Reaktivní a apoptické lymfocyty

Anonymní
7.2.20 10:47

Reaktivní a apoptické lymfocyty

Dobrý den, synovi vyšlo z krve v diferenciálním rozpočtu leukocytů v nátěru přítomny reaktivní a apoptické lymfocyty. Nevíte prosím někdo, co to způsobuje? Případně nějaké bližší info? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

731
7.2.20 10:50
@Anonymní píše:
Dobrý den, synovi vyšlo z krve v diferenciálním rozpočtu leukocytů v nátěru přítomny reaktivní a apoptické lymfocyty. Nevíte prosím někdo, co to způsobuje? Případně nějaké bližší info? Děkuji.

A on Vám k tomu lékař nic neřekl? Má nějaké potíže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57514
7.2.20 10:51
@Anonymní píše:

Kdeco všechno. Nejpravděpodobnější je nějaká virová infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 11:59

Dlouhodobé řešíme zdravotní problémy syna…od listopadu je doma…angína, monolukloza +angína, dvakrát teploty bez dalších příznaků…pak viróza (z virozy je nakonec dle vyšetření, nález na plicích, dutiny a chronický zánět středního ucha)…Dokotorka mi k tomu řekla, že to odpovídá tomu co syn vše prodělal…ale je to zastupující lékařka…nás doktor má volno..k němu už jsem důvěru taky Stratila, vzhledem k tomu co vše malemu zanedbal…ale zástupu taky moc nedůvěřují, chtěla vysadit ATB a nasadit homeopatika…na kontrolní krevní obraz máme jít za týden, protože má syn i lehkou anémii…no už jsem obezřetná…tak jsem si říkala, že tady bude mít třeba někdo možná zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 12:07

@Lama Lama takže i viroza může způsobit tenhle nález v KO.Moc děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
731
7.2.20 12:17

Kolik je synovi???

Jinak za reaktivní formy lymfocytů se považují velké lymfocyty s kulatým nebo vkleslým jádrem a vyskytují se u viróz a typicky u infekční mononukleózy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 12:29

@Pajik 76 synovi jsou čtyři roky…Infekční monolukloza vyšla z ko již neaktivní…nevím zda-li to stále může být ještě dozvuk té infekční monoluklozy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 12:32

Toto jsou výsledky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 12:33

Zbytek

• Nahlásit
  • Citovat
57514
7.2.20 12:39
@Anonymní píše:
@Lama Lama takže i viroza může způsobit tenhle nález v KO.Moc děkuji za odpověď.

Jo.
A může to být při jakékoli viroze, netrvala bych na mononukleoze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
731
7.2.20 12:45

Aktivní mononukleozu fakt nemá má negativní IgM. Ale co píšeš, tak je vyšetřen od dvou doktorů. Nevidím výsledky biochemie. event. výtěr z krku, moč. Má změny v červeném krevním obraze, tu anémii to je zvláštní. Jdete za týden na kontrolní odběry, tak pokud by se mu příznaky nelepšily pokus se s pediatrem domluvit na odeslání k dořešení situace na dětské oddělení nějaké fakultní nemocnice. Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 13:01

@Pajik 76 ta anémie je prý slabá…měl ji v roce po prodělaném zápalu plic..Ale určitě jak píšeš pokud bude přetrvávat, tak budu chtít aby se to dovyšetřilo. Jinak má mne ještě znepokojovat na tom ko něco jiného prosím? Jsme ze středních Čech.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.2.20 13:02

Mělo tam stát že měl tu anemii i v roce po prodělaném zápalu plic. Pak už se to dál neřešilo, dle doktora nebyla potřeba…Tak nevím zda pořád od toho roka přetrvává a nebo je to teď znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
731
7.2.20 13:34

Jako nejlíp by to měl posoudit doktor co má všechny výsledky a vidí kluka. Takhle po internetu Ti nepomůžu a navíc ani nejsem pediatr. Třeba si to přečte nějaký pediatr.
Neviděla jsem výsledky z biochemie, tu moč a výtěry pokud byly. Určitě bych se nesmířila s tím, že má chronický zánět středního ucha a dutiny. Je to prostě k dovyšetření, protože je divný, že nemá moc změny v bílém krevním obraze na to co popisuješ. Takže to vypadá opravdu na něco chronického. Ta anémie je navíc taková hraniční a těžko říct jestli s tím souvisí. Ty hodnoty hemoglobinu a hemotokritu jsou na dolní hranici. V současnosti by to mohla být nějaká komplikace po té angíně, třeba nějaký fokus v dutinách, ale chtělo by ti diaphanoskopii a vyšetření ORL a případně stomatologické. Jestli se to nebude lepšit, chtělo by to žádanku k dovyšetření do Motola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 13:47

@Pajik 76 děkuji ti moc..Určitě si u doktora všechno vyžádám, už toho mám plné zuby..mě už vážně napadají děsivé diagnózy…leukémie apod.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama