Reakce na priorix - horečka - nechali byste jít na zahrádku?

1083
21.5.16 12:24

reakce na priorix - horečka - nechali byste jít na zahrádku?

Ahoj, moje tříleťanda má právě reakci na druhý priorix očkovaný před týdnem. Horečka - večer 38,3 po odečtu, ráno dokonce 39,1, od té doby srážíme a nenechám to lézt tak vysoko, po těch 5,6 hodinách před dalším lékem - se to vrátilo k cca 38, ale většinu času pod lékem byla bez teploty. Já s reakcí nepočítala, doktorka mi řekla že na druhou dávku není, tak jsme měli dnes naplánován výlet do koněpruských jeskyň, ten chudák strašně ořvala, a teď loudí aspoň písek a klouzačku na zahrádce. Nechali byste? :nevim: Nic jinýho jí není a je veselá a čilá. Jen se bojím že tělo je asi hodně oslabeno, aby ještě nějakou z těch očkovaných nemocí nedostala…ale venku je tak pěkně, máme z obýváku na zahrádku otevřeno a udržet jí je skoro nemožnééé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

623
21.5.16 12:27

Pokud bude ve stínu, tak ať je venku. Čerstvý vzduch jí prospěje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13851
21.5.16 12:31

Já bych teda dítě ven s horečkou nepustila… A je jedno, jestli je zrovna sražená léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
21.5.16 12:34

@nozu Já bych to měla sklon vidět podobně. Jenže jí je dobře, v posteli neleží, lítá i když se jí snažím brzdit, a můj muž tvrdí, že jestli vidím nějaký rozdíl, když si hraje s legem na podlaze v obýváku s otevřenými dveřmi, okny, nebo jestli si bude hrát o deset metrů dál ve stínu na písku se stejnou teplotou okolo sebe. Tak nevím esli nemá pravdu.Nebo jste se snažili vysloveně držet ležet? Já to neberu jako nemoc uplně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
21.5.16 12:48

Jde o to, jestli je ta teplota opravdu spojena s ockovanim. Syn ma od vcera take horecky, je teda unaveny, ale nic mu jinak neni. Znami maji to same.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6208
21.5.16 12:58

Ve stínu bych nechala venku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
21.5.16 12:59
@Rezii píše:
Ahoj, moje tříleťanda má právě reakci na druhý priorix očkovaný před týdnem. Horečka - večer 38,3 po odečtu, ráno dokonce 39,1, od té doby srážíme a nenechám to lézt tak vysoko, po těch 5,6 hodinách před dalším lékem - se to vrátilo k cca 38, ale většinu času pod lékem byla bez teploty. Já s reakcí nepočítala, doktorka mi řekla že na druhou dávku není, tak jsme měli dnes naplánován výlet do koněpruských jeskyň, ten chudák strašně ořvala, a teď loudí aspoň písek a klouzačku na zahrádce. Nechali byste? :nevim: Nic jinýho jí není a je veselá a čilá. Jen se bojím že tělo je asi hodně oslabeno, aby ještě nějakou z těch očkovaných nemocí nedostala…ale venku je tak pěkně, máme z obýváku na zahrádku otevřeno a udržet jí je skoro nemožnééé…

mě to tedy pijde na reakci po očkování už trochu pozdě.. docela bych to viděla spíš na nějakou virozu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
21.5.16 13:02
@jdukolem píše:
mě to tedy pijde na reakci po očkování už trochu pozdě.. docela bych to viděla spíš na nějakou virozu :nevim:

priorix je ziva vakcina, ma reakce 7-14 dni po ockovani.

Ne, dite s teplotou bych ven nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
1083
21.5.16 13:13
@Lucias241 píše:
Jde o to, jestli je ta teplota opravdu spojena s ockovanim. Syn ma od vcera take horecky, je teda unaveny, ale nic mu jinak neni. Znami maji to same.

Já si myslím že jo. Minule to bylo to samý - relativně vysoký teploty cca 2-3 dny, ale jinak vůbec nic, a taky přesně po tejdnu. Ale právě mudra říkala, že po druhý dávce už reakce určitě ne :cert: Jenže tady čtu na emiminu že i na druhou dávku je reakce běžná :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3457
21.5.16 13:21

@Rezii Nechala bych ji ve stinu, na pisku a hlidat, aby neprochladla (od zeme, pisku). A tak, at moc nebeha a neblbne, pokud to tedy jde :-)

Reakce tyden po by odpovidal ockovani, Priorix miva reakci pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
21.5.16 13:34

@Rezii nechapu tyhle moudra, ze na druhou davku nemuze byt reakce. Ta se mute projevit kdykoli. Stejne jako prvni a druha hexa muze byt v klidu, tak treti nadela paseku.
Pokud ma nebo mela jen horecku, je to podle me na 99,9% reakce na priorix.
Co se tyce venku, je pravda, ze se to muze zdat stejne jako doma, ale je tam vetsi prostor a jiny vzduch plus dnes docela teplo, to muze unavit a vest opet ke zvysene teplote. Je to opruz, ale nechala bych dnes v klidu doma a pokud bude do rana bez zvysene teploty, tak zitra si muze uzit cely den venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3353
21.5.16 13:52

@Rezii V žádném případě bych ji ven nebrala. Mně řekla doktorka, že v době očekávané reakce nemáme vůbec chodit ven (natož už s horečkou!), má být klidový režim - doma u knížek a pohádek, moc neběhat apod. Navíc horko většinou reakci výrazně zhoršuje, takže za mě ven ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5972
21.5.16 14:06

Na 1-2h bych jí nechala pohrát.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
21.5.16 14:50

Pokud je dítě během nemoci, či nachlazení bez horečky, tak může ven. Ale s teplotou NE! @Adrasteia Přesně tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
21.5.16 16:26
@sromulenka píše:
Pokud je dítě během nemoci, či nachlazení bez horečky, tak může ven. Ale s teplotou NE! @Adrasteia Přesně tak

Tak jsem ji uhlidala doma a snad zítra! Díky za názory!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama