Reklama

Recept krůtí stehno nejlépe se zeleninou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 12:02
Recept krůtí stehno nejlépe se zeleninou

Poradíte osvědčený recept na krůtí stehno. Nejradši bych nějaký se zeleninou.

Reklama

Reakce:

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 11.07.11 12:11

Jsem to nejak nepochopila, normalne bych upekla stehno na masle s korenim a treba kralovskou smes na masle, fazolky,kukuricky? baby karotku? nevim co mate radi a k tomu u nas br. kasi :)

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 12:18
Monjie píše:
Jsem to nejak nepochopila, normalne bych upekla stehno na masle s korenim a treba kralovskou smes na masle, fazolky,kukuricky? baby karotku? nevim co mate radi a k tomu u nas br. kasi :)

Já bych právě potřebovala spíš něco s omáčkou. Jsme objednaný do Motola na dvanáctou a jak to tam tak znám, tak budeme muset čekat, tak to budu muset vzít s sebou a to br. kaše nehrozí. Nejlepší by bylo něco, k čemu by šly těstoviny a mohla bych to smíchat do termosky.

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 11.07.11 12:23

tak to nevim a co zajit na neco dolu do jidelny? oteviraj v 11hodin? nebo vzit http://www.hipp.cz/…estoviny.htm nebo neco v tom stylu a nechat to ohrat u sestricky?:)

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 11.07.11 12:24

tak treba testovinovy salat? a kure? nebo rizoto?

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 12:25
Monjie píše:
tak to nevim a co zajit na neco dolu do jidelny? oteviraj v 11hodin? nebo vzit http://www.hipp.cz/…estoviny.htm nebo neco v tom stylu a nechat to ohrat u sestricky?:)

Do jídelny nechci, malá je atopik a tak raději vařím a vím z čeho to je, navíc mám koupené to bio krůtí stehno, tak bych to ráda uvařila. Konzervy mi nejí, není na ně zvyklá. Od malá jí vařím.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 11.07.11 12:59

Já mám krůtí maso ráda dušené, stehno bych asi vykostila, nakrájela na kousky, lehce osolila a obalila v hladké mouce, trochu osmažila na oleji a k masu (případně po vylití oleje) přidala cibuli, rajčata a papriky, vodu a dusila bych to (klidně v tlakáči, ale krůtí se udělá brzo i na pánvi). Na závěr se dá přidat i troška smetany nebo zakysané smetany.

Dělám to často a je to asi moje nejoblíbenější dušené maso, vytvoří to krásnou omáčku a chuťově je to výborné.

Určitě se dá nahradit zelenina nějakou jinou, ale tohle mám ověřené (ale nevím, co malá může jíst)

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 13:14
fialína píše:
Já mám krůtí maso ráda dušené, stehno bych asi vykostila, nakrájela na kousky, lehce osolila a obalila v hladké mouce, trochu osmažila na oleji a k masu (případně po vylití oleje) přidala cibuli, rajčata a papriky, vodu a dusila bych to (klidně v tlakáči, ale krůtí se udělá brzo i na pánvi). Na závěr se dá přidat i troška smetany nebo zakysané smetany.

Dělám to často a je to asi moje nejoblíbenější dušené maso, vytvoří to krásnou omáčku a chuťově je to výborné.

Určitě se dá nahradit zelenina nějakou jinou, ale tohle mám ověřené (ale nevím, co malá může jíst)

To vypadá dobře. Něco podobného dělala máma z vepřového. Nejlepší k tomu byla rýže.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 11.07.11 13:17

Jo, já to taky dělám nejčastěji z vepřového s rýží :-), a v zimě použiju lečo, které si v létě zavařím…

Nepřihl. Rampepurna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.11 16:01

Ahoj, snad to už není pasé :-)
Jedla by něco jako krůta „a la bažant“ ? :-D

Je to náš nejmilejší hit z drůbeže - mrkev, celer, petržel (klasika) nastrouhat na nudličky (případně vaše oblíbené tvary), dát do tlakáče s bobkovým listem, kmínem, novým kořením, kuličku pepře, špetička soli a podlít vodou. Případně přidat rejži nebo brambůrek. To se rozvaří doměkka, pomačká - ta voda s tou zeleninou udělají takovou kašovitou hmotu - případně mixnout. Někdo může přidat zakysanou smetanu pro zjemnění.

Děláme si to i pro nás - jen trochu kořeněnější :-) a uplně bych s po tom užrala :jazyk:

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 21:25
Nepřihl. Rampepurna píše:
Ahoj, snad to už není pasé :-)
Jedla by něco jako krůta „a la bažant“ ? :-D

Je to náš nejmilejší hit z drůbeže - mrkev, celer, petržel (klasika) nastrouhat na nudličky (případně vaše oblíbené tvary), dát do tlakáče s bobkovým listem, kmínem, novým kořením, kuličku pepře, špetička soli a podlít vodou. Případně přidat rejži nebo brambůrek. To se rozvaří doměkka, pomačká - ta voda s tou zeleninou udělají takovou kašovitou hmotu - případně mixnout. Někdo může přidat zakysanou smetanu pro zjemnění.

Děláme si to i pro nás - jen trochu kořeněnější :-) a uplně bych s po tom užrala :jazyk:

Jé to je škoda, že si to čtu až teď. Už mám rozvaříno, ale tohle si uložím. Vypadá to moc dobře a Tonince to určitě bude chutnat. Její nejoblíbenější kombinací je maso se zeleninou a moje vlastně taky :palec:

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 21:26
fialína píše:
Jo, já to taky dělám nejčastěji z vepřového s rýží :-), a v zimě použiju lečo, které si v létě zavařím…

Tak to bude ono. Máma dávala ještě trochu hořčice, ale to bych malé nedala. Díky za tip. :palec:

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 11.07.11 21:53

A já vlastně musím říct, že pro syna, když byl menší, jsem nejčastěji dělala tu druhou kombinaci s mrkví a petrželí, říkala jsem tomu dětská svíčková, nakonec dodat zakysanku - taky to mám ráda, mňam :-)

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 11.07.11 23:53
fialína píše:
A já vlastně musím říct, že pro syna, když byl menší, jsem nejčastěji dělala tu druhou kombinaci s mrkví a petrželí, říkala jsem tomu dětská svíčková, nakonec dodat zakysanku - taky to mám ráda, mňam :-)

Slintám na klávesnici :mrgreen: Raději půjdu spát, nebo něco zbodnu :cert:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu... číst dále >

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >