reakce na očkování TBC

158
18.1.06 10:58

reakce na očkování TBC

Ahoj holky, prosím o radu, jsme 6týdnů staří a objevila se nám reakce na očkování -vím, že je to standart, ale stejně se chci poradit.
Máme červený pupen do 1cm a ve středu je bílý (že by hnis?)

Utrčitě se poradím i s pediatričkou, nicméně také vaše děti takto reagovali na očkování a co se děje poté, když je ta reakce takto veliká?

Díky,(pokud tu toto téma už je tak se omlouvám - já ho nenašla) Mila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

106
18.1.06 11:07

Ahojky,
my jsme to měli stejné,akorát ten pupen jsme měli menší a bylo mi řečeno,že tak to má být.I s tím bílým uprostřed.aJe to známka,že se vytvářejí protilátky.Takže bud v pohodě.Na kontrole mi byli řečeno,že může mít i v podpaždí i zduřenou uzlinku.
Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.06 11:08

Ahojky,
podle toho, jak to popisuješ, to opravdu vypadá na hnis. Hlavně se to nesmí vymačkávat. Já jsem tehdy (už je to dávno) zavolala doktorce, popsala, jak to vypadá, a ona nám napsala recept na framykoin. Takže jsem to každý den mazala framykoinem a asi na druhý den to prasklo, hnis vytekl, pak už jsem to jenom zlehka a opatrně čistila líhem na pupík a mazala. Nám se ještě trochu hnisu udělalo znovu, ale za pár dní to bylo OK. Zeptej se doktorky, ona Ti dá přesné instrukce co a jak.

Malá u toho čištění samozřejmě řvala, ale nedalo se nic dělat, muselo se to dát do pořádku.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.06 11:09

Ahojky,
podle toho, jak to popisuješ, to opravdu vypadá na hnis. Hlavně se to nesmí vymačkávat. Já jsem tehdy (už je to dávno) zavolala doktorce, popsala, jak to vypadá, a ona nám napsala recept na framykoin. Takže jsem to každý den mazala framykoinem a asi na druhý den to prasklo, hnis vytekl, pak už jsem to jenom zlehka a opatrně čistila líhem na pupík a mazala. Nám se ještě trochu hnisu udělalo znovu, ale za pár dní to bylo OK. Zeptej se doktorky, ona Ti dá přesné instrukce co a jak.

Malá u toho čištění samozřejmě řvala, ale nedalo se nic dělat, muselo se to dát do pořádku.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
18.1.06 11:31

ahoj, je to správná reakce, hlavně nemačkat. Samo to zmizí.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.06 11:53

Já jsem s tím zašla k dr., a ten to násilím vymačkával, že jsem si nadávala, proč jsem k němu šla - miminko chudinka řvalo jak tur a připadlo mi to tak úžasně zbytečný…Petra

• Nahlásit
  • Citovat
986
18.1.06 11:59

Kláře se ten pupen udělal, sám prasknul, hnis vytekl. Bylo to fakt hnusný. Na kontrole mi potom řekli, že to bylo v pořádku, že to zahnisalo, prasklo a vyteklo. Myslím, že nás už v porodnici upozorňovali, že tam tahle reakce nejspíš bude. Podle mě to znamená právě to, že se vytváří protilátky (někdo to už psal). Tak neboj. Ivča_K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
18.1.06 12:03

nám to taky v porodnici říkali, ale stejně jako správná prvorodička mám strach - díky za rady…a koupali jste s tím miminka i když to potom prasklo, nebo jste jen otírali žínkou než se udělal stroupek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
19.1.06 08:57

Tak dnes to vypadá, že to samo pomalu zasychá a tvoří se stroupek.
Ještě jednou díky - já vás nemít!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
31.1.06 18:10

Elišce to už vyhnisalo a odloupl se už i stroupek. Myslíte, že už můžeme normálně koupat nebo ještě počkat. Ten stroupek se odloupl dneska dneska v noci. Díky
Nonu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama