Realitní makléřka - živnostenský list

325
15.9.11 00:02

REALITNÍ MAKLÉŘKA - ŽIVNOSTENSKÝ LIST

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat některé z vás, které dělaly nebo dělají realitní makléřku. :think: Příští týden jdu na dva pohovory do dvou různých realitních kanceláří. Jedna je na částečný úvazek (prý shánějí asi 5 lidí, aby z nich udělali tým, nevím, jestli by mi přispívali třeba na benzin), druhá je na ŽL (nabízejí firemní auto, mobil, foťák a výplata je 58% z provizí).

Paní z té druhé realitky mi dnes říkala, že nemusím mít praxi s realitami, ale s obchodování s klienty. Tu mám. Manžel dělá na směny a tak bych měla dost volna v týdnu. Ale zároveň mi ta paní říkala, že mám počítat s tím, že si první tak 3 týdny nic nevydělám. To bych chápala, než se to naučím a tak. :-? Ale jak je to potom? Dají se tam vydělat dobré peníze? A kolik tak, jestli se můžu zeptat? Jde mi o to, že pokud by to bylo finančně dost výhodné, manžel by šel na rodičák a staral se o děti a domácnost a já vydělávala. Nemá s tím problém a já také ne. Protože teď peníze dost potřebujeme a počítáme každou korunu. Manžel je jen vyučený a tak tolik nevydělá. :cry:

Pokud bych začala dělat na ŽL, pak si já platím sociální a zdravotní že? A můžu dělat na ŽL, když jsem stále i na mateřské zaměstnancem u firmy, kde jsem dělala před těhotensvím? :cry:

Nezlobte se za takovýhle román, ale jsem na rozpacích, jestli do toho jít nebo ne. Ta práce je zajímavá, láká mě to a vždycky jsem něco podobného chtěla dělat. Ale jestli se s tím dá vydělat. :nevim: :oops:

Budu ráda za vaše odpovědi. :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4457
15.9.11 01:38

No já nevím. Já dělala makléřku, ale jen 3 týdny, pak jsem se na to vykašlala, prodělala jsem, živnosťák jsem si nedělala, protože chtěli, abych tam byla 3 měsíce na zaučení a pokud mi to půjde, tak si ho udělám a pokud ne, tak si ho neudělám. Dělat si živnosťák hned, pokud nemáš žádný stálý zákazníky a nevíš, jestli ti to půjde, je na nic.

Nadřízená mi sama řekla jak to je. Prvních pár měsíců bych mohla vydělat aspoň na jídlo, že prý mě nenechají umřít hlady, ale žádný extra výplaty by to nebyly. Protože když si uděláš živnosťák, tak musíš platit sociální a zdravotní + daně z příjmu. Nevím, jestli se to odvádí měsíčně, nebo až za rok. Pokud s tou firmou budeš mít smlouvu o pracovní činnosti, tak asi měsíčně, kdyžtak mě někdo opravte. V průměru to trvá tak rok nebo 2 roky, než budeš mít solidní výplatu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.11 06:24

Na ŽL se to 100% nevyplatí! Navíc výdělky nečekej bůhvíjaké, to by ses musela jo ohánět.
Nevím odkud jsi, ale třeba u nás je trh s realitamy mrtvý a makléřů jak much.
Je třeba si to dobře promyslet, máš tolik kontaktů, že bys pravidelně nabírala dobré „zakázky“ , které by byly dobře prodejné? To je čistě na tobě, a od toho se odvíjí tvá odměna.
Já tu práci dělala při MD, ale na dohodu o prov.práce, nějakou kačku jsem vidělala, ale nedovedu si představit, že by mě to uživilo.
Navíc, s kterým makléřem mluvím, tak dělá bokem ještě jiné kšefty, aby si uživil.
Jinak na ŽL můžeš dělat i v případě, že jsi na mateřské + zaměstnancem firmy. Budeš to mít jako vedlejší činnost.
Promysli dobře, ale ŽL bych každopádně nezakládala!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.11 06:28

Opravuji hrubku :oops: ,samozřejmě VYDĚLALA, nikoliv vidělala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
56909
15.9.11 07:42

Ahoj, tohle je práce pro dravce. Počítej s tim, že nevyděláš nic tak 2-3 měsíce, než se projeví výsledek. Je to pokaždé na ŽL, tzn, soc, zdrav, náklady na benzín, telefony, všechno si platíš sama. Některé společnosti Ti dají „tzn“ fixní plat, ale odvíjí se od výsledků, např. 35 nabraných nemovitostí za měsíc - 3000 kč. Když odečteš soc a zdrav, nezbude Ti nic. Jinak ŽL mít můžeš, jako vedlejší příjem, pak se neplatí zdrav, ale soc pojištění vyjde něco kolem 900,–.. Jinak výdělky.. Většinou se bere 5 % provize z ceny nemovitosti a z této částky máš tak 30 %. Tzn z bytu za milion je to bajočko 30 tis, ale při odečtení nákladů Ti zůstane tak 15 tis čistého. Záleží na Tvé dravosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8273
15.9.11 08:07

Habebe-je to obchod jako kterýkoli jiný.Tzn. zde se vše odvíjí od obchodního talentu.A tím že je trh nasycený-se vším,nejenom reality-tak je práce náročná.Ale na druhou stranu,pokud umíš obchodovat,máš tvrdé lokty,dokážeš se prosadit,tak i v dnešní době není problém se obchodem živit-a to velice dobře.
Doby,kdy před cca 15-ti lety se tu začínalo něco budovat,na poli obchodníka se chytal skoro každý a většina lidí si vydělala balík,tak ty už nejsou a nebudou.Kdy chlap pomalu v teplákách běhal po domácnostech a nabízel pojistky,protože lidé měli peníze a do té doby nebylo moc možností,kam je uložit,tak ten si tenkrát dokázal vydělat balík peněz.Ale dnes už by si ani neškrtnul.
Na druhou stranu-pokud po tobě nebudou chtít žádné vstupné poplatky,tak to určitě zkus.Živnosťák si zatím nepořizuj,až před ev. první výplatou.Co jsem měla možnost slyšet,tak dnes realitky působí tak,že si najdou makléře,ti mají žl a realitky jim dělají zázení.Tzn. o provizi se podělí.Sama realitka by si nedokázala najít tolik zákazníků,ty zákazníky jí dohazují makléři,kteří pracují v terénu.A na druhou stranu makléř bez realitky by neuměl nemovitost prodat se všemi náležitostmi.Takže realitka se postará o papírový prodej.
Takže tvoje práce bude spočívat v tom,že si sama budeš hledat nemovitosti na prodej.Tzn. někdo to řeší pročítáním inzerátů a kontaktováním lidí,zda nemovitost radši nechtějí prodat přes realitku než sami.A druhá možnost,jako třeba u nás občas zastaví auto a ptají se,zda netuším,kdo by mohl něco prodat,snaží se s předstihem kontaktovat majitele nemovitosti a ukořistit prodej přes realitku,kterou zastupuje.I nabízel určitou sumu za dohození-tu dá makléř ze své výplaty.
Takže počítej,že první výplata by byla až v řádu několika měsíců-tzn. nejdřív se ti musí povést najít nemovitost,která bude na prodej.Jsou to většinou ne tak zajímavé nabídky,které by se prodávaly sami,ty si majitelé prodají bez RK.A až se ti podaří sehnat kupce,tak ten si většinou vyřizuje úvěr,což je 1-2 měsíce.A až budou peníze převedeny na účet RK,tak z toho ti další měsíc vyplatí provizi.I když se píše v náboru,že hledají makléře na poloviční úvazek-tak to je reklamní tah.A na pohovoru začnou vysvětlovat,že stačí pár hodin týdně,nemusíš se honit…
Abych to shrnula-pokud jsi dobrý prodejce,dokážeš se prosadit,tak do toho běž.Peníze nebudou zpočátku zajímavé,než vyděláš první,tak je to dlouhá cesta…ale soustavnou prací si ten kolotoč prodejů můžeš rozjet tak,že časem na tom budeš finančně opravdu dobře.Ale to už bude asi doba,kdy nebudeš na mateřský,tento obchod je na roky,ne měsíce,než se rozjede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Raďulle
15.9.11 10:46

ahoj já sice nedělala makléřku ale asistentku v RK asi 4 roky, přehled tudíž mám

No vydělat se tam dá slušně, pokud jsi dobrý obchodník, ale to je v každém obchodě. musíš počítat s tím že pokud ti neproplatí benzín a telefon, tak ze začátku budeš v mínusu. Navíc to není tak že bys měla každý měsíc aspoň něco, v praxi to spíš vypadá tak že máš jeden měsíc třeba 100 tis. a pak 3 měs. nic, nebo jen něco málo!! (pokud tam není nějaká fixní částka, i s tím jsem se setkala, ale to má každá RK jinak)
Další věc je že je to jednání s lidma a navíc tam jde o velký prachy, takže umí být velice nepříjemní, no není divu, bojí se…ale na tuto práci musíš být obrněná trpělivostí, a k výsledkům musíš vydržet

s tím ŽL je to tak že pokud jsi na MD tak neplatíš sociální a zdravotní (nevím to uplně jistě) ale to ti poví na živ. úřadě!

• Nahlásit
  • Citovat
325
15.9.11 12:48

Holky, děkuji moc za vaše rady a zkušenosti. :palec: U té jedné realitky, kam shánějí 5 lidí do nového týmu a je to na částečný úvazek se mi to moc nezdá. Hlavně se obávám toho, že by mi neplatili benzin, mobil nic a auto bych musela používat své. U té druhé se v inzerátu píše, že je k dipozici firemní auto, fotoaparát a mobil. Provize 58% z provize nemovitostí a další provize za sepsanou hypotéku. Což se mi zase tak špatné nezdá. :nevim: Bylo by dobré, kdybych si nemusela sociální a zdravotní platit. Určitě bych to nejdřív zkusila bez ŽL, pokud by to šlo a pak si ho založila. Obchodovat a komunikovat s lidmi mi nedělá problém. Skoro celou svou praxi jsem nedělala nic jiného. :-) Trh je asi přesycený, jak píšete, ale pocházím z Královéhradeckého kraje, kde jsou nemovitosti docela drahé a podle inzerátů je jich hodně, tak by to snad neměl být problém. Je mi jasné, že bude nejvíc záležet na mém zápalu a snaze. Bez toho se nedá vydělat nikde nic. To je všude stejné. Fixní plat tam není ani u jedné realitky, to jsem se ptala. Vše je jen vypláceno z provizí. :think: Spíš řeším to, jestli se do toho pustit nebo ne. Práce k MD nebo z domu není možné sehnat. Už hledám dost dlouho a pořád nic moc. Tohle mě zaujalo, protože při velké snaze by se (podle mě) mohlo jednat o zajímavé výdělky. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.11 13:03

Ahojky, můj přítel je realitní makléř. Dělal na živnostenský list, vše si musel platit ze svého… Ale vydělal si dost, aby vše polatil a ještě dooost zbylo… Musím říct, že on je ale pro tuto práci stvořený a fakt v tom umí chosit - ví, jak mluvit, jak nabízet, čím argumentovat… atd atd… Ale zase musím říct, že opravdu maká, denně od cca 8 hod do 18 - 19 - 20 hod… Jak kdy, samozřejmě záleží na prohlídkách, schůzkách atd. Pracovní víkendy také byly pravidlem… Takže: Práce je to náročná, musíš být fakt šikovná a věnovat tomu spoustu času… Držím palce! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
4457
15.9.11 17:35

Já nemám ráda, jak to všechno v těch nabídkách zaobalí. Byla jsem ještě předtím na pohovoru u jedné pojišťovny. Podotýkám, že v inzerátu bylo, že to je asistent pro produkty pojišťovny, zázemí poskytují v kanceláří, plat od 15.000,–, úvazek plný (smlouva). Nějak tak to tam bylo popsané, tak si říkám fajn, bude to práce v kanceláří na HPP, ale ono to bylo nakonec vše jinak.

Pohovor trval 1,5 hodiny. Řekli mi, že je tam fixní plat těch 15 a pak provize, můžou mi dát notebook, pokud nemám svůj. Pracovat budu sama v terénu a kontakty také sama (nejlepší je prý začít od rodiny a známých). Pak mi řekl, že průměrná výplata lidí tam je 25.000,–
Začal rozepisovat nějaký strom provizí a že tamten má 4 miliony ročně a tamten 16 mil. ročně. Ale co mi je po nich? To jsou beztak nějací lidé, co tam makají 20 let a jsou na vedoucích pozicích. Před těmi 20ti lety to byla jiná doba a dal se vydělat balík. Spíš by mě zajímalo, kolik lidí se chytne a kolik ne, než aby mi tam mluvil o milionech. No jo, ono se lehce říká, ale praxe je jiná.

Pak jsem se dozvěděla z té jiné makléřské spol., že ta poj., kde jsem byla na pohovoru, tak neříká vše narovinu.
Takže jsem se dozvěděla, že ten fixní plat, co nabízeli těch 15.000,– je spíš jakoby na začátek, že pak by vám to strhli v dalších měsících nebo co.

Ten notebook jak mi nabízeli, tak by mi ho dali, ale pak by mi také strhli peníze za něj ve výplatách. Co se týká kontaktů, tak v prvním měsíci byla povinnost uzavřít 2 životní poj. Ale pozor, jak mi pán říkal, že mám začít u rodiny, tak ono to tak nebyla docela pravda, že prý ten první měsíc nezapočítávají uzavřené smlouvy od rodin.
Potom mi řekl, že budu mít smlouvu o pracovní činnosti, neříkal nic o ŽL…ale asi byhc si ho musela udělat. další důležitá věc, co mi neřekl je, že pokud někdo do 3 let zruší smlouvu, tak budu muset vrátit provize. Např. bude špatná doba, krize, tři lidé mi zruší v jednom měsíci živ. pojištění, protože potřebují peníze na hypotéku, dárky atp..a já bych musela za měsíc zaplatit zpět pojišťovně 21.000,– Poté ještě chtěli, abych zaplatila 2000,– za kurz od ČNB, který musím mít, jinak nebudu moct pracovat.

No, někoho ukecají, ale já jsem jim na to neskočila. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.11 17:41
Anonymní píše:
Ahojky, můj přítel je realitní makléř. Dělal na živnostenský list, vše si musel platit ze svého… Ale vydělal si dost, aby vše polatil a ještě dooost zbylo… Musím říct, že on je ale pro tuto práci stvořený a fakt v tom umí chosit - ví, jak mluvit, jak nabízet, čím argumentovat… atd atd… Ale zase musím říct, že opravdu maká, denně od cca 8 hod do 18 - 19 - 20 hod… Jak kdy, samozřejmě záleží na prohlídkách, schůzkách atd. Pracovní víkendy také byly pravidlem… Takže: Práce je to náročná, musíš být fakt šikovná a věnovat tomu spoustu času… Držím palce! :palec:

Jo a ještě dodatek: těch 58 procent… to mi přijde jako hodně velká blbost… nevím, ale přítel začínal na nějakých 15 procentech a časem se vypracoval (1-2 roky) na nějakých 35-40 procent (za výsledky, které měl) - a to už bylo fakt dost… 58 procent se mi nezdá, na ty se podle mě budeš muset taky tvrdě vypracovat… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Raďulle
16.9.11 09:37
Anonymní píše:
Anonymní píše:
Ahojky, můj přítel je realitní makléř. Dělal na živnostenský list, vše si musel platit ze svého… Ale vydělal si dost, aby vše polatil a ještě dooost zbylo… Musím říct, že on je ale pro tuto práci stvořený a fakt v tom umí chosit - ví, jak mluvit, jak nabízet, čím argumentovat… atd atd… Ale zase musím říct, že opravdu maká, denně od cca 8 hod do 18 - 19 - 20 hod… Jak kdy, samozřejmě záleží na prohlídkách, schůzkách atd. Pracovní víkendy také byly pravidlem… Takže: Práce je to náročná, musíš být fakt šikovná a věnovat tomu spoustu času… Držím palce! :palec:
Jo a ještě dodatek: těch 58 procent… to mi přijde jako hodně velká blbost… nevím, ale přítel začínal na nějakých 15 procentech a časem se vypracoval (1-2 roky) na nějakých 35-40 procent (za výsledky, které měl) - a to už bylo fakt dost… 58 procent se mi nezdá, na ty se podle mě budeš muset taky tvrdě vypracovat… :think:

ono ta procenta se odvíjejí i od toho většinou kolik vyděláš, jestli firmě budeš dělat velký obraty tak ti dá víc procent, některý RK - např. Remax nabízej prý až 70 % ale musí se podílet na chodu kanceláře, tudíž platit část nájmu, služby, asistentku!! takže některé RK nabídnou jen třeba 25% z provizí, ale to už je jako vše pro ně, a jiní to maj tak že si musí zaplatit služ. tel., a pod. Každá RK má pro makléře jiné podmínky ať už podrobnosti v náplni práce, tak i po finanční stránce…někde to je tak že makléř jako kdyby jen domluví obchod a zbytek zařídí asistentka - právník, převody peněz a podobně a jinde to je tak že asistentka dělá jen to že makléřům sjednává schůzky a jednání s právníkama a pod. dělá makléř, takže tam se asi taky provize pohybují jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
ardsan
15.10.13 08:53

Proboha, když chcete peníze, tak nemůžete sedět na zadku v kanceláři, ale jít ven mezi lidi udělat obchod. Osobně bych takovým neschopným v kanceláři nedala ani korunu. To zvládnou absolventi základní školy.

• Nahlásit
  • Citovat
19.8.14 15:09

Práce v realitce coloseum v Brně?

Ahoj holky,

dcerka Martinka má už skoro dva a půl roku, v rádiu jsem slyšela reklamu na tuto realitní kancelář v Brně a zaujal mě jejich slogan. Od doby, co se nám Martinka narodila jsem nikde nepracovala a pracoval jenom manžel. Manžel říkal, že ani chodit do práce nemusím, ale mně to docela chybí, navíc teď už je dcerka o něco větší a mě by zajímalo, jestli je možné s takhle malým mimčem pracovat jako realitní makléřka? Tato práce mě lákala už dřív, protože mám ráda lidi, ale nikdy jsem jako makléřka nepracovala. Je to hodně velká běhačka, nebo se to dá s dvouletým dítětem zvládnout? Díky moc L.

Příspěvek upraven 19.08.14 v 15:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
19.8.14 15:27

@lucka86.brno dle mého to s dítětem nedáš. Protože moře času Ti zabere objíždění a obíhání nemovitostí a to s dítětem nelze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama