Reálné platy státních zaměstnanců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gaaaabina
Nováček 4 příspěvky 09.08.19 21:33
Reálné platy státních zaměstnanců

Ahojky, trošku koketuji se změnou zaměstnání a jdu si pro radu… Najde se někdo kdo mi pomůže v přehledu o platech státních zaměstnanců? Neustále slýchám jaká je to katastrofa, ale už se ke mě doneslo, že ta katastrofa je základ + os. ohodnocení = 25tis čistého což mi přijde fajn, pak si zase někde přečtu cosi o 18 tis hrubého a omdlívám ????, také jsem slyšela o paní co tam má po 6 letech kolem 30 tis… zkrátka vše je to jen jedna paní povídala… ????????‍♀️… tak mě zajímá ta realita. Jestli se najde někdo kdo poradí, budu vděčná, děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Alušáček
Závislačka 3951 příspěvků 09.08.19 21:37

@Gaaaabina Tak to je hodně široký pojem státní zameatnanec :D snad záleží na pozici a platy jsou různé. Kamarádka se teď u házela o místo na městském úřadě a plat ji byl nabídnut 19000 hrubého.

Russet
Neúnavná pisatelka 17979 příspěvků 09.08.19 21:39
@Gaaaabina píše:
Ahojky, trošku koketuji se změnou zaměstnání a jdu si pro radu… Najde se někdo kdo mi pomůže v přehledu o platech státních zaměstnanců? Neustále slýchám jaká je to katastrofa, ale už se ke mě doneslo, že ta katastrofa je základ + os. ohodnocení = 25tis čistého což mi přijde fajn, pak si zase někde přečtu cosi o 18 tis hrubého a omdlívám ????, také jsem slyšela o paní co tam má po 6 letech kolem 30 tis… zkrátka vše je to jen jedna paní povídala… ????????‍:female_sign:️… tak mě zajímá ta realita. Jestli se najde někdo kdo poradí, budu vděčná, děkuji

Asi bude záležet na tom, co máš vystudováno. Obyčejná referentka asi nebere moc. Odborný pracovník je na tom lépe, ale prý nemůžou konkurovat platem soukromé sféře.

smutná máma
Kelišová 5404 příspěvků 49 inzerátů 09.08.19 21:40

@Gaaaabina to je úplně jednoduché, každý obor má své tabulky. Jsou tabulky ped. pracovníků, zdravot. personálu,… to záleží do jakého o boru jdeš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 21:41

Platy jsou tabulkové podle zařazeni. Osobni ohodnoceni je vec kazdeho uradu. Takze rozptyl je velky. Ja mam po 12 letech v samosprave 30000 hrubeho. Plus odmeny dvakrat rocne, jedenkrat osatne a jedenkrat prispevek na dovolenou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 21:51

Já mám po 18 letech ve státní správě na administrativní pozici na ministerstvu plat podle osobního ohodnocení, na nějaké pozici je relativně malé a to mám cca 18 tis. čistého a na jiné pozici s lepším osobním je to cca 21. Odměny poslední dobou nejsou, osatne neexistuje. Poslední 2 roky je relativně dobré FKSP.

Gaaaabina
Nováček 4 příspěvky 09.08.19 21:52

Moc děkuji za reakce. O tabulkách samozřejmě vím. Jen mě zajímalo jak je to s tím os. ohodnocením kam až se to šplhá… Zajímá mě hlavně ten finančák, mám jen maturitu tak to vidím max. 9.platová třída.
Teď mám v práci po rodičáku slíbeno 25 tis. čistého, ráda bych jinám, ale nerada bych méně :thinking: :joy:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 22:02

Tak to do státní správy nechoď, pokud chceš 25000 čistého. Leda po třiceti letech praxe. Osobka jsou individuální. Na magistrátu na obci jsem měla desítku platovku a osobko pár šušňů, dohromady 19000 kč. Na krajském úřadě 23000, jedenáctka platovka. Upozorňuji, že mám sedm let praxe v oboru a vysokou školu. S tvým vzděláním ( a to se tě dotknout vůbec nechci) budeš mít nárok na 9. platovku + nějaké to osobko, počítej tak 19 hrubého.

Gaaaabina
Nováček 4 příspěvky 09.08.19 22:07

V pohodě :), určitě se mě nedotkneš. Vždyť proto sem píšu, chci realitu ;). A vypadá to, že zůstanu sedět na zadku. Ach jooo

S.Berankinová
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 09.08.19 22:18

Mám 28 tis. čistého v manažerské pozici po 17 letech, ale to ti moc nepomůže, co úřad, to jiné tabulky a platová politika co se osobních ohodnocení a mimořádných odměn týká

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 22:25

Tak to by sis asi na finančáku nepolepšila, určitě ne ze začátku. Záleží kolik let máš praxi (resp. kolik ti započítají), od toho se odvíjí základní plat. Osobní ohodnocení se obvykle dává až po půl roce a nic světoborného ti pro začátek nedají, tak 2-3 tisíce. To už ale záleží na konkrétním úřadě, vedoucí apod. Podle platových tabulek zde: https://www.pracomat.cz/…redniku.html
se dá odhadnout, co bys tak mohla čekat.
Pak je také dobré vědět, že při nástupu dostaneš smlouvu na dobu určitou 1 rok a během něj máš složit zkoušky podle oboru státní služby, kterou vykonáváš (pokud se tedy jedná o služební pracovní poměr a těch je asi valná většina). Ty zkoušky nejsou jen formalita, berou se dost vážně. Jsou dva pokusy. Za další je nutné projít řadou školení, většinou v týdenních turnusech ve školícím středisku u Luhačovic. Také nic zábavného.
No a když tím vším projdeš, tak časem asi těch 25 čistého mít budeš (neberu v úvahu odečty na děti). Lepší bys měla zeptat se někoho z konkrétního úřadu kam by ses hlásila, ono se to může dost lišit.

Gaaaabina
Nováček 4 příspěvky 09.08.19 22:41
@Anonymní píše:
Tak to by sis asi na finančáku nepolepšila, určitě ne ze začátku. Záleží kolik let máš praxi (resp. kolik ti započítají), od toho se odvíjí základní plat. Osobní ohodnocení se obvykle dává až po půl roce a nic světoborného ti pro začátek nedají, tak 2-3 tisíce. To už ale záleží na konkrétním úřadě, vedoucí apod. Podle platových tabulek zde: https://www.pracomat.cz/…redniku.html
se dá odhadnout, co bys tak mohla čekat.
Pak je také dobré vědět, že při nástupu dostaneš smlouvu na dobu určitou 1 rok a během něj máš složit zkoušky podle oboru státní služby, kterou vykonáváš (pokud se tedy jedná o služební pracovní poměr a těch je asi valná většina). Ty zkoušky nejsou jen formalita, berou se dost vážně. Jsou dva pokusy. Za další je nutné projít řadou školení, většinou v týdenních turnusech ve školícím středisku u Luhačovic. Také nic zábavného.
No a když tím vším projdeš, tak časem asi těch 25 čistého mít budeš (neberu v úvahu odečty na děti). Lepší bys měla zeptat se někoho z konkrétního úřadu kam by ses hlásila, ono se to může dost lišit.

To mě taky napadlo :), jen nevím jak se tam zeptat, zkusit pohovor a tam? Nebo se vypravit na úřad, někoho si odchytit a vyptávat se na plat? Moc si to neumím představit :D. Ale děkuji

silvie1978
Kecalka 336 příspěvků 09.08.19 22:58

Mám VŠ a cca 15 let praxe, ve státní správě 22 000 čistého, občas odměny. V soukromé jsem měla víc, ale stát je dobrý zaměstnavatel, především pokud máš děti, občas očr, chceš si v klidu vybrat dovolenou, mít každý měsíc peníze na účtě, nikdo nevyžaduje přesčasy. Nemenila bych.

salamio
Závislačka 2743 příspěvků 09.08.19 23:02

Na to, co dělají, resp. nedělají, mají až moc.

@Russet píše:
Asi bude záležet na tom, co máš vystudováno. Obyčejná referentka asi nebere moc. Odborný pracovník je na tom lépe, ale prý nemůžou konkurovat platem soukromé sféře.

To je bohužel lež. Platy ve státní sféře jsou již několik let vyšší než v soukromé (jak průměr, tak medián). To považuji za opravdovou zvrácenost.

Zdroj: https://www.mpsv.cz/cs/1934

Příspěvek upraven 09.08.19 v 23:18

jezz1e
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 09.08.19 23:07

No 25 čistého to na finančáku asi nebude, obecně ty „velké“ úřady jsou na tom s osobkem ještě hůř, než malé. Ale na pohovor bych šla a zkusila to. Já zrovna odcházím na mateřskou a moje nástupkyně měla údajně požadavek na plat, ke kterému jsem se já dopracovala asi po 5 letech. A nastoupila. Takže buď z něj couvla, což pochybuji, nebo jí to slíbili dorovnat na osobku, protože zájemců je teď fakt málo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama