Reakce prcka na první příkrm

26
10.8.13 21:03

Reakce prcka na první příkrm

Ahoj maminky, jak vám mimča reagovali, když jste jim zkusili dát úplně poprvé příkrm? Dala jsem mrkvičku (ze skleničky od Hippu), ale vůbec nevěděla, co s tím, evidentně nechutnalo a pak dostala děsněj amok. Myslela jsem, že je to jen tím, že je unavená, ale když se vyspinkala, zkusila jsem jí nabídnout znovu a znovu pláč..čím to může být? Máte podobnou zkušenost? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

295
10.8.13 21:06

A kolik je mimču? Já začala dávat od 7 měsíce a první dva dny jen tak 2 lžičky a spíš je jen žmoulala v puse. Tak to bylo asi se vším 2 týdny a pak mi snad nikdy nic neodmítla, je to jedlík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10337
10.8.13 21:07

@esibi no nás to teprve čeká, malá bude mít za pár dní 4 měsíce a doufám že jí příkrmy budou chutnat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
10.8.13 21:10

Nasemu mrkev taky nejede, brokolici miluje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
10.8.13 21:11

@esibi musíš pomaličku, malá si časem zvykne. Kolik jí je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
10.8.13 21:11

Prostě jí to nechutná :-D Mrkev je dost jiná, než mliko, a doteď nic jiného než mliko neznala :-) zkus zítra k té mrkvi kápnout trochu mlika, jestli to vezme na milost. A když ne, tak prostě zkusíš zase pozítří, nebo za týden. Musí si na novou chuť zvyknout :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
10.8.13 21:13

Půl roku jí bude 21.8., sice plně kojím, ale máme začít zkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
10.8.13 21:13

@esibi moje maruš ze začátku taky nevěděla co s tím, ale ne že by brečela. Podle mě by bylo nejlepší třeba den vynechat a pak to zkusit znova. uvidíš že si na konec dá ;)
u nás nakonec zabralo zpívání, takže jsme si občas připadali jako blbci, ale malá dlabala, takže účel splněn :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
10.8.13 21:16

@Nika91 tak to je možná dobrý nápad, na zpívaní mi začala nedávno hezky reagovat, teď se většinou uklidní a hezky usne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 21:16

První dva zblajzli, co preferovali, první výhradně skleničky, druhý výhradně domácí stravu nejdřív, třetímu jsem zkusila dát domácí, řev, tak sklenky, neskutečný ksichty, škoda že jsem nefotila, protože to bylo divadlo, po cca 30ml vodou naředěného pastiňáku nebo dýně řev, nejedl nic s bramborem, dlouho trvalo, než se naučil posouvat to směrem dozadu a ne dopředu… Po cca měsíci se to pomaličku zlomilo, musela jsem teda pořád hodně ředit, ale začal postupně baštit celé porce, tj. těch cca 120g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
10.8.13 21:20

@Etcetera78 je pravda, že jsem tu mrkev chutnala a je dost výrazná. Podruhé jsem jí tam dala MM, ale nepomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
10.8.13 21:22

@esibi a proč si neděláš pro malou jídlo domácí? Třeba jí to bude víc chutnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5052
10.8.13 21:22

U starší jsem najela rovnou druhý den na 125g a jedla vše, časem kousky bez problémů, prostě ŽRAVEC :mrgreen:
Mladší řev, vztekání tak jsem jí to zezačátku ředila UM pak vzala na milost zeleninu a začala pěkně papat 125g maso - zeleniny a 125g ovoce + mléko. Tento týden se naučila auto a moc jí baví, že to jídlo lítá z pusy ven :zed: bohužel dnes mi dělala auto i s mlékem. :roll: Prostě musíme vydržet, převlíkat, zkoušet a oni ty prťata povolí. Já jí říkám já jím špenát jako Pepek námořník ty ne takže tě máma přepere :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
10.8.13 21:25

@wladka73 také zkusím, dnes jsem zkusila něco vůbec poprvé, tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
10.8.13 21:28

Také myslím, že to chce čas a po troškách zkoušet. Syn poprvé reagoval podobně - měl také mrkvičku ze skleničky. Převaloval ji v pusince, nevěděl, co s tím, vůbec mu nechutnala a nakonec to oplakal. Nabízela jsem k ochutnání každý den a asi po 2týdnech už dokázal něco málo sníst a potom už začal jíst hezky. Myslím, že některým dětem prostě delší dobu trvá, než si zvyknou na tu novou chuť. A třeba u toho pomůže i to zpívání, co navrhuje @Nika91 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama