Realitka, stěhování a vrácení rezervace

25.7.20 16:28

Realitka, stěhování a vrácení rezervace

Ahoj, obracím se na vás se s prosbou o radu. S přítelem se chceme stěhovat. Našli jsme si krásný byt, přesně takový jaký jsme si vždy přáli. Zaplatili jsme realitnimu makléři rezervační poplatek. Ve smlouvě je uvedeno že pokud si my rozmyslime, nebo z naší strany nedojde k podepsání nájemní smlouvy, tak nám provize vracená nebude. Pokud si to majitel rozmyslí, provize bude vrácena. Byt je volný od 1.8 a do té doby bychom vše měli podepsat. Rezervační poplatek jsme zaplatili minulý týden od té doby jsme na makléře tlacili kdy dojde k podpisu. Vždy se ozval s tím že vše ted záleží na majiteli a podle toho jak on má čas tak podpis proběhne. To je v pořádku. Bohužel jsem ale včera onemocněla, chřipka a k tomu se mi zhoršilo moje astma a jak na potvoru se včera makléř ozval s tím že by majitel i on mohl v pondělí, nebo v úterý. Omluvila jsem se s tím že mám prostě chřipku a nikam nemohu (majitel vyžaduje podpisy všech osob které budou v bytě žít, proto nemůže přítel sám). Makléř to vyřídil majiteli a ten prý z mého onemocnění není nadšený, takže se ted bojím jestli byt klapne. A teď přesně k otázce na kterou bych se Vás chtěla zeptat. Kdyby podpis kvůli mému onemocnění neproběhl do toho 1.8 (poté vyprší platnost a bude to bráno jako pokuta) a majitel by si to kvůli casovemu prodleni rozmyslel, vrátí nám makléř rezervační poplatek? Snad jsem to dobře a trochu srozumitelne popsala. Zkrátka podpis by neproběhl do určeného data, kvůli mě, ale kvůli něčemu co nemohu ovlivnit. Předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2931
25.7.20 16:35

Nevrátí. A nechápu ze kvůli nemoci nejdes podepsat tak důležitou věc. Vzala bych si coldrex a roušku a těch 30 mim pretrpela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
25.7.20 17:23

Však nasedneš do auta, dáš tam jeden podpis a jedeš pryč. To je pět minut. :nevim:

A ne, pokud to není kvůli nařízené karanténě tak vám nic vracet nemusí. Nejsi na smrt nemocná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3733
25.7.20 17:26

Tohle bych jela podepsat i na revers ze špitálu, je to prostě důležité a jde o pár minut!
není ta chřipka nějaká tvá výmluva? co to je za blbost?? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7130
25.7.20 17:30

No nezlob se na me, to je takovy problem, aby te tam pritel zavezl, ty jsi to podepsala a jela zase domu? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10947
25.7.20 17:35

V takové situaci bych se kousla a na ten podpis se dobelhala. Pokud ten byt opravdu chcete (a nezkoušíš jen vycouvat tak, aby Ti zálohu vrátili), tak nedělej ofuky a dojeď. Pokud chceš vycouvat, tak toto není cesta, jak nepřijít o zálohu.

Příspěvek upraven 25.07.20 v 20:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6142
25.7.20 17:39

To se za 3 dny nedáš aspoň trochu dokupy aby si tam mohla dojet? Bych jela i s kyslikovou maskou klidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24916
25.7.20 17:48

Souhlasím s tím, co už tu bylo napsáno. A tvému postoji nerozumím. Pokud by se jednalo o tak bomba nemovitost a tolik by mi záleželo na koupi, dovleču se tam třeba taxíkem, když by nebyla jiná možnost.
Zakladatelko, necouváš ty z té koupě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
25.7.20 18:42

Nevšimla jsem si té nájemní smlouvy. díky za upozornění

Příspěvek upraven 25.07.20 v 19:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44356
25.7.20 18:44

@damaaja cti, je to najem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6197
25.7.20 18:55
@Martina Číža píše:
Ahoj, obracím se na vás se s prosbou o radu. S přítelem se chceme stěhovat. Našli jsme si krásný byt, přesně takový jaký jsme si vždy přáli. Zaplatili jsme realitnimu makléři rezervační poplatek. Ve smlouvě je uvedeno že pokud si my rozmyslime, nebo z naší strany nedojde k podepsání nájemní smlouvy, tak nám provize vracená nebude. Pokud si to majitel rozmyslí, provize bude vrácena. Byt je volný od 1.8 a do té doby bychom vše měli podepsat. Rezervační poplatek jsme zaplatili minulý týden od té doby jsme na makléře tlacili kdy dojde k podpisu. Vždy se ozval s tím že vše ted záleží na majiteli a podle toho jak on má čas tak podpis proběhne. To je v pořádku. Bohužel jsem ale včera onemocněla, chřipka a k tomu se mi zhoršilo moje astma a jak na potvoru se včera makléř ozval s tím že by majitel i on mohl v pondělí, nebo v úterý. Omluvila jsem se s tím že mám prostě chřipku a nikam nemohu (majitel vyžaduje podpisy všech osob které budou v bytě žít, proto nemůže přítel sám). Makléř to vyřídil majiteli a ten prý z mého onemocnění není nadšený, takže se ted bojím jestli byt klapne. A teď přesně k otázce na kterou bych se Vás chtěla zeptat. Kdyby podpis kvůli mému onemocnění neproběhl do toho 1.8 (poté vyprší platnost a bude to bráno jako pokuta) a majitel by si to kvůli casovemu prodleni rozmyslel, vrátí nám makléř rezervační poplatek? Snad jsem to dobře a trochu srozumitelne popsala. Zkrátka podpis by neproběhl do určeného data, kvůli mě, ale kvůli něčemu co nemohu ovlivnit. Předem děkuji.

Nevím co řešíte, věc je zcela jasná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat