Realita psychiatrické péče v ČR

31655
1.5.21 16:40

Realita psychiatrické péče v ČR

V březnu spáchala sebevraždu holka, která se roky snažila ze své duševní nemoci dostat. Všemi možnými způsoby. Nakonec ji byla odmítnuta léčba a řečeno, že jí víc nejsou schopni pomoci. Paráda.
Ptám se proč. Proč se tohleto děje. Čtěte a třeba i sdílejte dál, je třeba o tom mluvit.
https://denikreferendum.cz/…anic-zemrela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
143
1.5.21 17:38

Článek jsem četla, je mi z něj dost úzko, ale tu „nakonec odmítnutou péči“ tam nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31655
1.5.21 17:40
@Imi93 píše: Článek jsem četla, je mi z něj dost úzko, ale tu „nakonec odmítnutou péči“ tam nevím :nevim:

Poslali ji do Bohnic. Z jedné nemocnice do druhé bez ukončené léčby elektrošoky. A že do ní jen prali Rivotril nebo Neurol tam zmiňuje i jiná holčina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21542
1.5.21 17:44
@holka_z_hor píše:
Poslali ji do Bohnic. Z jedné nemocnice do druhé bez ukončené léčby elektrošoky. A že do ní jen prali Rivotril nebo Neurol tam zmiňuje i jiná holčina.

A jak by sis tu léčbu představovala ty? Nedovedu si představit lékaře, jak si řekne - hele, na tuhle holku kašlem, ať se z toho vyhrabe sama. Je to smutný, co se stalo, ale tohle mi přijde jako úplně zbytečný hon na čarodějnice. Chápu pozůstalý, že mají potřebu na někoho hodit vinu, ale trochu zbytečný… Jinak doporučuji vystudovat medinu, obor psychiatrie a jít jim ukázat, jak se správně léčí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31655
1.5.21 17:49
@Janli píše:
A jak by sis tu léčbu představovala ty? Nedovedu si představit lékaře, jak si řekne - hele, na tuhle holku kašlem, ať se z toho vyhrabe sama. Je to smutný, co se stalo, ale tohle mi přijde jako úplně zbytečný hon na čarodějnice. Chápu pozůstalý, že mají potřebu na někoho hodit vinu, ale trochu zbytečný… Jinak doporučuji vystudovat medinu, obor psychiatrie a jít jim ukázat, jak se správně léčí…

Víš co její maminka by ti asi napsala, jak ji kolikrát donutili podepsat reverz a čau. :nevim: ke všemu se vyjádřila. Kdyby to bylo tvoje dítě mluvila bys jinak. A že konkrétně v Bohnicích je to už delší dobu špatně je známá věc. A navíc, já to sem dala, aby lidi věděli jak to funguje. Procházíme si peklem, lidi na nás koukají skrz prsty a ještě se musíme obhajovat a vysvětlovat, že i duševní nemoci je nemoc. Tak bez s kecama o studování mediny jinam. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 17:59

Nevím no, známá, která zná hodně psychiatrů říká, že jsou to ti nejmíň empatičtí lidé, které potkala. Chápu, že jsou z práce vyhořelí, ale to asi hodně lidí… Osobně jsem byla u psychiatričky v pubertě, měla jsem noční běsy a poté, co jsem jí to odvyprávěla, se zeptala, jak spím… Tak asi tak :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 17:59
@holka_z_hor píše:
Víš co její maminka by ti asi napsala, jak ji kolikrát donutili podepsat reverz a čau. :nevim: ke všemu se vyjádřila. Kdyby to bylo tvoje dítě mluvila bys jinak. A že konkrétně v Bohnicích je to už delší dobu špatně je známá věc. A navíc, já to sem dala, aby lidi věděli jak to funguje. Procházíme si peklem, lidi na nás koukají skrz prsty a ještě se musíme obhajovat a vysvětlovat, že i duševní nemoci je nemoc. Tak bez s kecama o studování mediny jinam. :palec:

A jak bys ji lecila ty, moje schizofrenicka bere antipsychotika a rivotril taky. Elektros ji taky velice pomohly..Je to o lidech jasne, jednou ji taky pustlili domu nestabiliz.to byl pak hukot, zahy se tam vratila znovu. Ale napisled mela stesti na dobreho dr. ktery prave doporucil ty soky a ty ji nasledne. pomohly.

• Citovat
  • Nahlásit
31655
1.5.21 18:02
@Anonymní píše:
A jak bys ji lecila ty, moje schizofrenicka bere antipsychotika a rivotril taky. Elektros ji taky velice pomohly..Je to o lidech jasne, jednou ji taky pustlili domu nestabiliz.to byl pak hukot, zahy se tam vratila znovu. Ale napisled mela stesti na dobreho dr. ktery prave doporucil ty soky a ty ji nasledne. pomohly.

Tak schizofrenie je něco jiného snad. Než HPO. Tam je potřeba intenzivní terapie. A proč se tu bavíme o tom, jak bych je léčila já? Já jen chtěla upozornit na to, že ne vždycky jsme správně léčení, ikdyz snaha z naší strany je veliká. A tohle je prostě lidská tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8067
1.5.21 18:08

@holka_z_hor no hlavne se jde metodou osvedcenejch veci, trochu pokus omyl, kazdymu sedi neco jinyjo..
Mam dite medikovany, ale v dobe kdy bylo najednou hur, psychiatricka prohlasila, ze holt mentalne postizeny deti moc nechtej leky a co se holt da delat. K puvodnimu leku chtela pridat antidepresiva, ktery dite nechtelo, byly horky. Zmenila jsem dr, presli jsme na ambulanci do spitalu, hodnej starej dr, koukl do papiru a pravil bodejt by to zabiralo, dite vyrostlo, potrebuje vyssi davku toho leku, co uz bralo. Tu jsem hned zvysila, stacilo docasne, ted ma min nez puvodne a je dobrej. Prijela jsem tehdy domu, dala mu vic, uplynuly dve hodiny a dite co na stridacku ronilo slzy, rozkopavalo dvere a vrhalo se na me, se najednou uklidnilo. Takze ono je to cely proste o lidech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8067
1.5.21 18:09

Příspěvek upraven 01.05.21 v 19:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1395
1.5.21 18:18

Bez ohledu na pravdivost článku, o které se odvažuji pochybovat (protože deník referendum :zed: ) tak veškerá moje zkušenost psychiatrií, jak osobní, tak zejména pracovní, je naprosto otřesná.

Když jsem ještě dělala v lékárně, tak jsem si půl roku vedla statistiku preskripce dvou psychiatrů (že se mi to zdálo nějaký podivný), a vyšlo mi z toho, že jeden z těch exotů psal úplně každýmu, kdo od něho vylez, Rivotril, plus obvykle ještě něco na psychózy, a ten druhej zas každýmu psal stejnej druh antidepresiv. Dokonce jsem tam jednou zkusmo zašla, a vyfasovala jsem je po pěti minutách bez jakýhokoli vyšetření taky :nevim: Co se týče léčeben, tak mám zkušenost jen z širší rodiny, a to z nich ti nešťastníci vylézali ve stavu stejném nebo horším, jako když tam přišli.

Ale stejně jako v jakémkoli jiném oboru jsou určitě i slušní lékaři… Jen tedy na rozumného psychiatra (rozumím s preskripcí podle moderních guidelinů) jsem tedy ještě nepotkala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 18:20

Je spousta psychiatrii, kde je to des. Ja mam vybornou zkusenost s Vojenskou nemocnici v Brne. Je tam uzasna primarka, ktera si dost vybira, koho najme na oddeleni. Mela jsem skvelou zkusenost od uklizecky, pres sestricky az po doktorky. Lecim se s tezkymi depresemi a insomnii.

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
1.5.21 18:28
@holka_z_hor píše:

Z toho clanku vyplyva, ze holka byla opravdu vyrizena. Je mi to strasne lito, je to hrozna tragedie, asi si ji znala a prozivas to osobne.

Ale prosim te, je tam jasne videt, co vse ta maminka udelala, aby se dcerce ulevilo, co se zkouselo. A nepomohlo nic. Nevidim jednoznacny link na zanedbanou peci :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
31655
1.5.21 18:28

Holky, já tu holčinu sledovala na soc. sítích, vyjádřila se pak k tomu i její maminka. Ona fakt dělala co mohla a ještě podporovala druhý. Takže :nevim: že to je hlavně o nás, makat atd je jasný, Ale někdy prostě potřebujeme podepřít a nepustit. A ne wole holce s HPO říct, už vám nepomůžeme :zed: :zed: :zed: to by sejmulo každýho. I mě,,jen" s úzkostma. Je to stejná nepomoc jak u toho chlapečka po operaci mandlí. Úplně to stejný. Nepomohli a dopadlo to v obou případech hrozně. :roll: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31655
1.5.21 18:29
@PaníKadrnožková píše:
Z toho clanku vyplyva, ze holka byla opravdu vyrizena. Je mi to strasne lito, je to hrozna tragedie, asi si ji znala a prozivas to osobne.Ale prosim te, je tam jasne videt, co vse ta maminka udelala, aby se dcerce ulevilo, co se zkouselo. A nepomohlo nic. Nevidim jednoznacny link na zanedbanou peci :nevim:

Na jejich soc. Sítích to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat