Reakce na očkování spalničky, zarděnky

157
15.12.12 22:19

Reakce na očkování spalničky, zarděnky ...

Prosím, prosím o radu. 4. 12. byl malej očkován na spalničky. Celou dobu byl bez teplot, průjmů,,, ale dnes jsem mu na celém hrudníčku našla vyrážku. Kůžičku má červenou a na tom jsou bílé pupínky. Chtěla jsem se zeptat jestli by to mohla být reakce na očkování. Minulý rok touto dobou měl malej ekzém, kterého jsme se zbavili během dvo měsíců a od té doby nic. Tak mám hrozný strach, aby se mu to nevrátilo( bylo to velmi podobné této vyrážce ). Zatím se neškrábe, tak doufám že se nám ekzém nevrátil :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
15.12.12 22:24

Tak vzhledem k tomu, že reakce na MMR vakcínu nastupuje právě tušm 10-14dnů po očkování, tak bych řekla, že to tak bude.
(a trusí mě přístup lékařů, že před reakcemi nevarují, to by snad měli říct, není to zas tak neobvyklé)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
15.12.12 22:26

Ahoj, jo může to být reakce na to očkování. Naše malá ji měla taky, mazala jsem normální vazelínou z DM a bylo to o. k.
Vždycky se škrábala víc, když bylo víc zatopeno.Nebo aspon já to tak pozorovala.
A když jsem se ptala doktorky, tak říkala že můžu dát půlku zirtecu kdyby bylo nejhůř ale na to teda nedošlo…
Jo a ta vyrážka se objevila tak asi až za týden po očkování, měla ji na tvářích, pod krkem a kousek na hrudníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
15.12.12 22:30

@Gladys Ano naše paní doktorka právě vůbec nic neříká. A když náhodou jdu já za ní s nějakým probléme a vyprávím jí co si myslím, že by malému mohlo být, tak mě ještě setře, že od toho je tady ona, že já diagnózu snad nestanovím… Už přemýšlím o změně pediatra. Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
15.12.12 22:41

S největší pravděpodobností jde o reakci na vakcínu. s dítětem bych šla zítra na pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
16.12.12 00:06

vyráška s horečkou

Se vyskytuje od 1 do 10% očkovaných. Do 3 dnů by to mělo odeznít. horečku / nad 38°C / můžete snižovat.

Jinak toto očkování provází po první dávce velmi často horečky naopak druhá dávka je většinou snášena bez větších problémů. Vaše dítě bylo očkováno živými vakcinami, očkování je proto účinnější než očkování inaktivovanými vakcínami nicméně je to právě za cenu bouřlivější reakce imunitního systému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13696
16.12.12 10:42

@paola white proč na pohotovost? nic tam nevykoukají a ještě tak pochytí něco horšího…
stejně jako ostatní si myslím, že to je reakce na očkování. pokud by to do pár dnů nezmizelo, šla bych k dětské nebo na kožní. pokud by se škrábal, dala bych 15 kapek Fenistilu. nově je už bez předpisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
16.12.12 13:10

Děkuji za reakce. První dávka byla právě úplně v pohodě, žádné horečky nic, tak jsem se lekla. A jak píše @nozu na pohotovost určitě nepojedeme, počkám pár dní a kdyby se to nezlepšilo tak půjdu k dětské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
16.12.12 13:17
@nozu píše:
@paola white proč na pohotovost? nic tam nevykoukají a ještě tak pochytí něco horšího…
stejně jako ostatní si myslím, že to je reakce na očkování. pokud by to do pár dnů nezmizelo, šla bych k dětské nebo na kožní. pokud by se škrábal, dala bych 15 kapek Fenistilu. nově je už bez předpisu.

tohle je pro mě dostatečný důvod proč bych takovou situaci řešila hned
http://www.dlouhacesta.cz/…alitida/c367

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
17.12.12 21:50

@paola white tak to je šílený… až jsem se u toho rozbrečela :,(
Jinak malej má už po vyrážce, takže to byla určitě reakce na očkování :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
17.12.12 23:21

@Šťístkule
no nemyslím si že reakce na očkování by byl důvod k radosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
18.12.12 19:16

@paola white myslím že se raduje protože to byla JEN reakce na očkování…a né nic závažného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaštinka
18.12.12 19:29

A Paola ví, že reakce na očkování můžou být nevyzpytatelné a spíš nebezpečné. My to bohužel taky odnesli. Mluvím za sebe (tetanovka) a dceru (otok mozku a postvakcinační PAS s regresem).

• Nahlásit
  • Citovat
157
19.12.12 12:54

Samozřejmě, že se raduji kvůli tomu, že to není nic vážného!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lusienda
17.4.13 08:17

ockovani spalnicky atd..

Ahoj holky zrovna vcera mi ditko po ockovani pred 9dny reaguje horecky a nespavost atd..neboj te toto ockovani je sice hnus ale je to jen aktivni reakce na organismus.do toho je malej jeste nachlazenej takze hruza :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama