Recept na šťastné manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 15:41
Recept na šťastné manželství

Čau holky, máte recept na šťastné manželství? Jsme spolu víc jak 10let, máme dvě mini děti (3roky a 6mesicni miminko). Asi to znáte, sem tam je to ok, sem tam ne. Přijde mi, že jsem doma pořád frustrovaná. Prostě nešťastná.
Když vidím jiná manželství, nepřijde mi, že by můj manžel se nějak vymikal průměru, ale já jsem pořád naštvaná. Snažím se číst knihy o zlepšení manželství, ale nepomáhá to. I když manžel něco zlepší, prostě mě štve…nevím, co s tím.
Recept “neřeš to” nefunguje. Jsem jen doma nafouknutá. V podstatě nemám ráda sebe a pak se to odráží na zbytku rodiny. Jsem děsně unavená, ale i když se partner postará o děti, prostě jsem zpruzelá. Děsně se za to stydím a čím víc se snažím, tím víc mě to frustruje.
Prosím mohli byste mi trošku říci, jak vypadají vaše vztahy? Třeba mám jen velké nároky.
Můj chlap- nepije, nechodí do hospody, sem tam pohlídá děti, je spíš introvert, doma vaří, naukupuje, částečně se stará o děti…a mě to pořád nestačí. Nevím, jak to zlomit.
Možná to tak funguje ve více rodinách a mám jen přehnané nároky…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11633 příspěvků 28.12.18 15:43

Přestaň řešit chlapa a začni řešit sebe. Najdi si koníček a vyvetrej hlavu.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 28.12.18 15:47

Jiná manželství vidíš jen na venek, nežiješ s nimi. Takže na venek ti to může přijít jako ideál ale nevíš co se děje za zavřenými dveřmi :nevim: Zahoď knihy o zlepšení manželství, ty ti nepomůžou, na tom musíš makat ty a tvůj manžel Tak zkus být méně zpruzelá z ničeho, buď ráda že máš dvě zdravé děti a normálního chlapa. Co bys ještě chtěla? Chlp se ti netento, do hospody nechodí, vaří, o děti se postará a tobě je to stejně málo?? Tak si najdi takového co ti dá místo pozdravu pár facek, s ničím ti nepomůže a bude klid. Fakt miluju tyhle věčně nespokojený pro nic za nic.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 28.12.18 15:47

No jo, to je z té mateřské. Protože nemáme moc peněz, chodím na brigádu, tam si odfrknu od domova a dětí a už mě to doma tak neprudí. Manžel se zatím stará o děti a někdy i o domácnost.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 7 inzerátů 28.12.18 15:48

Podle me jsi dost nevdecna a nevis,co chces :nevim: najdi si nejaky konicek,chod se bavit s kamaradkami apod,neres chlapa,oproti jinym se snazi,tak fakt nechapu,co vic chces :zed:

Kriss Tina
Kelišová 7115 příspěvků 28.12.18 15:49

Je to spíš tebou… Já teda nejsem v žádném dlouholetém vztahu ale zaprvé mi pomáhá zavřít oči nad chybama toho druhého (tomu dost pomáhá že jsem flegmatik) a pak společné koníčky, prostě se spolu nenudit. Jinak co popisuješ zní jako fajn chlap, pochopila bych to kdybys byla vyhořelá a doma všechno bylo na tobě.

kacakaca
Závislačka 2646 příspěvků 28.12.18 15:51

Nespokojeny clovek nemuze mit spokojene manzelstvi. Neres, co ostatni, a premyslej, co TY bys chtela. Vsecko jde, kdyz se chce. Manzel ti nemuze splnit, co ani ty nevis, ze bys chtela.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 28.12.18 15:53
@Twixinka píše:
Podle me jsi dost nevdecna a nevis,co chces :nevim: najdi si nejaky konicek,chod se bavit s kamaradkami apod,neres chlapa,oproti jinym se snazi,tak fakt nechapu,co vic chces :zed:

Ona bude tak dlouho prudit až jí chlap pošle do háje a najde si jinou která prudit nebude. Věčně naštvaná ženská, pro nic za nic ho dlouho bavit nebude a já bych se mu teda vůbec nedivila. Přijít domů z práce a koukat na naštvanou bábu která se asi nudí musí být fakt terno :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 28.12.18 16:05

Nepracuj na manzelstvi, pracuj na sobe. Klidne i s nejakym terapeutem. Ujasni si proc jsi nastvana a frustrovana, co Ti chybi, co bys chtela jinak a proc. A pak s tim neco delej. Protoze manzel Ti tezko zajisti, aby jsi byla spokojena, kdyz se nemas rada.
Treba Ti nevyhovuje byt doma s detmi, chybi Ti prace, socialni kontakt s dospelymi, cas sama na sebe, cas jen s jen muzem bez deti, nejake konicky… Zkus se nad tim zamyslet.

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 28.12.18 16:14

Já jsem v podobné situaci, spolu 12 let, dvě děti 3 roky a 5 měsíců, ale nešťastná nejsem, kromě toho máme dva psy, které cvičím, takže jednou týdně vypadnu na cvičák, když děti usnou tak cvičím na kytaru nebo piano, nebo čtu (buď něco na oddech, nebo v angličtině nebo ruštině) domácí práce zvládám když jsou děti vzhůru (pračka, sušička a myčka jsou super pomocníci), sice to doma nemáme 100% uklizeno, ale ani bordel. Manžel doma dělá co může, ale kromě toho že má zodpovědnou a náročnou práci, píše Bakalářskou práci a učí se na VŠ zkoušky. Do toho plánujeme jak ušetřit na nové štěně, protože se nám asi nepodaří najít vhodného psa na nakrytí mladší čubiny. My nemáme čas být nešťastní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 16:18

Buďte rada ze mate zdravé děti a nereste zbytečné věci. Jsou to malichernosti. Prosim o anonym mam tady vice témat, nechci byt zveřejněna. Děkuji

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 28.12.18 16:23

A ty někam chodíš, nebo jsi pořád doma? Alespoň příspěvek vyznívá ve stylu, že jen sedíš doma a pak se nedivím, že jsi zpruzelá. Ale v tomhle případě není chyba u manžela, změnit musíš sebe. Najdi si zájmy a choď ven. Sezením doma ještě nikdo štěstí nenašel :nevim:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 28.12.18 17:02

Ahoj, taky se přikládá spíš k tomu, že je potřeba vyřešit, abys byla šťastná sama se sebou… Mám půlročního chlapečka a mateřskou si teda užívám a to nejsem ženská, co celý život prahla po dětech, ale naopak si užívám, že nebuduju kariéru, ale rozvíjím se jinak. Snažím se to udělat hezké, když malý spí, cvičím, vařím, čtu si… a hlavně se snažím trávit čas taky sama s manželem, abych si nepřidala jenom jako matka. Vzhledem k tomu, že nekojím, tak jezdíme na wellness, pojedeme lyžovat… malého miluju, ale občas je potřeba vyvětrat makovici… a taky mi dost pomáhá plavání, tam mi teda vypluje z palice všechno :) možná nějaký psycholog, kámoška… prostě se z toho vykecat, ale ne co tě štve na manželství, ale na tobě a tom, co děláš. Držím palce :kytka:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 6 inzerátů 28.12.18 17:21

Myslím že jen potřebuješ čas sama na sebe. Vem si knížku nebo anistresové omalovánky a když ti manžel pohlídá děti zajdi si do čajovny, kavárny, vinárny, cukrárny, ..sama..Mě se tak pročistí hlava, popřemýšlím nad různými věcmi, a pak přijdu domu taková víc naladěná, pozitivní. Zajdi si do lesa, na louku a zařvi z plných plic, člověk se zezačátku bojí zařvat, aby ho někdo neslyšel, aby aby..ale když si zařveš a pustíš do toho emoce, fakt se ti může ulevit :-D jednou jsem si zařvala normálně v paneláku, jen z balkonu, prostě AAAA! A pak jsem se začala smát :D

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15712 příspěvků 28.12.18 17:56

Blbneš z mateřské. Přihlas se do nějakého kurzu, občas si takhle vyvětrej hlavu a bude dobře.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >