101 píše:
@SayaSt Co jste s tím dělali, aby otok zmizel, ráno jsem měla napuchlou celou ruku od ramene až k prstům. Za jak dloho to zmizelo?

nejhorsi to bylo prvni tyden a do dalsich zhruba 2 to zmizelo. jen jsem ledovala

• Nahlásit
  • Citovat
15066
26.6.12 14:31

Taky jsem měla takovou reakci, ruka mě bolela ještě víc jak týden.

Nic jsem s tím nedělala, samo to odeznělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7205
26.6.12 14:32

Tvrdí, netvrdí…dcera 13 let ted byla přeočkována spolu se spolužáky, a většina po několika dnech měli bolestivost ruky, nateklé místo, zarudlé, horké. Je to správná reakce, jak popisuješ, na tetanus. Po pár dnů bude místo ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
26.6.12 14:36

Nejsem lékař a můj závěr byl stejný, tak nechápu proč mi lékař tvrdí opak, je teda divný, že se mi to udělalo až 4 den od aplikace očkovací látky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
26.6.12 15:14

Stalo se mi to sice po jinem ockovani nez po tetanu, ale reakce byla v podstate stejna, vubec jsem nemohla pouzivat levou ruku a jedine, co pomahalo, bylo ledovani. Preslo to az tak za tyden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
26.6.12 15:32

Dr. totiž má správně reakce na očko kamsi hlásit- už nevím podrobnosti a prakticky žádnej se tím nechce zaobírat. Nám např dr tvrdila, že ješte žádné z dětí co očkovala nemělo žádnou reakci-ani teplotky ne-což je lež jako věž, protože teplotky má každý druhý mimčo, takže by musela být zázračná, aby zrovna u ní žádný reakce nebyly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2731
26.6.12 15:37

Známá také měla reakci na očkování- červené, nateklé zduřené, říkala že nemohla ani sedět, jak ji to bolelo. dostala na to dvoje homeopatika a druhý den se to začalo hodně lepšit. Příště má hlásit, že má na tetanus reakci a dostane homeopatika dopredu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
26.6.12 15:37

No je pravda, ze jsem se o te reakci taky zminila doktorce a ta mi tvrdila, ze to s tim nesouvisi :roll: Proste me asi zrovna nahodou akorat den po ockovani poprve v zivote zacala takhle bolet ruka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
27.6.12 07:09

Díky všem za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
1.7.12 10:28

Má se to hlásit na Státní ústav pro kontrolu léčiv a když to neudělá Váš lékař (a samozřejmě by to udělat měl), můžete nahlásit i Vy:
http://www.sukl.cz/…douci-ucinek
Uvádí tam
Prosíme, hlaste všechno, co považujete za neobvyklé nebo odlišné. Při hlášení podezření na nežádoucí účinek nemusíte být přesvědčeni o tom, že nežádoucí účinek byl způsoben lékem.

Jinak mi to připadá jako jasná reakce na očkování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17848
10.7.12 22:48
Prosím, můžeš mi to objasnit - oni je jako hromadně očkovali ve škole???
@pannda píše:
Tvrdí, netvrdí…dcera 13 let ted byla přeočkována spolu se spolužáky, a většina po několika dnech měli bolestivost ruky, nateklé místo, zarudlé, horké. Je to správná reakce, jak popisuješ, na tetanus. Po pár dnů bude místo ok
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama