Reakce po vakcíně Adacel

31
17.7.18 16:21

Reakce po vakcíně Adacel

Prosím o zkušenosti - přeočkování v 5 letech vakcínou Adacel. Měly vaše děti nějaké nežádoucí účinky? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.7.18 16:46

Dcera byla očkovaná asi 2 měsíce po 5. narozeninách Adacelem a snášela ho velice dobře (narozdíl od všech předchozích očkování). Asi třetí den po aplikaci jí to trochu zčervenalo v místě vpichu a malinko ji to bolelo, ale žádná hrůza. A pár dní byla taková unavenější, tak jsme prostě nic akčního nepodnikali. Ale jinak jsem byla opravdu příjemně překvapená, že žádná horší reakce nenastala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
18.7.18 10:48

adacel

Dcerka ji dostala koncem června, první den ok, druhý den jsme sundali náplast a měla zarudlé místo vpichu, tak jsme ledovali a třetí den velké 8 cm kolo, trochu horké, takže zase ledovat, volali jsme dr, že je to prý normální, nemazat, chladit. Ale my z toho teda nadšení nebyli a zas tak normální nám to nepřišlo, ale po pár dnech chlazení to teda zmizelo. Já se obávala horeček, protože dcerka je horečková při každém píchnutí (a pak febrilky někdy :-( takže očkování jsem se děsila, ale naštěstí po pár dnech dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.18 11:54

@Evly Tak to jste měli docela velkou reakci :( Malá právě měla jenom takové zčervenání asi jako když štípne komár.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4206
18.7.18 18:00

@Evly Tak to hlavně nechte nahlásit jako nežádoucí účinek na SÚKL, popř. to nahlaste sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
18.7.18 18:10

Díky za postřehy. Dcera byla očkovaná včera odpoledne, zatím dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
15.8.18 12:52

Očkování Adacel

Ráda bych se zeptala, zda měl někdo také jako reakci po vakcíně Adacel teplotu. Jak vysokou a za jak dlouho to přešlo? Malý včera očkovaný, dnes teplota 38. je unavený a bolí ho ruka. :( Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.8.18 10:28

Dcera byla očkována nedávno. Druhý den měla zvýšenou teplotu a naměřila jsem jí i 38. Jinak veliké zarudlé kolo asi jako u Evly na fotce. V místě tvrdé a horké. Další den už jen zarudnutí,které rychle zmizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.19 15:58

Prosím jiné maminky o zkušenosti, za jak dlouho začal vašim dětem ustupovat/mizet otok v okolí vpichu? Dcera má reakci podobnou té na fotce, spíš větší. Chladím jí to, mažu Fenistilem, prý mohu dát i Fenistil kapky. Pediatrička o reakci ví, a za běžnou ji nepovažuje. Prosím o zanechaní anonymu, nechci být úplně poznatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.7.19 17:05

Měl to syn, zmizelo to za 4 dny

• Nahlásit
  • Citovat
289
20.8.19 23:14

Syn nemel vpich ani videt, teplotu take ne. Ale dva dny po ockovani dostal herparginu, nic vazneho, jen zvysene teploty. Pak byl par dni zdravy, ale zacalo ho bolet za krkem. To ho bolelo dva dny. A nasledujici den mel problem se zvednout z postele. Musela jsem mu pomoc i na zachod. Byl unaveny, motala se mu hlava. Byl neskutecne protivny, kvuli vsemu brecel. Nakonec to vzdy nejak rozchodil a u doktora chodil normalne. Na polyklinice jsme byli petkrat, podle nich byl v poradku. Doma ale vzdy kulhal, nez to rozchodil a rikal, ze ma divne ruce a nihy, ze s nimi nemuze dobre hybat. Tak to bylo asi tri tydny, pak se to srovnalo. Nedavno prisly vysledky odberu: hypercalcemie v moci, krev byla skoro dobra az na nejake vyssi hodnoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama