Reakce okolí na pláč miminka

Anonymní
13.9.20 20:56

Reakce okolí na pláč miminka

Zdravím, zajímalo by mne, jak reagujete na pláč cizího miminka (do cca 1 roku)? Mám na mysli, jaké myšlenky se vám honí hlavou… Já se nějak nemůžu zbavit představy, že okolí se na mě dívá pohrdavě, že třeba dítě nedokáži ukonejšit. Pořád si představuji ideální situaci, kdy vezmu brečící dítě a to hned v mé náruči přestane plakat.
Když bych třeba byla na hřišti a mimčo začalo brečet a ani chování nepomáhalo (nic by mu jinak nechybělo), tak jestli bych třeba z toho hřiště měla odejít (mám ještě starší děti). Mám prostě v sobě nějak zakořeněné, že ten pláč okolí hrozně rozčiluje. Vím, že mimča pláčou a kdyby uměly zpívat, tak prostě zpívají…
Děkuji všem za reakce!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5287
13.9.20 20:58

Nijak nereagují na plac cizího dítěte. A nereagovala jsem ani jako bezdětná ani teď s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
13.9.20 20:59

Nic si o tom nemyslim. A o matkach uz vubec ne. Proste mimina breci, obcas vic a obcas min. Trochu me to rusi maximalne v letadle, ale i tak je mi to celkem jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1763
13.9.20 21:02
@Anonymní píše:
Zdravím, zajímalo by mne, jak reagujete na pláč cizího miminka (do cca 1 roku)? Mám na mysli, jaké myšlenky se vám honí hlavou… Já se nějak nemůžu zbavit představy, že okolí se na mě dívá pohrdavě, že třeba dítě nedokáži ukonejšit. Pořád si představuji ideální situaci, kdy vezmu brečící dítě a to hned v mé náruči přestane plakat.
Když bych třeba byla na hřišti a mimčo začalo brečet a ani chování nepomáhalo (nic by mu jinak nechybělo), tak jestli bych třeba z toho hřiště měla odejít (mám ještě starší děti). Mám prostě v sobě nějak zakořeněné, že ten pláč okolí hrozně rozčiluje. Vím, že mimča pláčou a kdyby uměly zpívat, tak prostě zpívají…
Děkuji všem za reakce!!!

Rozumím ti, mám to stejně…
Mě osobně plačící miminko vůbec nevadí, prostě je to mimino, co neumí mluvit, tak si říká o pozornost takto :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
13.9.20 21:03

Teď jako těhotná si říkám - chudák, za chvíli budu v její kůži :lol:. Před těhotenstvím jsem si toho nevšímala, dokud jsem (se) slyšela. :lol: Ale i tak mi to bylo jedno, prostě dítě, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3378
13.9.20 21:07

U malých miminek mi to nevadí, u větších se mi úplně kroutí prsty i na nohách a ten zvuk mi vadí. Ale obecně to bude tím, ze já nikdy nebyla extra mateřský typ a děti miluju jen ty svoje :lol: každopádně u mimina je to proste jasný. Můj muž to třeba neslyší vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
13.9.20 21:07

Všimnu si akorát toho, když miminko pláče a matka nijak nereaguje. To mi normální nepřijde. Pokud ale miminko pláče a matka je u něj, konejší ho, začne ho kojit atd. tak mi to přijde naprosto normální a rozhodně nečekám, že by měla třeba odejít z hřiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17857
13.9.20 21:09

Dětský pláč je pro člověka jeden z nejnepříjemnějších zvuků. Vadí mi. Ale pokud to není moje dítě, nevšímám si toho a snažím se zmizet z doslechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7379
13.9.20 21:13
@Anonymní píše:
Děkuji všem za reakce!!!

No, nedávno byla paní s panem v restaurací mimino řvalo cca hodku a půl průběžně. Ja osobně jsem si říkala kdy konečně odejdou :roll: bylo to děsně. A myslím že jsem nebyla jediná kdo to chtěl. Hriste je asi něco jiného. Tam je kravalu dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
13.9.20 21:15

Nejdřív se mi uleví, že to není moje, a dal je mi to jedno. Vadí mi,

• když je matka kvůli tomu na dítě hrubá (nasobne víc, než cokoli jiného), ale to se stává spíš u batolat
  • když to matka ignoruje a nesnaží se dítě uklidnit (dítěte je mi líto a k okolí je to neohleduplne)
  • když je to fakt na plný pecky a v malým prostoru (výtah, autobus), ale i tam rozumem chápu, že asi někam holt jede
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1534

Pláč mi nevadí, záleží na reakci matky, pokud její reakce na mimčo v hlubokém kočáru je „neřvi“ nebo „drž hubu“ tak si něco nepěkného pomyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
@Anonymní píše:
Děkuji všem za reakce!!!

Vzdycky si reknu: „Chudaci rodice, museji to vydrzet.“… vzpomenu si totiz, jak urvany byl nas syn a jake sceny dokazal venku delat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Prezili jsme to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2598

Já teda ten zvuk nesnáším, dikybohu moje dítě brečelo nějak víc jen ty první dva měsíce kvůli prdům, pak už úplně výjimečně. Takže když to trvá dýl jak dvě minuty, tak zdrhám. O té matce si ale nic špatného nemyslím, mimina prostě brečí, ona z toho asi taky není úplně nadšená :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11866
13.9.20 21:17
@Annabela11 píše:
No, nedávno byla paní s panem v restaurací mimino řvalo cca hodku a půl průběžně. Ja osobně jsem si říkala kdy konečně odejdou :roll: bylo to děsně. A myslím že jsem nebyla jediná kdo to chtěl. Hriste je asi něco jiného. Tam je kravalu dost…

V restauraci by mi to vadilo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
13.9.20 21:17

Od chvíle, co mám děti, tak když vidím vytrvale plačící miminko a maminku jak se snaží ho uklidnit, tak soucítím s maminkou. Kromě toho jsem šťastná, že je to cizí dítě a já nemusím nic řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama