Reakce po očkování na klíšťovou encefalitidu?

Iji
247
12.11.12 08:19

Reakce po očkování na klíšťovou encefalitidu?

Ahoj holky, chtěla bych malou (skoro 4 roky) nechat naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli vaše dětičky, co ji mají naočkovanou neměli nějakou blbou reakci po očkování, jestli bylo všechno v pohodě. Jestli třeba nebyla taplota, nebo nějaké oslabení, nebo tak něco. Děkuju moc za informace. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2332
12.11.12 08:23

Já taky chtěla syna naočkoat, protože tchyně díky klíštěti ochrnula. Dětská dr., které naprosto důvěřuji a jejíž názor se mi vždy potvrdil mi řekla, že i pediatrická společnost doporučuje tohle očkování nejdříve v 5 letech, protože není úplně dobře snášeno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
12.11.12 08:24

Švagr před 2 lety prodělal encefalku. sestra tudíž nechala okamžitě obě jejich holky naočkovat. tehdy jim bylo 5 a 3 a ta menší se z toho do teď nevzpamatovala. s imunitou totálně v loji, věčně sopel u nosu, zánět středního ucha měla od té doby 12×(má Synflorix), zápal plic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18122
12.11.12 08:32

Tohle je asi jediné dobrovolné očkování, o kterém uvažuju. Moje sestra totiž měla v 6. třídě encefalitidu a bylo to hnusný - 14 dní v bezvědomí, půl roku v nemocnici, 2 roky rehabilitovala. Dostala se z toho naštěstí bez následků, když teda nepočítám atopický ekzém. Takže já mám z té nemoci hrůzu, očkování teda ale sestra - zdravotnice taky doporučuje raději pro starší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Navstevnice
12.11.12 08:36

Naše pediatra v předškolním věku tohle očkování absolutně nedoporučuje, encefalitida je nebezpečné onemocnění v důchodcovském věku a v nabitém očkovacím kalendáři je tohle očkování akorát další zátěží pro imunitní systém.

• Citovat
  • Nahlásit
Run
20725
12.11.12 08:46

Ptala jsem se doktorky, protože na chatě máme klíšťat fakt hodně a musím říct, že naše doktorka se na to netvářila vůbec. A v tomto jí důvěřuju.. Soused encefalitidu měla a je to fakt příšerný.. Tak ta vakcína musí být opravdu fuj, když jí radí dětem raději neočkovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Iji
247
12.11.12 09:02

Ty jo holky tak díky za informace. Tak já radši ještě počkám alespoň 2 roky :-/. Máme teda tady klíšťat hodně, proto jsem to chtěla, ale teď jste mě teda vyděsily. Ještě se musím zeptat doktorky. Ale určitě počkám ty 2 roky :-/.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
12.11.12 09:04

Tak já ji staršímu synovi dala, už má za sebou dvě dávky a absolutně bez problémů. Hodně chodíme do přírody, jezdíme k rodičům na chatu. První klíště už měl bohužel jako miminko. Malého doktorka mi naopak říkala, že se vakcína snáší dobře a naštěstí u nás to teda platilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14662
12.11.12 09:12
@Iji píše:
Ahoj holky, chtěla bych malou (skoro 4 roky) nechat naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli vaše dětičky, co ji mají naočkovanou neměli nějakou blbou reakci po očkování, jestli bylo všechno v pohodě. Jestli třeba nebyla taplota, nebo nějaké oslabení, nebo tak něco. Děkuju moc za informace. :mavam:

Očkovala jsem tříletého a neměl žádné vedlejší reakce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišanila
12.11.12 09:18

Zvaž jak často chodíte do lesa a do přírody, jezdíte někam na dovolenou do rizikových míst a jak často máte klíšťta. Taky kde bydíte, na netu se dají najít místa s malým a velkým výskytem encefalitidy.

Já mám v okolí velmi špatnou reakci u kluka v první třídě při přeočkování, skončil na JIP, pak cca 2 měsíce léčba na neurologii, přestal chodit a vyvinul se u něj speciální neurologická choroba. Lékaři tvrdí, že to s očkováním nesuvisí, ale to oni tvrdí vždy. Dnes už chodí a je skoro zdráv, ale jestli bude úplně ok, to se uvidí v budoucnu. U něj to bylo možná tím, že se očkováním trefili do jiné nastupující nemoci, ale kdo ví.

My máme klíšťata docela často, jsme furt venku, ale děti neočkuju. U malých dětí je průběh většinou dobrý, horší je to u dospělých a starých lidí. Pokud budou děti zdravé, tak o tom budu uvažovat nejdřív v pubertě.

• Citovat
  • Nahlásit
30319
12.11.12 09:20

Vnuk je naočkovaný a žádnou reakci neměl. Ale dostal to cca v 6 letech, ne ne jako mimi.

To, že enacefalida je důchodcovská nemoc, je totální kravina. je nebezpečná pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332
12.11.12 09:21

@Mišanila To nám taky naše dětská říkala - naočkujte hlavně sebe a manžela, to riziko je u dospělých prý mnohem větší a děti prý většinou mají velice lehký průběh…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18122
12.11.12 09:23

No ono prý jde taky o to, že malé děti mámy pořád koupou a prohlížejí, takže případné přisáté klíště je brzo objeveno a nestačí prcka nakazit. U starších dětí už spíš může klíště uniknout pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Iji
247
12.11.12 09:33

Tak já teda fakt nevím no. Ale spíš opravdu počkám ještě do 6 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Navstevnice
12.11.12 09:40
@Bábrdl píše:To, že enacefalida je důchodcovská nemoc, je totální kravina. je nebezpečná pro všechny.

Nechci slovíčkařit, ale chtěla jsem napsat, že k. e. je nejnebezpečnější pro lidi nad 60 let, tj. méně nebezpečná pro mladší. U dětí mívá nejlehčí průběh, ale neznamená to, že se neobjeví i extrémní případy. Moje sestřenice těžkou k. e. prodělala v 7 letech a dostávala se z toho skoro 5 let.

Je na každém individuálně, aby si porovnal rizika očkování vs. případné onemocnění. My tady můžeme tak akorát jednotlivá rizika pojmenovávat a pomoci zakladatelce utřídit si myšlenky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat