Recept na buchtu z cukety

9868
21.7.06 21:19

Recept na buchtu z cukety

Dostala jsem peknou cuketu, rada bych vedela co s ni - hledala jsem v diskusich, ale nenasla jsem :(
Rada bych upekla buchtu, nejakou dobrou, vlacnou, vhodnou i pro deti.

A kdyby jste mela nektera recept i na neco jineho (ale moc dobreho!!!!) sem s nim :) Ta cuketa je fakt macek :D

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

948
21.7.06 21:27

Lesi - nenapíšu nic převratného, na buchtu recept nemám, ale má máma určitě něco najde, tak ti zítra písnu - uvidím, co objevím, ale chci napsat, že u nás na celé čáře vede cuketové zelí s kysanou smetanou, i naše Vikča se může utlouct, ale jinak se hodně využívá k zapékání - vydlabat a pak přimíchat, jak já říkám, co dům dá a hubě chutná.

Jo k tomu zelí je nej - bramborové noky a pečené vepřové - jak jinak :wink:
sany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.7.06 21:28

Dej pokoj jdu pect ted - ve dne se to v tomhle vedru fakt neda!
A navic nemame co k snidani ;)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.7.06 21:31

Holky, jeste jeden souvisejici dotaz - jak se cuketa pestuje? Nasim nechutna, takze ji na zahradce nemaji a ja se s ni setkavam jen tak, ze ji dostanu - je to neco jako okurky? Dala by se pestovat u plotu? A kolik cuket se da zikat z jedne rostliny - neboli kolik rostlinek cuket mit pro naprosto prumernou rodinu? :)
To vite, sbiram informace at jsem jednou teoreticky vybavena az budem mit kousek vlastni hliny u domecku :)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
21.7.06 21:32

Ahoj, recept na buchtu nemám, ale my máme doma rádi smaženou cuketu. Jen když je moc velká se musí vydlabat ty jádérka, protože jsou hořký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
21.7.06 21:34

Já dělám tuhle, je fakt dobrá a vláčná:

1/2 kg cukety nahrubo nastrouhat, 35 dkg polohr. mouky, 20 dkg cukru, 1 vanilka, 3 vejce, 2 dl oleje, 10 dkg ořechů nahrubo, rozinky, 2 kypř. prášky, 1 lžíce skořice, 1 lžíce kakaa
Všechno dobře promíchat, upéct na vymazaném a vysypaném plechu. Po vychladnutí polít čoko polevou, nebo jen pocukrovat.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9232
21.7.06 21:34

Lesino,Recept mám víc.Teď jeden co si pamatuju z hlavy a další večer nebo zítra.

Cuketové placky
Na kostičky nakrájet cuketu,papriku,salám(stačí junior).To promícháš.Přidáš žloutky,z bílků ušlehaný sníh a opatrně vmícháš.Osolíš.Dle potřeby zahustíš hl.moukou.Na oleji smažíš malé placičky.Podám s bramborem a tatarkou.Manža se starším synem se potom můžou utlouct.
Může se stá,že se nespojí a vznikne Lečo.Chuťově to ničemu nevadí.

Později ti dodám recept na koláč a na cuketu na topinky

Dana

P.S.Včera jsem zapomněla.Cuketa nakrájená na kostičky se posolí a nechá vypotit.Něčím se zatíží a sleje se voda.
Omlouvám se těm,kteří užý zkoušeli.Hlavně Lesině

d.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
21.7.06 21:44

Ahoj Lesino,
já mám takový recept:

2 hrnky nastrouhané cukety
1 1/2 hrnku ml.cukru
3 hrnky polohrubé mouky
hrnek oleje
2 vejce
1 prášek do pečiva
2-3 lžíce kakaa
vanilkový cukr

vše smíchat dohromady dávka je na velký plech.

Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9232
21.7.06 21:53

Cuketový koláč

30dkg(15) cukru moučka
3(2)vejce
40dkg(20) polohrubé mouky
1(1/2)prášek do pečiva
3-4(1-2)lžíce oleje
40dkg(20)cukety

Ušleháme vejce s cukrem.Přidáme olej,cuketu,mouku.prášek do pečiva.Vše promícháme.Vznikne řidší těsto které posypeme nastrouhanými jablky,krystalovým cukrem a skořicí a dáme péci.

Čísla v závorkách jsou na poloviční dávku

CUKETA NA TOPINKY

+60dkg cukety
4cibule
3lžíce oleje
4stroužky česneku
3lžíce sojové omáčky
1/4lahve kečupu súl

Vše se podusí a buď podává ještě teplé nebo se může sterilizovat ve sklenici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.06 23:29

Cuketa pomaďarsku

cuketu nastrouhat nastrouhat, pokud je veliká, vydlabat jadérka, připravíme jíšku, přidáme cuketu,bobkový list, nové koření, osolíme,zalijeme trochou vody a za občasného míchání dusíme/vaříme. Než je úplně měkká, přidáme kopr a česnek. Nakonec zjemníme sladkou smetanou, případně dochutíme octem a cukrem, možno ale použít i kys.smetanou. K tomu podáváme buď jen chléb, já na to mám ráda cibulu anebo máme-li chuť a čas, pak je výborné dušené hovězí na nudličky-stačí však velmi malé množství, dají se k tomu podávat jak těstoviny tak houskový knedlík.Příprava trvá asi 20minut a manžel se toho půl roku netknul, od doby co ochutnal však na mě již moc nezbývá :-(
jinak děláme cuketové řízečky s bramborovou kaší, cuk.placičky /tam se dává muškát.oříšek,sůl, piniová semínka, mouka, vajíčko, pepř a k tomu dip z bílého jogurtu příp.zjemněného kys.smetanou, do kterého je vmícháné malé množství nahrubo strouhané mrkve.
Cuketa je velmi nenáročná, daří se jí dobře na kompostu,ale dá se pěstovat i v čisté zemině, co vím,babička vždycky na sázení schovávala právě ty jadérka, ale přesný postup neznám-bohužel nejsem zahrádkář nýbrž panelákový odrostek. Babička tu cuketu na zimu zavařuje spolu se vším tím kořením rovnou nakyselo a v zimě pak vždycky jen dáme do hrnce,přidáme česnek a smetanu a je to.
laura

• Citovat
  • Upravit
879
21.7.06 23:55

Tak já cuketu pěstuji i zpracovávám :wink:
Jo a pěstuje se docela lehce - koupím semínka a když seji dýně (a ty se sejí poslední,aby nepomrzly, s okurkama na Marka))))) tak je tam dám taky.
Sejí se do hnízd tzn. do jedné dírky, ne moc hluboko, dám asi 3-4 semínka.No a ono to stačí.Sáček vyjde na 2 roky.Dám k tomu značící kolík,abych věděla,kde porostou.A zalívám a zalívám…no a ony bez problému rostou…a rostou obrooovskéé listy - takže to vyžaduje minimálně metr v průměru.Ale nerostou do dálky jako dýně, jenom si bují na místě.Ani je ještě nic nenapadlo, nějaká plíseň nebo škůdce.Je to opravdu nenáročné.A plodí tak moc,že v srpnu už cukety nemůžeme ani vidět. :lol:
No jinak já je dávám i do polévky a výborná je cuketa na grilu - plátky dáte na gril a posolíte - za chvilku jsou měkké a výborné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
21.7.06 23:59

Ahojky, ja mám tento recept niekde z netu (možno aj odtiaľto :wink: ), ale je fakt rýchly a výborný! Tak skús:
Koláč - cukýňáč
2 hrnky polohrubé mouky
2 hrnky nahrubo nastrouhané cukety (bez jadérek)
1 hrnek krystalového cukru
3/4 hrnku oleje
1 lžíci skořice
1 prášek do pečiva
trochu soli
3 celá vejce
Postup: všechny suroviny smícháme v míse. Do těsta můžeme zamíchat třeba rozinky, sekané ořechy nebo mandle.Těsto nalijeme na vymazaný a posypaný plech a upečeme.Vychladlé potřeme kakaovou polevou a po ztuhnutí nakrájíme na řezy.

Poleva: rozpustíme 2 lžíce ztuženého tuku, 14 lžic prosátého moučkového cukru, 4 lžíce horké vody a 2 lžíce kakaa. Na mírném ohni za stálého míchání utřeme v hladkou polevu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
22.7.06 11:01

Tak já jsem taky pěstitel i spotřebitel cuket v jedné osobě. A potvrzuji, že cukety každoročně zvyšují mé zahradnické sebevědomí - líp se drží už jen plevel :) . Mám je v čisté půdě a jen zalívám a sklízím. Osm keříků dá velmi!! nadbytečnou úrodu 4členné rodině.
Mám dobrou cuketovou kuchařku od pí. Štěpánkové - „Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová“, ze které čerpám inspiraci (lze-li za inspiraci považovat to, že je cpu všude :) ).

Doma je nejoblíbenější tenhle perník:
2 hrnky nahrubo nastrouhaných cuket
3 hrnky polohrubé mouky
hrnek cukru
2 lžíce kakaa
lžíce skořice
vanilkový cukr
prášek do pečiva
3 vejce
1/2 hrnku oleje
1/2 hrnku vlažné vody nebo mléka
citronová kůra

Všechno smíchat, naposledy přidat cukety, dát na plech a upéct.

Taky hrozně báječná je tahle pomazánka:
2 cukety
6 stroužků česneku
2 rajčata
lžíce vinného octa
5 lžiček oleje
petrželka, sůl

Cukety upečeme v troubě, pak oloupáme a spolu se solí a česnekem vytvoříme kaši. Do kaše přimícháme nadrobno nasekaná rajčata a 2 stroužky česneku, zamícháme s petrželkou, octem a olejem, necháme uležet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
22.7.06 11:12

Tak jsem vcera upekla buchtu podle Andi - a vic jak pulka je uz v cudu (ta moje rodina je jak kobylky :D) - jen jsem si upravila recept, bo Pepi jeste nedavam orechy a ja nemam rada rozinky. No a neudelala jsem ji na plech, ale do formy na muffinky a tak jsme meli 12 bajecnych vlacnych buchticek :) Ada i Pepi snedly kazda jednu CELOU k snidani :)

No a ze zbytku cukety budeme mit dneska k obedu placicky podle Dany26 - zase mirne upravenou podle nasi lednicky :) Vrazim tam i syr a asi i hrasek :) Uz se tesime. Jo a misto tatarky udelam jogurtovy dresink (smetanovy jogurt, jeden utreny strouzek cesneku, trocha vegety bez glutamanu) takze ho bude moci jist i Adla. Ten dresink vyzkousejte, na brambory je super, a je rozhodne zdravejsi nez tatarka.

Holky, diky za recepty, piste dal, az se zase dostanu k cukete vyzkousim dalsi :)

A doufam, ze uz brzy budeme mit kde pestovat vlastni nadurodu cuket ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
22.7.06 20:20

Ahojky.

U nás frčej cukeťáky. Uděláš stejně jako bramboráky, ale přidáš tam i tak dvě brambory, aby to lépe drželo pohromadě. Z cukety vymačkáš přebytečnou vodu.

Dobrou chuť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama