Reklama

Reakce na Priorix den po očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 27.04.18 12:20
Reakce na Priorix den po očkování

Syn byl minulý pátek 20.4. na Priorixu. Jsou mu 2 roky. Hned od soboty 21.4. má teploty. První 3 dny do 38,5. Od úterý mezi 39-40. Od středy mu dělá doktorka kontrolní CRP, moč. Vše v pohodě. CRP 17, nezvyšuje se ani neklesá. Dnes odběry krve, vše v pohodě. Myslela jsem, že se k očkování přibalil nějaký bacil, ale po negativních výsledcích se spíše přikláním k reakci na očko. On nemá kromě horečky vůbec žádné jiné projevy. Nemělo vaše dítě taky po Priorixu reakci takto brzy? Děkuji ;)

Přečtěte si článek: Jaké existují reakce na očkování u dětí?

Reklama

Reakce:

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 27.04.18 12:28

Tohle odpovídá reakci na adjuvans, reakce na antigeny po MMR bývají po týdnu ( a to většinou i s vyrážkami).

Příspěvek upraven 27.04.18 v 16:12

Fikta
Extra třída :D 14240 příspěvků 27.04.18 12:56

V noci po očkování mělo mé dítě záchvat laryngitidy. A to bylo předtím 14 dní zdravé, bez teplot, nudle a kašle, doktorka si ho před očkováním poslechla… :nevim:

mroe
Extra třída :D 14248 příspěvků 27.04.18 12:57
@TinaAn píše:
Tohle odpovídá reakci na adjuvants, reakce na antigeny po MMR bývají po týdnu ( a to většinou i s vyrážkami).

Anebo má prostě virózu, kterou chytil u doktorky.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 27.04.18 13:19

@mroe Tak předpokládám, že má Dr. jiné ordinační hodiny pro nemocné a jiné pro očkování/poradny, ale samozřejmě je možné, že má syn zakladatelky virozu. Spíš jsem reagovala na to, že zakladatelka čekala reakci po MMR později, tak jsem ji chtěla jen informovat, že na adjuvans může být reakce už od pár hodin po očkování (jakémkoliv).

Příspěvek upraven 27.04.18 v 16:13

sepru
Kecalka 224 příspěvků 27.04.18 14:27

Na tuhle vakcínu jsme měli snad nejhorší reakci ze všech očkování co kdy podstoupil..
Hned v noci vysoký horecky 39,5, opakovaný zvracení doslova obloukem, pak i lehčí průjem, a kašel..celkem 3 dny, bylo asi nejhůře doslova, vyčerpáním umíral v náručí…

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 27.04.18 15:31
@mroe píše:
Anebo má prostě virózu, kterou chytil u doktorky.

Moje děti když mají virózu, tak vždycky kašlou, mají rýmu. A teď kromě horečky vůůůbec nic. Ani zvracení, průjem, nic. Jen ty horečky od 2. dne po očkování. A samozřejmě je spavý, méně jí. Jsem nervózní z toho, že zítra už to bude týden od nástupu teplot. Musí být už pěkně vyčerpaný.

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 27.04.18 15:34

@Fikta syn byl taky jako rybička delší dobu. Doktorkou zkontrolovaný. Pořád něco od začátku roku. Chudáci děti :?

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 27.04.18 15:36
@TinaAn píše:
@mroe Tak předpokládám, že má Dr. jiné ordinační hodiny pro nemocné a jiné pro očkování/poradny, ale samozřejmě je možné, že má syn zakladatelky virozu. Spíš jsem reagovala na to, že zakladatelka čekala reakci po MMR později, tak jsem ji chtěla jen informovat, že na adjuvants může být reakce už od pár hodin po očkování (jakémkoliv).

mohu se zeptst, co je adjuvans? Je možné, že reakce může být takto dlouhá? 7 dní horeček? Takhle to neměl ani při chřipce :(

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 27.04.18 15:38
@sepru píše:
Na tuhle vakcínu jsme měli snad nejhorší reakci ze všech očkování co kdy podstoupil..
Hned v noci vysoký horecky 39,5, opakovaný zvracení doslova obloukem, pak i lehčí průjem, a kašel..celkem 3 dny, bylo asi nejhůře doslova, vyčerpáním umíral v náručí…

Chudák. Starší neměl ani po jedné dávce nic. Jenže ten byl očkovaný až po 4. roce kvůli nižší imunitě. A mladší teď tohle ve 2 letech. Chudáci děti :(

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 27.04.18 16:12

@Tardulka Adjuvans je chemická látka, která zesiluje imunitní reakci na podaný antigen, je to např. hliník. Jakoby vybudí imunitní systém, a proto může být ve vakcíně míň antigenu.

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 27.04.18 16:39
@TinaAn píše:
@Tardulka Adjuvans je chemická látka, která zesiluje imunitní reakci na podaný antigen, je to např. hliník. Jakoby vybudí imunitní systém, a proto může být ve vakcíně míň antigenu.

Aha, no snad už se to zlomí. Je to už dlouho. A vysoké horečky.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 27.04.18 17:15

@Tardulka No uvidíte co přes víkend. Je pravda, že tak vysoké horečky tolik dní není standardní reakce.. držím palce ať je syn brzy ok!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama