Realita/ anebo touhy a sny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 14:51
Realita/ anebo touhy a sny

Ahojte všichni co tu jste. Chtěla bych se jen podělit a zjistit třeba jak byste to udělali v mém případě Vy.
Pracovala jsem jako sociální pracovnice Domově důchodců. Tam jsem dlouhodoběji spokojená nebyla, chtěla jsem víc být mezi dětmi. A tak jsem žila dva roky v rodině jako Aupair a byla jsem spokojená. S dítkem jsem byla většinu času od půl roka do 2 let. Pak jsem ale usoudila že je čas odejít, najít si přítele, a tak se stalo. Nyní žiju půl roku s přítelem a jsme k sobě velmi empatický, přítel 27let já 22let. Oba dva už jsme se někam i podívali, takže něco jsme viděli a zažili. Jinak jsme spolu 8 měsíců. Třeba náš sen by byl, koupit si karavan uzpůsobit ho a třeba půl roku až rok jezdit po světě. Samozřejmě peníze na ten rok bychom měli. Máme v plánu se vzít a založit rodinu, už se vlastně i snažíme. A tak nějak se bavíme, že cestovat pak můžeme i v 50Ti letech samy az dítko by odrostlo. Takže to je takový sen do budoucna, napadlo nás a víme že to jde i s dětmi, ne s mimi ale až se školkovým dítkem třeba než začne chodit do školy. No a co já bych chtěla dělat zároveň u toho když bych měla dítko a byla většinu času doma sama s dítkem?( jelikož partner by byl pracovně mimo. Udělala jsem si masérský kurz, a hodně se mi to zalíbilo. Mám i různé další podkurzy, speciální masáže pro těhotný, baňkování a různé speciální druhy. A tak mě napadlo že bych mohla doma masírovat ženy. Chtěla bych tedy masírovat jen ženy pochopitelně. Když jsem tak přemýšlela, je to něco co by mě bavilo, stejně tak jako focení. Učil mě fotit jeden rodinný známý (62) let a opravdu on se celý život věnoval profesionálnímu focení. Kvalitní foťák mám a malé studio doma také( myslím menší ateliér) a tak jestli mám šanci živit se tím co mě baví a mám k tomu vztah, já se neustále vzdělávám k těmto oborům a opravdu se o to dost zajímám, hlavně není problém se tomuto věnovat s dítkem. Jestli mám šanci. Tak prosím tvrdé názory, a i pár pozitivních.

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10930 příspěvků 05.12.18 14:54

Kamarádka začala na rodicaku fotit. Pokryje tím sice akorát chuvu, ale ta ji časem odpadne a ji zůstane výdělek. Takže to zkus, proč ne. Ale konkurence je veliká

KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 15:01

@Tichošlápek tak já smekám před každou která jde za svým snem, a přesto že ji to nevydělá tolik kolik třeba by rád, ale takový ten základ aby prostě jsem vyžila s dítkem a nemusela být celý život závislá na partnerovi, dělat něco pro ten pocit můj především. Prostě pár stálých klientek které by ke mě chodívali, tak bychom vždy poklábosili, dali kavčo či třeba menší sklenku :) a taková spíš pohoda než honit se a vymyslet jak získat víc peněz. Já znám staršího pána, který právě dělá rekvalifikační kurzy, a jako koníčka tohle má, už to dělá kolik let a má i klientelu a taky říkal že 30 tisíc prostě nemá. A to je mi jasný že ne. Ale dělá to protože ho to naplňuje, a abych mohla být na sebe pyšná, a žít spokojený život tak zkusit to bych chtěla, konec konců když se dařit nebude, tak prostě i když by se mi ozvalo pár lidí za celý půl rok tak asi by mi to radost udělalo i taaak:)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 05.12.18 15:03

@KáťaOuvínová no dokud to dítě mít nebudeš, tak těžko říct, jestli budeš mít dost času a hlavně energie věnovat se i práci. Budeš muset mít po dobu práce hlídání, protože obě tyhle věci budeš dělat těžko s dítětem za zadkem :nevim: ale proč ne, pokud Tě podpoří partner, tak se to určitě zvládnout dá ;)

KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 15:06

@Jitul.kaaa9 tak partner mě podpoří psychicky i finančně když by byla potřeba a nedařilo by se, akorát že pracovně je často pryč a proto jak jsem již uvedla budu s dítkem většinu času sama. Ale také je mi jasné že bych měla jen pár klientek týdně, takže těch pár hodin hlídání bych opravdu zajištěné měla. To zase ta podpora v rodině také docela je.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 05.12.18 15:19
@KáťaOuvínová píše:
@Jitul.kaaa9 tak partner mě podpoří psychicky i finančně když by byla potřeba a nedařilo by se, akorát že pracovně je často pryč a proto jak jsem již uvedla budu s dítkem většinu času sama. Ale také je mi jasné že bych měla jen pár klientek týdně, takže těch pár hodin hlídání bych opravdu zajištěné měla. To zase ta podpora v rodině také docela je.

Tak to zkus a uvidíš, budeš to mít snadnější, když se Ti podaří to teď rozjet a mít pak už klientelu, až budeš na mateřské ;)

KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 15:20
KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 15:21

@Jitul.kaaa9 dobře:)) díky moc. Jen akorát právě nevím, jak to funguje. Četla jsem samozřejmě nějaké články na internetu, a vím že stačí zajít na živnostenský úřad ale vím že živnost se platí 1.000,– a masáže jsou volna činnost, ale snad do 4.000,– výdělku to nikoho nezajímá. Tohle potřebuji zjistit.

Ou
Kelišová 5442 příspěvků 05.12.18 16:01

Cestovat se dá v obytňáku docela dobře i s malými dětmi.

Hlavně přestaň jen snít, jednu věci si vyber a jdi za ní. Včetně toho, že si třeba nastuduješ podmínky podnikání, zjistíš co je to byznys plán a podobně.

Neutápěj se ve fantaziích, začni činit postupné a konkrétní kroky k tomu, aby si dosáhla toho, co chceš.

V případě, že nejsi schopná dohledat podmínky zřízení živnosti, tak si raději jako sen, co si budeš plnit vyber ten obytňák a cestování - protože nalezení podmínek a vyřízení ŽL je jen začátek papírování s reálnými následky, když si nedáš čas a práci pochopit jak to funguje.

Zdenda004
Povídálka 13 příspěvků 05.12.18 16:50

Prorazit se dá v čemkoliv. Jen to chce mít pevnou vůli, začátky jsou těžký všude :) Na Tvém místě bych si vybral jednu z činností, a té se věnoval. Jinak papírování se neboj, založit ŽL je otázka jednoho dne, fakturovat můžeš přes nějaký free systém a pak si jednou za rok podáš daňové přiznání a přehledy na pojišťovnu a ČSSZ. Na všechno je spousta návodů na internetu :)

KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 16:58

@Zdenda004 děkuji ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 17:03

Tyjo, já tě obdivuji. Máš tolik snů a k některým i hezky nakročeno. Třeba ten ateliér nebo kurzy masáží, atd. Já jediné, co jsem dokázala je to, že jsem v tvém věku měla 2 děti :lol: a i celkově nemám žádný koníček, nic moc mě neláká zkusit, ani nevím, co bych chtěla dělat. Sama často přemýšlím, jaká profese by mě bavila a i co s volným časem. Potřebovala bych ve svém okolí někoho jako tebe, aby mě pořádně nakopl :lol: Věřím, že pokud se budeš snažit, dokážeš cokoliv :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >