Reálná situace v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magnificata
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 16.02.18 13:02
Reálná situace v Německu

Ahoj,
dotaz je směřován na ty, kteří mají aktuální zkušenost s pobytem a situací v Německu.
Je možné, že se budeme na pár let stěhovat. Trochu se obávám zdejší situace (migranti, politika, bezpečnost..)
Mohl by mi někdo popsat reálnou situaci, jak je to z bezpečností, a nebo je to v našich mediích přibarvené??? Je to lepší ve větších městech či menších. Bojíte se? Potkáváte často lidi, kterých se bojíte??Dííky za cenné zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3323 příspěvků 16.02.18 13:04

Manzel pracuje v Bavorsku, male mesto a naprosto v pohode. Jezdime tam v lete a zadny problem.

Magnificata
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 16.02.18 13:19

My jsme byli v létě u Bodamsee a vše v pohodě, tak jsem zvědavá, co mi napíšete ostatní.

la_amanita
Kecalka 296 příspěvků 16.02.18 13:23

Vzhledem k tomu, že s Německem sousedíme, asi bychom si už tady všimli, kdyby došlo ke zhoršení tamní bezpečnostní situace.

nelamh
Kecalka 246 příspěvků 16.02.18 13:46

Maji kvoty, takze ve vetsich mestech na rozstrkane migranty narazis. Nicmene po vetsinou nepusobi problemy, pripadne se zdruzuji na mistech, kam se proste naucis nechodit :-) na beznem chodu to znat moc neni. Jedinou negativni zkusenost jsem vyslechla od zname, ktera s nimi odmitla pracovat v nemocnici (je sestricka) a vratila se do Cech.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 16.02.18 13:47

Nebydlim, ale manžel jezdí pracovně do Německa a jezdíme tam nakupovat…žádné změny nevidím…nevím jak velká města ale tady v pohraničí klid ;)
A teda po pravdě vždy tam člověk potkal nějakého turka či podobně a na první pohled vážně nerozeznam jestli je to imigrant…
Můj tam hezky, čisto, na žádnou nevraživost jsem nenarazila

pikola
Neúnavná pisatelka 18684 příspěvků 16.02.18 14:10

Pokud se bojíš migrantů, nebo jsi rasista, nestěhuj se. Budeš se trápit.
Bezpečno tu je, asi jako kdekoliv jinde. Bydlím v Berlíně, ale říká se, že tady je to jiné Německo. Tady je cizinců asi 90%.

KristýnaKM
Povídálka 31 příspěvků 16.02.18 14:11

Muz dela v okoli Passau a klidecek. Hrozba v SRN je urcite realna, ale spise v tech metropolich. Mala města nejsou pro teroristy atraktivni, neshlukuje se zde tolik lidi…

Magnificata
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 16.02.18 14:19

@pikola Rasista nejsem, ale situaci si nedovedu představit, hlavně sitauci obyčejných pracujících lidí. Média samozřejmě zkreslují, tak jsem chtěla znát názory přímo zde žijících. Díky

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 16.02.18 14:19
@nelamh píše:
Maji kvoty, takze ve vetsich mestech na rozstrkane migranty narazis. Nicmene po vetsinou nepusobi problemy, pripadne se zdruzuji na mistech, kam se proste naucis nechodit :-) na beznem chodu to znat moc neni. Jedinou negativni zkusenost jsem vyslechla od zname, ktera s nimi odmitla pracovat v nemocnici (je sestricka) a vratila se do Cech.

Gastarbeiter odmítl pracovat s jiným Gastarbeiterem? Proboha

markytanka2
Stálice 51 příspěvků 16.02.18 14:20

Ja ziju v Bavorsku nedaleko Mnichova. stredne velke mesto. Zatim jsem zadny Problem nemela. Ale je fakt ze tech lidi tu je cim dal Vic. Jezdim do prace skolnim autobusem, ktery zastavuje u ucnaku a Tam je nemeckych deti dost pomalu. V centru je take o dost Vic zebraku za posledni dobu.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 16.02.18 14:24

@Magnificata Ale jejich situace je tam stejná jako u nás. S tím rozdílem, že současný Čech je výrazně větší xenofob.

Abeduinka
Povídálka 39 příspěvků 16.02.18 14:28

Migrantu je tu dost

pikola
Neúnavná pisatelka 18684 příspěvků 16.02.18 14:33
@Magnificata píše:
@pikola Rasista nejsem, ale situaci si nedovedu představit, hlavně sitauci obyčejných pracujících lidí. Média samozřejmě zkreslují, tak jsem chtěla znát názory přímo zde žijících. Díky

V německu je od války spousta turků, takže kdo je odkud na první pohled opravdu nepoznáš. Takže pro mě problém není, nikdy jsem s nikým problém neměla. Konkrétní situace záleží kde budeš bydlet, jinak oni o Čechách neví skoro nic, takže tě berou buď jako Poláka, nebo někoho z východu. Na úřadech třeba neví, že jsme v EU :nevim:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.02.18 14:41
@Magnificata píše:
Ahoj,
dotaz je směřován na ty, kteří mají aktuální zkušenost s pobytem a situací v Německu.
Je možné, že se budeme na pár let stěhovat. Trochu se obávám zdejší situace (migranti, politika, bezpečnost..)
Mohl by mi někdo popsat reálnou situaci, jak je to z bezpečností, a nebo je to v našich mediích přibarvené??? Je to lepší ve větších městech či menších. Bojíte se? Potkáváte často lidi, kterých se bojíte??Dííky za cenné zkušenosti.

Np, max. narazíš na muslima, který za autem vláčí svou „manželku“. :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama