Reaktivace mononukleózy co to je?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 10:42

Reaktivace mononukleózy co to je?

Ahoj zdravím. Volala mi Dr. ohledne vysledku na EBV viry a vysla jsem pozitivní. Jaterni testy mam v poradku. Dle ni, doslo k reaktivaci mononukleózy, ze jsem ji prodelala v roce 2007 a cca pred mesicem kdy to nachlazeni zaclo, tak brutalni unava ale ta po 14-ti dnech odeznela a vse ostatni taky. i to jsem prelecila ale zustava mi stale zvysena teplota, uz pres mesic. Pry se to neda lecit. Jak dlouho to z tela vymizi? A je tam nejake omezení? Me rekla, ze nemusim mit zadnou dietu, ale co to vlastne ta reaktivace je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16756
11.1.22 11:01

Hm, asi ti to nereknu uplne presne a odborne, ale EB virus uz v tele zustava nafurt (po mononukleoze) a urcite faktory (hlavne stres) ho dokazi probudit, tak ze zpudobi tu unavu a zvysenou teplotu.
Mam to taky.
Nekomu to dela problemy, nekomu ne.
Lecit se to sice neda, ale ovlivnit ano. Omezit stresy (komu funguje treba joga, meditace, bylinky na nervy apod, tak cokoliv co zabere), kvalitne jist (hodne zeleniny, kvalitni suroviny a ziviny, jsou i „protivirove“ potraviny - cesnek, kurkuma…). Funguje i alternativa - homeo, cinska medicina, bylinky apod, ale chce to odbornika
Urcite i hodne podporit imunitu.

Mozna by se dalo i neco jeste najit, treba na zahranicnich webech, v tomhle smeru jsem nepatrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1142
11.1.22 11:13
@Anonymní píše:
Ahoj zdravím. Volala mi Dr. ohledne vysledku na EBV viry a vysla jsem pozitivní. Jaterni testy mam v poradku. Dle ni, doslo k reaktivaci mononukleózy, ze jsem ji prodelala v roce 2007 a cca pred mesicem kdy to nachlazeni zaclo, tak brutalni unava ale ta po 14-ti dnech odeznela a vse ostatni taky. i to jsem prelecila ale zustava mi stale zvysena teplota, uz pres mesic. Pry se to neda lecit. Jak dlouho to z tela vymizi? A je tam nejake omezení? Me rekla, ze nemusim mit zadnou dietu, ale co to vlastne ta reaktivace je?

Můj syn to má také. Celý rok bere CETEBE a když se začal otužovat (jen ve sprše) zlepšilo se to, začal být odolnější k infekcím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 11:20

@Lucie_Sx me prave uz nic neni, jen ta zvysena teplota, ktera me ale neomezuje, chodim normal cvicit, samozřejmě po zeptani se Dr, jen se me teda drzi uz pekne dlouho, pres mesic a cekam, kdy jako hodlá ustoupit. No, kvalitni strava v tom uz je problem, zeleninu nejim takže jedine teda koupit nejaky vitaminy. Každopádně diky. @adamura jeezis otuzovani, ja jsem zmrzla to by me asi kleplo :lol: ale poridim asi ty vitaminy tedy. Diky

• Citovat
  • Nahlásit
20227
11.1.22 12:01

Mne kdysi na prodelanou mononukleouzu prisli prave tak, ze jsem mela porad zvysenou teplotu, trvalo to mesice, protoze to fakt trvalo dlouho, nez se to zjistilo. Ale nikdy se mi nereaktivovala. Tohle ma pro zmenu muj syn. Minule jaro mel hodne zvysene protilatky protilatky na EBV, byl hodne unaveny, pritom mononukleozu uz mel tak tri ctyri roky pred tim. No ono se to vazne neleci proste hodne spi a zij zdrave. Z tech vitaminu se zamer na D, C, plus zinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 12:12

Taky se mi to děje, už 20 let…beru to tak, že se mi vrací prostě viróza. Snažím se to trochu vyležet, po pár dnech odpočinku a hodně pití to vždycky přejde. Když to „přecházím“ a funguju normálně, tak to nechce dát pokoj, už se mi kvůli tomu jednou zhoršili jaterní testy, takže už to nedělám. Většinou je to když jsem hodně ve stresu, unavená. To dospání a proležení pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat