Recepty - co vše vaříte pro 9měsíční mimčo

284
8.6.13 09:11

recepty- co vše vaříte pro 9. měs. mimčo

Zdravím všechny maminky, mám doma skoro 9 měs. dvojčátka. Jedli už všelijakou zeleninu, ochutnali už i maso, jinak kašičky, ovoce apod. Potřebuji poradit nějaké recepty. Klukům vše musím mixovat, jinak to hned vyzvrátí. Budu se těšit na vaše typy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23016
8.6.13 10:07

@reidi Já do roka prostě „naházela“ nějakou směs masa a zeleniny do hrnce, uvařila a to jedla. Bylo to pořád dokola to samé… jako spetření měla třeba křupičky, piškot, nějaké ovoce, zeleninu. Ale mě teda jedla od nějakého 8. měsíce kousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
8.6.13 10:09

Ja delala kombinace ruzne zeleniny + maso + nejaka priloha.
V tomhle veku uz muzou skoro jakoukoli zeleninu, dcera mela rada repu, dyni, dusenou kedlubnu (tu dusit odklopenou aby nebolelo bricho).
Z priloh mela rada kuskus.

Ono se moc receptu nevymysli, ta miminovska strava je na jedno brdo, chce to opravdu jenom ruzne kombinovat zeleninu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
8.6.13 11:07

Taky střídám zeleninu, maso, přílohu, vše do jednoho hrnce a pak trochu mixnu aby se to spojilo. Dávám mrkev, hrášek, brokolici, kukuřici, květák, cuketu, zelený fazolky - ty má moc ráda, brambor, rýži, těstoviny…a už mi nic jinýho nenapadá, jo a do hotovýho přidám kousek máslíčka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
8.6.13 11:10

Holky, kolik davate masa - gramů - v tomto věku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
8.6.13 11:30

Nevážím, přihodím kuřecí,,paličku,, ;) ostatní podle oka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5570
8.6.13 14:19

Ja myslim, ze to nemusi byt porad to same :D

1)mame tolik obilovin - jahly, ryzi, polentu, pohanku (sem tam trochu) jako bezlepkovy, pak kroupy, vlocky s lepkem (ja davala az po roce)

2)k tomu muzes dat bud kousek masa (opet more druhu) nebo misto toho cervenou cocku (kvuli bilkovinam, je tam spis jen kvuli nim, uplne se v tom ztrati, po roce zavedes dalsi lusteniny jako cizrnu, adzuki fazole atd),

3)zeleninu uz muze snad vsechnu

ted vem jednu obilovinu, jeden druh masa nebo lusteninu a k tomu tak 3 druhy zeleniny a mas plnohodnotny jidlo a mooore kombinaci ;)
muzes doplnit cerstvou nati, zeleninu osmahnout na ruznych olejich, doplnit seminka (len, seznam,..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat