Recepty na dietní pohoštění na oslavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janca2002
Stálice 84 příspěvků 23.09.14 18:42
recepty na dietní pohoštění na oslavu

Holky o víkendu máme oslavu…nemáte nějáké tipy na „dietní“ pohoštění? Se ségrou se snažíme sundat nějáké to kilčo, ale zase nechceme na oslavě na ostatní jen koukat.-)))Díky za tipy.-)

Reakce:
El-Brno
Kelišová 5458 příspěvků 23.09.14 18:48
Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 23.09.14 18:59

@janca2002 Řecký sýr z LIDLu, cherry rajčátka a salát. koření - půlka rajčátka, kostička sýra (menší kousek, je dost slaný), nahoru trochu toho koření.
Ovocné fondue - ovoce a jeden řecký jogurt bílý, trochu medu - pokrájet ovoce, na jogurt nalít trochu medu a v tom jogurtu máčet kousky ovoce.
Případně třeba dort z melounu potřeného tvarohem s ovocem nahoře :) tyhlety tři věci plus nějakej salát na talíř s lososem nahoře dělám já když si dělám oslavu narozenin s kamarádkou a obě držíme dietu :D

White_Queen
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 23.09.14 19:01

Avokádová pomazánka, cokoliv s ovocem, tvaroh s medem

BabyBella
Závislačka 2874 příspěvků 23.09.14 19:02

@janca2002 celozrnná bageta, tvarohová pomazánka se ředkvičkou, talíře plné nakrájené zeleniny, jablkový štrudl, ovocná mísa, ovocný ježek, mrkvový zdravý dort ;-) -…

janca2002
Stálice 84 příspěvků 23.09.14 19:11

Holky díky, něco určo prubnu.-)

eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 23.09.14 19:20

@janca2002 celozrnnou bagetku, nějakou lehkou pomazánku/kvalitní šunku a dozdobit zeleninou ;). To by mohlo být dietní, ne? :think:

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 23.09.14 19:46

Pokud hubneš, tak některé rady tady bych nezkoušela. Bageta, dortík atd. Je to sice zdravější, ale kal. to má stejné, naopak jedna bageta má víc kal. než jeden rohlík, protože je velikostně stejná, ale na váhu o dost těžší.. Jestli dáš do dortu kukuřičnou, nebo nor. mouku taky kal. výjde stejně. Já bych volila nějakou úpravu kuřecího masa, ryby, šunku, kvalitní sýry a to se zeleninou. K pití lehký střik z vína a vody. No a vyhnou se sladkým nápojů, tvrdého alkoholu. Na druhou stranu, pokud se držíš denně, tak jedna oslava tě nějak neohrozí. Nic se nesmí přehánět.

kedri
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 23.09.14 20:02

Tak pokud chceš ultra dietní, tak bych z nabízeného vyhodila řecký sýr a řecký jogurt, bývají hodně tučné. A také štrůdl z jakéhokoliv těsta je samý tuk.

Já jsem si dělala pomazánky z Lučiny. Dá se tak udělat jakákoliv, která se spojuje majonézou a úspora KJ je značná. Šunková, česneková, rybičková, vajíčková (i když tady pozor za žloutky)… Hodně jsem si dělala pomazánku z nastrouhané mrkve, celeru a petržele, spojí se jak jinak Lučinou. Ale pozor, návštěvy mi většinou tyto jednohubky snědly :cert: :lol: Je to opravdu dobré. Když jsem pospíchala, tak jen máznout Lučinou, kousíček šunky a nějakou zeleninu na to.

Zeleninu s dipem jsem si taky dělala. Do středně tučného jogurtu zamíchám utřený česnek, koření na bylinkové máslo nebo zaziky a je hotovo. Taky mi to většinou než sní než donosím na stůl a to zeleniny mám hromadu.

Caprése - buď se na talíř nakrájí rajčata s mozzarellou, zakápne se olivovým olejem a posype nakrájenou nejlépe čerstvou bazalkou. Nebo se udělají „terčíky“. Na párátko se napíchne cherry rajče s mini mozzarellou, také ze to zakápne olejem a posype bazalkou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >