Recenze na kočárek Gesslein

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ewanka
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 11.01.17 17:18
Recenze na kočárek Gesslein

Ahoj, máme vyhlídnutý kočárek Gesslein, ale nevíme vůbec který typ. Chci se zeptat na nějaké recenze. Co vám na něm vadí/nevadí? Co chválíte? My už jsme z těch kočárků vyřízení :zed: Má tu korbičku vysoko nebo nízko? Je lehký? Co kolečka?

Děkuji.

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 43067 příspěvků 11.01.17 17:34

Tak zalezi na co ho chces pouzivat. Do mesta mala otocna kolecka. Do terenu velka pevna. Na stridani terenu oboje (vymenna, model F6). Vyska korbicky je takovy zlaty stred, vaha 15 kilo neni rozhodne nejlehci na trhu, ale jsou i kocary o hodne tezsi. Za me spokojenost, sla bych do nej zas. Ale vrele teda doporucuji omrknout ho nekde nazivo a pokud mate auto s malym kufrem, zkusit si to do nej slozit. Jinak netusim, dle ceho sis zrovna tenhle model vyhledla, kdyz se ptas na dost zakladni veci… Ja na nem ocenovala oproti ostatnim modelum hlavne dve veci - vymenna kolecka, co zvladla kazdy teren, a sportak do lehu, ktery v kombinaci s vloznou taskou plne nahradil hluboky kocar a zaroven se dalo ditko velmi snadno prenaset. Nebyl to ale ultralehky a ultraskladny kocar, mel dost maly kosik a obecne patri k tem drazsim.

šotka
Povídálka 17 příspěvků 11.01.17 18:17

Mame gesslein a za me spokojenost. Na zimu mame pevna kolecka a jinak otocna. Hrozne moc jsem byla spokojena s vloznou taskou a s fusakem. Taky se da prakticky cely rozebrat a vyprat. Kosik dole je malo objemny, mam tam prouteny kosik, aby nic nevypadlo.

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 11.01.17 18:27

Máme F6 kupovanou 2013. Při koupi jsem chtěla hlavně vložnou tašku (4. patro bez výtahu), výměnná kola a aby vydržel na více dětí. Při rozhodování o modelu kočárku, jestli F6 neb F4 jsem chtěla třeba přehazovací rukojeť, kterou jsem ale v životě nevyužila. Tehdy byly výměnná kola jen u F6, dnes už jsou i u F4, šla bych asi raději do F4.
Ze zkušenosti - kočárek je tank. V dobrém i ve zlém. V dobrém - třeba teď, když je tuna sněhu, tak se s ním nebojím zabrat a projedu nahrnutou závěj sněhu u chodníku. Ať je sníh, nebo ne, tak je stabilní, dobře se řídí jednou rukou (na to mysli, až poneseš deštník nebo potáhneš druhý dítě za ruku :D ). Na druhou stranu, když v tom vezeš 15kilové dítě, je to trochu fuška. Taky nakládání do auta je nesnadný. Člověk si při koupi řekne, že to půjde…ale pak jsme jezdili k našim častěji, než jsem původně myslela a bylo to otravný pořád to nakládat a skládat.
Co je super, tak neblednou barvy. Momentálně mám kočár na druhé dítě a je pořád jak nový. Máme béžovo-zelený.
Nejvíc nadšená jsem asi z toho zimního fusaku. Ten je super, fakt termoregulační, na první zimu nepořizuju vůbec kombinézu. Na druhou zimu, když už syn chodil, tak kombinézu měl, aby si mohl i pochodit. Velikostně fusak stačil, ale nebylo domyšlené, že nemá nějakou omyvatelnou vrstvu dole, musela jsem mu pořád sundávat boty.
Jinak bouda super, velká, pěkně zastíní. Co je trochu nedomyšlené, je krátká zádová opěrka a nízko posazená bouda. Roční dítě v sedu skoro hlavou naráželo na boudu, na čepici s bambulí to už nebylo. Měla jsem strach, jak se tam vejde dál, ale kupodivu pak asi rostou spíš končetiny a tělo na výšku ne, takže se tam vešel ještě ve 2,5 letech. Ale jsou prostě kočárky, co tu boudu mají výš a je to příjemnější.
Košík vypadá sice malej, ale dá se tam dát dost.
Co jsem neužila vůbec, byl rukávník. Ale to je asi můj problém, nevyhovuje mi to na držení kočáru.
Pokud byl nějakej problém (třeba uvolněný kloub na rukojeti, padající bouda), vše opravili na počkání v Pardubicích, kde jsme ho kupovali.
Jako vcelku jsem spokojená, i když bych ho už asi nekoupila. Po vyzkoušení jiných kočárů a jízdní praxi po prvním synovi, už vím, čeho si na kočáru všímat, co vybírat a co ocením a co ne (viz. to přehazování rukojeti třeba).

Flyingfrog
Extra třída :D 12106 příspěvků 12.01.17 10:17

Měla jsem gesslein z druhé ruky. Starý typ, už ani nevím jaký (rok 2007).
Chtěla jsem na třetí dítě kočár s otočnými kolečky a vložnou taškou (4.p. bez ).
Je to prostorný kočár, lehce ovladatelný. Dobře se skládá. Já ho teda nepřepravovala v autě nijak často, tak mi nevadilo, že je těžší.
Pravda, po 3m dítěte jsem přešla na šátek, ale kočár mám jako nouzovku u mamky.
Mně teď jediné, co vadí, že zádová opěrka je úplně rovně, když je zdvižená, dítko tak moc neodpočívá. Ale třeba už to tak není u nových modelů.
Mám k němu sluneční clonu a slunečník, nikdy jsem nevyužila (a to teda ani u jednoho kočáru, které jsem kdy měla). Šislou mám jen boudu, ale na to, kolik je kočárku let, to je pořád pěkná oranžová.

@tery16 Aha, koukám taky 4.patro. :lol:

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 12.01.17 18:33

@Flyingfrog Nechtěla bys mi tu clonu prodat? Teda v případě, že máš tu, která se nepřipevňuje na rukojeť.
Já ji ztratila a užívala jsem ji to první léto dost. Koupila jsem si nějakou jinou, ale není to ono, nesedí tam. Hledala jsem bazarové, ale nikde nic a kupovat celý set s moskytiérou mi přijde zbytečný.

Flyingfrog
Extra třída :D 12106 příspěvků 16.01.17 20:06

@tery16 Myslíš tou clonou takový ten proužek, co se sucháčem připevní na boudičku? Jestli jo, tak ti to klidně pošlu za poštovné.

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 16.01.17 21:22

@Flyingfrog Asi si rozumíme - akorát sucháčem? Já to měla v rozích na gumičku a zachytilo se to pod boudičkou. Nicméně pokud ten proužek vypadá jako na fotce, tak bych to brala. Sucháče tam vcelku vadit nebudou a gumičky si kdyžtak došiju. To by bylo super :hug:

Flyingfrog
Extra třída :D 12106 příspěvků 17.01.17 12:14

@tery16 Tak to se obávám, že tohle nemám. :-(

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 17.01.17 17:19

@Flyingfrog To neva, mrkni a kdyby jo, budu ráda, užila bych to. Jde mi o tu clonu (o ten černý pruh na boudě), moskytiéru mám.
Oni to různě mění, je možný, že máš něco jinýho :nevim: To je fuk ;)

Flyingfrog
Extra třída :D 12106 příspěvků 19.01.17 21:16

@tery16 Já to nemám, teda něco, co se připevňuje na boudu jo, ale je to proužek tak 5cm. :-/

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 19.01.17 21:46

@Flyingfrog Aha, tak neva, v pohodě :D :mavam: Zkusím upravit tu obří, co jsem si koupila v létě a nesedí tam. ;)

Luculisek
Povídálka 12 příspěvků 05.09.17 10:55
Rady

Mám pár dotazů ohledně kočárku budu ráda když mi poradíte vaše zkušenosti a postřehy. Koupila jsem přes bazárek kočárek typ F1 s taškou a tření druhý kol. velke, otáčecí a malinkatý. které se kam nejlépe používají? dále jaký nejlepší fusak do vložené tašky na zimu? origo fusak u toho nebyl. co používáte origo je dost drahý nový co jsem se ptala kolem 3 tis to se mi dávat nechce. ale zase píší že má dobré termoregulační vlastnosti tak leda sehnat od někoho… Díky za rady :mavam: :andel:

tery16
Kelišová 6523 příspěvků 56 inzerátů 06.09.17 12:00

Mám starší typ F6, malá kolečka pořád, velká dvám jen v zimě, pokud napadne více sněhu. Mám je na kočáru třeba 14 dní, 3 týdny, jak sníh sleze, vracím se k malým kolečkům.
Fusak určitě doporučím jejich. Je fakt parádní, příjemný, kvalitní, malej nebyl nikdy zmrzlej, i po praní vypadá pořád pěkně, u nás jede už druhé dítě. Na první zimu, kdy dítě nechodí jsem nepořizovala žádné kombinézy, jezdil jen v mikině a tepláčkách nebo v nějakém overálku.
Na kočárku chyby vidím, ale fusak mám fakt ráda. Cena je šílená, asi bych se nebála sehnat bazarový.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >