Recept na dezert z mascarpone

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tumpach
Kelišová 5996 příspěvků 30.03.18 09:50
Recept na dezert z mascarpone

Ahoj,
už si nevím rady, nemohu nic nikde najít, tak se obracím k vám,
icméně má představa je taková: hledám reccept na nepečený dort z mascarpone, abych dospodu mohla dát cukrářské piškoty a navrch jahody a přelít želatinou, ale nikde nemohu najít žádný recept, poradíte mi, děkuji? :think: :think:

Reakce:

Monchichik
Kelišová 5125 příspěvků 30.03.18 09:54

A proč to neuděláš, tak jak píšeš? Na to žádný recept nepotřebuješ, ne? Piškoty bych třeba pokapala nějakou šťávou, nevím, jestli se nasáknou jen tím krémem, mascarpone vyšlehej s cukrem, můžeš přidat šlehačku, na to jahody a přelít želatinou.

Petra Z
Hvězda diskuse 52054 příspěvků 30.03.18 09:59

Kámoška mi poslala toto…
Tak bych udělala jen bez toho pečeného korpusu
Korpus 6 vajec 250 cukr krupice 240 hl mouka 6 lzic oleje spetka soli..cukr s bilky slehat do hodne tuha pridat zloutky olej a jemne vmichat mouku.. krem.1 mascarpone a1 tvaroh 2 vanilkove cukry 1 slehacka tu zvlast vyslehat a pomalu smichat s mascarponem ovoce dle chuti a na korpus muzes dat marmosku ????

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 30.03.18 10:13

@tumpach ahoj, zrovna včera se přidal nový recept na dezert z mascarpone nebo tenhle a pridáš mascarpone nebo jednoduchý mascarponový koláč .. není to úplně přesně co chceš, ale třeba tě to navnadí :lol:
a nebo mě pak napadá jahodové tiramisu..
ostatně tady jsou všechny recepty z mascarpone, co tu kdo vložil :palec:

Příspěvek upraven 30.03.18 v 12:51

iwa83
Kelišová 6529 příspěvků 30.03.18 11:04

Já dělám tak, že vymíchám mascarpone (2 kelímky) a holandii jogurt. A dle poměru přidám ztužovač za studena, osladit dle chuti. A na to ovoce + želatína. U nás nejběžnější a nejoblíbenější dort. Ačkoliv nejsem moc nepředpisový typ, tak ten krém fakt dělám od oka. Ten ztužovač je na 700 ml jogurtu - což je 1,5 velkého kelímku. Pokud není jogurt, tak klidně tvaroh, kysaná smetana.

renduli
Závislačka 3040 příspěvků 30.03.18 12:11

@iwa83 Dělám to podobně. K mascarpone přidávám cokoli, co je zrovna doma - tvaroh, jogurt, zakysanou smetanu, šlehačku.
Minule jsem použila poprvé želatinu za studena - a bylo to dobré.
Trošku jsem dala do krému z mascarpone, tvarohu a trochy šlehačky.
Větší část želatiny do malinové „polevy“ na krém - želatinu jsem zamíchala do kompotové malinové šťávy, do ní na hrubo rozmixované maliny a to jsem pak nalila na krém.
Jako základ jsem tedy nepoužila piškoty, ale směs z rozdrcených sušenek a rozpuštěného másla.
Taková variace na cheesecake.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >