Reálná situace samoživitelek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:07
Reálná situace samoživitelek?

Ahoj, moc prosím podělte se se svými zkušenostmi, jaká je vaše reálná situace jako samoživitelek? Jak to zvládáte, kolik peněz jste měly během RD, kde jste bydlely apod?…samozřejmě vše anonymně ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:18

Bydleni u rodicu v bafaku, rodicak 7600,kazdodenni brigada, prodavani nepotrebnych veci na bazaru, nakupy jen jidla co snime a spotrebime, zadne dalsi pitominy okolo. Plus alimenty ktery sli na krouzky a skolni placeni-obedy, deuzina, vylety atd.
Zvladam fajnove. Kdyz nabidka prace, neodmitnu. Diky vikendum u otce 1za 14 dni muzu makat i ty vikendy. Zvladnu usetrit i na cigara a novy tetovani-pote co obstaram deti teda, ne na ukor jich. Od statu doatavam jen pridavky na dite. 500 a 600 kc. Na nic jineho narok nemam. Jsem spokojena, deti maji vse co pptrebuji, nikde nestradaji. Predevsim proto ze makam. Ono to jde jen se nesmi fnukat ze stat nam nedava a kazdej nas nema rad.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:19

Bydleli jsme v paneláku a prodala políčko Zemědělskému družstvu za cca 300 000kč, tak to nebylo tak zlé a navíc na knížce jsem měla ušetřeno cca 200 000. p. S: Otec dítěte zemřel při pádu ze schodů.

09Veronika09
Kecalka 427 příspěvků 07.05.19 21:19

Já jsem byla samoživitelka 3 roky, ale už jsem chodila do práce, takže to bylo jednodušší, jinak si to po finanční stránce nedovedu představit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:21

Rodičák 7000 plus 2500 alimenty. Nájem 4000. Vycházím jen tak tak, vždycky si jednou za měsíc udělám radost, jen jednu věc kterou potřebuju já nebo dcera, třeba boty a zas měsíc sušim hubu :mrgreen: a podotýkám že ne vždy dostanu alimenty :zed: :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:21

Bydlení u rodičů v baráku, neplatím energie ani stravu, rodičák 7600,–- přídavky 800,– alimenty 1500,–. Ale od 9 měsíců věku dítěte pracuju - výplata cca 7000,–. Takže finančně v pohodě, jezdíme na výlety, na dovolenou, dítě má kroužky, já chodím cvičit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:24

Zvladam perfektne. Bydlim u rodicu v baraku, mam cele jedno patro. Vyzivne na dite plus pridavky na me a na dite. Nepracuju, uzivam si ditete a nouzi netpime. Jezdime jednou rocne k mori, teda jen do Bukharska nebo Chorvatsko, a jednou rocne v zime na hory, taky jen u nas.

Příspěvek upraven 07.05.19 v 21:26

mrav
Nadpozemská drbna 28080 příspěvků 07.05.19 21:26

Sám s dcerou od jejích necelých dvou let, rodičák 8100,–, příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a sirotčí důchod. Máma dceři zahynula při autonehodě. Dá se říct, že jsem vycházel, protože vypomohla i rodina finančně i s hlídáním.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:29

A dodat chci ze alimenty jsou ve vysi 7300 a chodi presne jak svycary. Jako ja si fakt nemuzu stezovat. Mame se skvele, deti netrpi a ja uz konecne taky ne. Vlastne se mam financne lepe jak v manzelstvi kde jsem nesmela si ani koupit boty a musela chodit na boso protoze je leto a nepotrebovala sem je pry. Takze tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:32

Rodičák 6000kc, Ali 2500kc, nájem cca 7000kc, příspěvek na bydlení jinak bych to nedala. Nedalo se moc vyskakovat, ale já sem zvyklá na málo odjakživa. Naštěstí to byla jen přechodná fáze na několik měsíců.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 07.05.19 21:33

@mrav a ty nebereš vdovský důchod?

mrav
Nadpozemská drbna 28080 příspěvků 07.05.19 21:36
@mamina2017 píše:
@mrav a ty nebereš vdovský důchod?

Taky - zapomněl jsem napsat. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:53
@Anonymní píše:
Bydlení u rodičů v baráku, neplatím energie ani stravu, rodičák 7600,–- přídavky 800,– alimenty 1500,–. Ale od 9 měsíců věku dítěte pracuju - výplata cca 7000,–. Takže finančně v pohodě, jezdíme na výlety, na dovolenou, dítě má kroužky, já chodím cvičit

Teda nechci rypat, ale proc neplatis energie a stravu? To opravdu nic nechteji? Maji sami tolik penez? Nedovedu si predstavit nekde bydlet a neplatit svoji a deti spotrebu a navic jidlo nechat se dospěla a pracujici zivit rodici. Pripadala bych si jako prizivnik. A to vim, ze by nasi taky nic nechteli.

Jinak, abych odpovedela zakl.,taky jsem samkzivitelka, nebo spis 3/4 zivitelka. Otec si deti nebere, takze vsechny vikendy tahnu ja, hlidani temer zadne, pracuju, bydleni spolkne spoustu penez. Ale zvladam a deti materialne nestradaji, ale bohuzel za cenu, ze nejsme spolu tak, jak bych chtela. Ale nemam moc na výběr. A pracuju od cca roku kazdeho ditete, takze jsem na rd lrakticky skoro nebyla.
Ale na nejake normalni dovolene nemame.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 22:13
@Anonymní píše:
Ahoj, moc prosím podělte se se svými zkušenostmi, jaká je vaše reálná situace jako samoživitelek? Jak to zvládáte, kolik peněz jste měly během RD, kde jste bydlely apod?…samozřejmě vše anonymně ;)

Po rozvodu, vyplaceni ex skoro mega, ale pomohla rodina, takze mi zustal. zrekonstr. 3+1a uver na 10 let 4tis, uz ho mam splaceny par let, takze plat 30 tis, aliky uz ne, dite je uz sobestacne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 22:28

Rodičák 11000, alimenty 5000 kč…byt s hypotékou, od roku a půl malého jsem chodila na brigádu. Počítat jsem musela hodně, teď když pracuji se máme dobře.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama