Reklama

Reakce staršího dítěte na odloučení matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZZloba89
Kecalka 332 příspěvků 07.10.18 04:18
reakce staršího dítěte na odloučení matky

Ahoj!
Název otázky je jasný. Jsem nyní skoro v 6 měsíci těhotenství. V době porodu bude starší dceři pár dnů po 2 narozeninách.
Mám strach že mě starší bude odmítat, že to bude brát jako zradu. Nyní je opravdu hodně kontaktní, dáváme jí s manželem veškerou možnou lásku a pozornost, teoreticky ji připravujeme na to že má maminka v bříšku mimi( pochopitelně nechápe, jen na břicho ukazuje a říká mimi). Zvažuju kvůli tomu i ambulantní porod- momentálně nechce večer usínat jinak než se mnou- stačí těch pár minut co jsem ve sprše a má ji mezitím tatínek tak už řve tak, že se sotva nemůže nadechnout, přitom nikdy nijak izolovaná nebyla, nemá důvod se bát že maminka nepříjde. Jenže se může něco stát a já nebudu po porodu schopna odejít.
Jak to odloučení snášely vaše děti?? Byly po návratu domů odtažité?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ZZloba89
Kecalka 332 příspěvků 07.10.18 04:21

Paráda, opět to tu parádně funguje. Téma nejprve již existuje, tak se pro změnu vytvoří několikrát, i po přejmenování diskuze.

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 07.10.18 06:17

Kdyz se narodil prostredni, nejstarsimu bylo 22 mesicu a pohoda, libilo se mu miminko. I nadale mohl spát se mnou v posteli, nic jsem mu neubrala. Stahujes kalhoty a ani jeste nevis, jestli nakej brod bude, neplas, predem to stejne nevyresis. Ovsem dcera je na Tebe fixovana extrémně, mozna by chtelo ji spis zvykat, ze jses semtam pryc, kdyz rve i kdyz jsi ve sprše, z toho budou potize. Ja ucila nejstarsiho od roka a pul, chodila jsem na vs dalkove, hlidal ho muj bracha nebo mamca.. proste nezmizet, normalne se rozloucit a ja prijdu. Jednou dvakrat si pobrecel a pak uz to bylo dobry. Ja jsem taky mazlici mama, nikdy jsem deti jako mimina nenechala vyrvat, nosila jsem v satku a tak..ale dvoulety dite co nenechá mamu ani ve sprse to uz je moc. Na muj vkus rozhodne..... kdyz nejstarsiho zajimalo jak kojim, říkám to je mlicko pro miminko a z toho prsa jsem po nem strikla mliko. Takze haha desna sranda a vubec nezarlil.

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 07.10.18 07:22

Staršímu byli v době porodu 2 a čtvrt roku. O miminku jsme mluvili, co bylo břicho vidět a ke konci těhotenství už chápal velmi dobře. Rozuměl i encyklopedickým obrázkům plodu - že to je to mimi v břiše. Dokonce „těhotněl“ plyšáka s dírou v bříšku, strkal mu tam menší hračku jako mimi… Malý a velký plyšák Mickey zas posloužili k pochopení malého a velkého bráchy… Poslední dva měsíce se mě ptal, jestli už „mimi bum ven“?:D Nepodceňujte, děti pochopí hodně.

K tomu, jak necháváte dceru nafixovanou na tebe: to není žádné „veškerou možnou pozornost“, to už je spíš rozmazlování. Dvouleté dítě už by opravdu hlídání nebo pobyt s tátou dávno zvládnout mělo. V praxi to vypadá tak, že matka odchází - řev - do pěti minut spokojené dítě v náručí táty/babičky. Samozřejmě to nefunguje, když ví, že jsi za dveřmi koupelny. Doporučuju se to naučit: pro dceru je to důležitá dovednost a tobě to dá šanci dělat krom maminkování občas i něco jiného.

Já se bála uspávání, až budu v porodnici, ale babička to zvládla výborně. Pomůže, když budeš vědět, že tvůj „porodní hlídač“ už to má nacvičeno - běžte třeba do divadla, ať se vrátíte kolem půlnoci domů. A odmítání se opravdu nekonalo. Syn za mnou chodil s rodinou každý den na návštěvu a v pohodě bez pláče i odcházel. A to byl v té době ještě i kojený, zvyklý usínat po mlíku - i bez toho u babičky usínal. Zabavili ho a vysvětlovali, tři dny utekly rychle.

rozand
Závislačka 2888 příspěvků 07.10.18 07:42
@ZZloba89 píše:
Paráda, opět to tu parádně funguje. Téma nejprve již existuje, tak se pro změnu vytvoří několikrát, i po přejmenování diskuze.

@admin

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 07.10.18 08:09

Je teda fixovana dost. Jak uz zde padlo- zvykat ji na obcasne hlidani, jinak se z toho zblaznis a az budes mit mimco v naruci muzes ocekavat taky hystericke sceny… :?
Nejstarsi dcera byla hlidana v pul roce babickou- delala jsem autoskolu, byla zvykla byt sama s tatou- to fakt nechapu, proc tvoje dcera nebere tatu jako plnohodnotneho rodice?…
kdyz bylo male rok a pul, narodil se syn a bylo to naprosto bez problemu- dcera byla uzasna mala segra :srdce: a pak pri druhe dceri jim bylo skoro 5 a 3 a take uplne v pohode. Zadny zarleni u nas neprobehlo, mozna ted nekdy od te nejmladsi :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 07.10.18 08:10

Staršímu bylo 22 měsíců, když se narodil mladší. Musela jsem byt v nemocnici docela dlouho. Manžel dokončoval projekt, takže starší byl u babičky a každy den za mnou na hodinu přijeli do porodnice. Nijak odtazity nebyl, mimino ho vůbec nebralo az když začalo lézt a brát mu věci, tak nastaly konflikty 8) Rozhodne bych neblbla s ambulantním porodem kvůli přílišné fixaci starší dcery.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 07.10.18 08:17

A dáváte malou někomu hlídat? Já rodila druhého syna v roce prvního. Hlídala ho mamka a pohoda. Ani si nevšiml, že tam nejsem :lol: A okolo 2 let jel starší poprvé na prázdniny k manžela rodině, ročního jsem měla doma. Byl tam týden, 300 km. daleko ode mně. Ani s námi nechtěl volat, kolik tam měl práce :lol: Teď byli podruhé ve 3 letech staršího a 2 letech mladšího na 10 dnů u manžela rodičů oba a taky úplná pohoda. Moje mamka také hodně hlídá, ale spíš víkendy. Já myslím, že připravit takhle malé dítě na mladšího sourozence moc nejde, že to nepochopí. Být tebou, nevymýšlím kraviny, jako ambulantní porod. Těch pár dnů si v nemocnici kvůli novorozenci, aby bylo pod dozorem, ne proto, aby zaplnili lůžka. Ohrozila by si miminko jen kvůli tomu, že si myslíš, že to bez tebe starší nezvládne? Já si myslím, že se trápíš naprosto zbytečně.

ZZloba89
Kecalka 332 příspěvků 07.10.18 08:34

Babičky jsou daleko. Manžela jako plnohodnotného rodiče bere, ale večer chce jen mámu

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 07.10.18 08:38

@ZZloba89 no tak to zkuste natrénovat ten vecer, s tatou. A nevymyslela bych ambulantni porod. Normalka tři dny v porodce a hotovo. Ja musela na tři dny do spitalu na jare, mam jedno dite tezce mentalne postizeny, taky na mne visi. A musel to zvladnout beze me, hlídala kamaradka.

Micaella22
Kecalka 274 příspěvků 07.10.18 08:39

@ZZloba89 no tak je na case aby ses vecir zdekovala a sla do kina nebo s nekym na kafe aby vedela, ze si pryc, je tam jen tata a neni jina moznost. Jinak to natrenovat asi nepujde. Pul hodiny bude treba prvni den rvat a pak uz to bude snad lepsi a lepsi. Myslim, ze je lepsi drasat tatkovi nervy ted nez potom, az budes v porodnici.

Tarjei
Závislačka 3943 příspěvků 07.10.18 08:41

@Micaella22 :palec:

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 07.10.18 08:55
@Micaella22 píše:
@ZZloba89 no tak je na case aby ses vecir zdekovala a sla do kina nebo s nekym na kafe aby vedela, ze si pryc, je tam jen tata a neni jina moznost. Jinak to natrenovat asi nepujde. Pul hodiny bude treba prvni den rvat a pak uz to bude snad lepsi a lepsi. Myslim, ze je lepsi drasat tatkovi nervy ted nez potom, az budes v porodnici.

Tak nějak. A hlavně z toho nedělejte "událost ", mamka jde na chvíli pryč a hotovo. Nerozmazávát to, neutěšovat. Má tam přece tátu, bude s ním.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 07.10.18 08:58

Tak když si doma, tak je jasné, že chce tebe přece. Tak je to asi všude ;) Jak říkám, když mám děti u babiček a jsem pryč, ani si na mně nevzpomenou. Samozřejmě, když jsem u rodičů i já, tak se o děti taky starám převážně já, protože to vyžadují.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 07.10.18 09:03

Jsem ve 30tt,mam dvouletého syna,je na mě hodně fixovaný, usíná jen se mnou. Před měsícem jsem skončila tyden v nemocnici na kapackach, měla jsem neskutečný strach jak to zvládnout,jak vecer usne. S mužem to zvládli na jedničku. Usnul úplně v pohodě, jak ty deti maminky nevidí,tak jsou jak vyměněné. ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >