Reakce přítele na můj zdravotní stav

391
3.6.16 13:32

Reakce přítele na můj zdravotní stav

Ahoj. potřebuju se svěřit a nemám komu. zkusím stručně.

Před porodem jsem v 99,9% byla zdravá. Když už něco bylo, tak vůbec ne často.

Během těhotenství jsem z přítele měla pocit, že jsem lenivá neschopná či co, takže holky já se nešetřila :pocitac: uplně jsem se hnala, aby si to nemohl o mě myslet. navíc žijem dvougeneračně a jak jsem si někdy dovolila sednout, a bylo jedno, co jsem za ten den podělala za práci, už jsem poslouchala, jak za jejich dob vydržely těhotné víc a jak jsem zdechlá a těhotenství není nemoc atd :zed: přísahám, že jsem kmitala jak šroubek v podstatě denně, a kolikrát namáhavé těžké práce. Co dodat, já kráva, málem mi mimi umřelo, jestli snad otěhotním znovu, už to nikdy neudělám a budu se šetřit.

Po porodu mě nějak zlobí zdraví. přítel mi odsekl, že nesnáší stěžování. A to jsem ho tím nezatěžovala, až když toho bylo víc, tak jsem se mu svěřila. Když vidí, že nejsem ok, tak pronese zase ti cosi je a ještě častěj neřekne nic a neuvaří mi ani blbý čaj.

Chtěla jsem se jen svěřit. mě to hrozně mrzí. on je celkově studený a tvrdý, i když mě má rád. ale já se cítím hrozně zranitelně a nejsem robot, bezporuchový.

Teď k mým potížím. 4× zánět prsu, teď s po posledním už jsem teď řekla dost, protože je mi hrozně a dnes odpočívám. ale když budu i zítra, už bude zahlížet, že přeháním. často závrať, motání hlavy, zatmění před očima, zimomřivost, únava, bolest zad, nevolnost, podrážděnost. Stupňuje se to. kojím 9 měsíců.

Jsem objednaná k lékaři a mám strach, co mi najde. a před přítelem mluvit o strachu je slabošství.

Děkuju za přečtení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9114
3.6.16 13:36

Hm, co na to říct? Těhotenství sice není nemoc ale to neznamená že musíš knitat jak blázen jen proto aby okolí nemělo pocit že jsi líná :zed: Takový byl přítel vždy? To by mě hodně mrzelo takové chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
3.6.16 13:37

@chuanita Upřímně, můj soukromý tip je, že ti nenajde nic, protože všechny příznaky co popisuješ bych řekla, že jsou z kombinace stresu, únavy, možná nedostatku nějakých vitamínů či minerálů a kojení. Takže na přítele se vyprdni (nemyslím rozejít se, ale kašlat na jeho blbání), na úklid a kmitání taky, hlídej si pestrou stravu či nějaký vitamínový doplněk (mě pomáhá na podobné stavy magnezium a B-komplex) a ono to na 99% bude OK, to 1% je, že tam fakt lékař najde cosi závažnějšího, ale předem bys se fakt nestresovala ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13510
3.6.16 13:37

@chuanita Nenajde ti nic, jsi unavená, vyčerpaná, vynervovaná a ve střehu, co se zase ze které strany ozve.
Pomůže ti nastavení vlastního rytmu přizpůsobeného dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2470
3.6.16 13:38
@chuanita píše: jsem poslouchala, jak za jejich dob vydržely těhotné víc a jak jsem zdechlá a těhotenství není nemoc atd k js vidí, že nejsem ok, tak pronese zase ti cosi je a ještě častěj neřekne nic a neuvaří mi ani blbý čaj.

Přítel je pěknej idiot :? Měla by si v něm mít podporu, pomoc a ne takový kecy a stresovani :nevim:

Příspěvek upraven 03.06.16 v 13:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24368
3.6.16 13:39

Smutné. A až dítěti něco bude, taky ho to nebude zajímat? Asi jsi celkové vyčerpaná. A on tomu moc nepomáhá. Pomáhá ti aspoň si dítětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6728
3.6.16 13:39

@chuanita nejsem lékař.. takže můj názor, kromě prsu.. mám to sáme občas.. když jsem byla na vyšetření, protože mi to dělalo, ž ejsme i několikrát třeba zvracela, motala hlava,,mžitky před očima atd.. Tak mi řekl, že je to jenom! projev vleké unavy… Jenom jsme dala s vykřičníkem, že to neni vážná nemoc, ale jako asi bych se hodila do klidu nebo mě to jednou udělalo, že se mi objevilo všechno najednou a prostě jsem nevnímala ani děti.. Řekla bych, že ti tělo říká, že jedeš přes hranici tvojích možnosti- sil..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3252
3.6.16 13:40

Nechte si nabrat krev na železo. Partner není partner do života, ale deb*l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
3.6.16 13:42

Tak hlavne, ze sis s takovym clovekem poridila mimino a jeste snad uvazujes o druhym :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.6.16 13:44

@chuanita
Jéžiši, tomu bych přála, aby měl doma těhotnou jako jsem já, já už nejsem pomalu dva měsíce schopná ničeho. :lol: Břicho neustále bolavé a tvrdé jako šutr, ne, těhotenství není nemoc, ale každá to holt snáší jinak. :roll: Navíc takový chlap si neumí zřejmě představit, co se může stát, když se to opravdu přežene.
Taky si spíš myslím, že hodně ze tvých příznaků dělá stres, celkově vyčerpání, jak fyzické, tak i psychické. Jen dobře, že k tomu lékaři jdeš, bylo by fajn, kdyby ti napsal doporučení : ODPOČÍVAT. To bych si doma zarámovala. ;)
Pomáhá ti s dítětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1595
3.6.16 13:46

@chuanita Chtěla bych vidět přítele jak by vypadal a v jakém by byl zdravotním stavu po těhotenství, porodu a starání se o dítě. Kdyby to zažil, tak určitě nemá takový blbý řeči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
3.6.16 13:46

Kamarádka měla také po porodu podobné stavy a nakonec jí zjistili poruchu štítné žlázy, to je po porodu možné, nech si ji zkontrolovat, a nebo to železo…drž se.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.16 13:48

Nedokazu si predstavit, ze bych s nekym takovym zila :nevim:

ja sice nemam rada, zeny s nazorem „jsem matka a kdo je vic“, ale preci jen ty jsi 9 mesicu byla v jinem stavu (ano, rika se mu jiny stav, protoze proste nejsi jako normalne, takze nemuzes delat vse jako normalne), pak jsi ty porodila (coz pres vsechny reci, jak je to prirozene, tak je to obrovska zatez na telo) a ted ty uz 9 mesicu krmis vase dite ze sveho tela (coz ti proste ubira z tvych zivin).

ne fakt, jako jinak byl vas vztah uplne pohodovy? protoze tohli mi proste od milujiciho partnera prijde prinejmensim zvlastni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1533
3.6.16 13:48

Taky myslim, že problémy souvisejí s celkovým vyčerpáním a kojením. Po porodu jsem to měla podobně, ale přičítala jsem to především nedostatku spánku a prostě kolotoče kolem mimina. Jestli k tomu ještě makáš jako šroub, tak se nedivim, že jsi k. o. Chtělo by to víc odpočívat, jíst pestrou stravu a možná koupit náký vitamíny. Předpokládám, že ještě vstáváš v noci k malýmu, tak at si to přítel vyzkouší a pak uvidí, jak se mu bude přes den makat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.16 13:50

Není to nic ke chlubení, ale můj manžel se chová hodně podobně. Po letech jsem pochopila a on to vlastně i přiznává, že je to taková jeho obrana. Bere to tak, že když se bude tvářit, že to „nic“ není, tak to taky nic nebude. Ale není to tak, že bych si třeba při nemoci nemohla odpočinout. Spíš ve chvíli, kdy se bojí, tak to smázne, že to určitě nic nebude a že se to vyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama