Recepty na příkrmy (nemixované)

157
26.6.20 10:48

Recepty na příkrmy (nemixované)

Zdravím holky, hledám inspiraci…ja spracováváte jídla pro svoje ratolesti, aby v něm byly malinké kousky?? Jsem proti mixování, takže jsem vždy jen rozmačkávala, ale chci začít dávat jídlo na kousky…jak to například děláte s masem?? Popř jestli se dají najít nějaké recepty někde??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12989
26.6.20 10:52

Maso uvařím ve vývaru, pokrájím, dám do formiček na led a zamrazím, vytahuji pak kolik potřebuju. Jinak nevím na co se ptáš, zeleninu uvařím a nakrájím na kousku, nastrouhám, zálež kolik děcku je. Taky jsem nikdy nemixovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
26.6.20 10:58

Jde mi o to, jak to udelat s masem aby kousky byly dostatečně malé, tak jak bych potřebovala, co se týče zeleniny to je vpohodě. A popřípadě nějaké nemixované recepty, a to jsem zatím nenašla..jsem v tom laik, vařit umím, jenže pro malý mimčo teprve vařit začínám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12989
26.6.20 11:00

Jak je dítě staré? maso prostě pokrájíš, nic jinýho na tom nevymyslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3305
26.6.20 11:10

No kdyz nechceš mixovat, tak stím nic jinyho prostě neuděláš než že ho nakrajis na drobno.. Jinak moje 6ti měsíční by se i z drobnymi kousky masa udavila.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22141
26.6.20 11:14
@Ibibi píše:
Jde mi o to, jak to udelat s masem aby kousky byly dostatečně malé, tak jak bych potřebovala, co se týče zeleniny to je vpohodě. A popřípadě nějaké nemixované recepty, a to jsem zatím nenašla..jsem v tom laik, vařit umím, jenže pro malý mimčo teprve vařit začínám

Zkus to pokrajet nadrobno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
26.6.20 11:18

@mackA159 dcerka zvladá uplně vpohode, je jí sedm měsíců, když ji dávám třeba mrkev s bramborem, tak to jen trochu rozmačkám a maximálně zaleju troškou UM, ale nechávám dlouho vařit aby byly kousky měkký no :person_shrugging:
Nevíte o nějakých dobrých stránkách kde bych se mohla inspirovat??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
26.6.20 11:21

Já nejdřív mixovala do hladka a pak jsem postupně začala dávat jen namackane vidličkou, třeba banán, mrkev, prostě takové měkčí druhý jídel. Pak jsem třeba vařenou zeleninu rozmackala vidličkou a do toho na maličké kousky nakrajela maso. A dávala jsem i skleničky, podle věku, ty pro nejmenší jsou hladké a s věkem tam pak začínají být kousky.
S masem nic jiného než mixování nebo nakrajeni na malé kousky nevymyslis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
26.6.20 11:21

@Ibibi tak když nechceš mixovat, zkus se podívat třeba na metodu BLW. Jinak mě napadá mletý maso

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
26.6.20 11:22
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
26.6.20 11:46
@Ibibi píše:
Žádné nemixovné recepty jsem neřešila. Prostě udělala klasický příkrm a rozmačkala a nebo pokrájela. Maso jsem krájela na drobounko. Víc nevymyslíš.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30607
26.6.20 11:49

Lze pomlit i uvařené maso, mlýnek má různý vložky. Některé moje deti by se tím taky dávily a nenajedly by se. Jíst umí všichni a nejde poznat, komu jsem mixovala déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30607
26.6.20 11:51

Nebo predzvykat, jak v pravěku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
26.6.20 11:51

A co projet rozvařené jídlo tyčovým mixérem jen tak nahrubo, kousky tam zůstanou, ale udělá to takovou tu šlichtu, co se jim dobře jí. Mě třeba brambory se zeleninou jen vidličkou připadají strašně suché a sama je nemám ráda. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
26.6.20 12:02
@prejeta_zaba píše:
A co projet rozvařené jídlo tyčovým mixérem jen tak nahrubo, kousky tam zůstanou, ale udělá to takovou tu šlichtu, co se jim dobře jí. Mě třeba brambory se zeleninou jen vidličkou připadají strašně suché a sama je nemám ráda. :nevim:

Ono stačí, když přidáš trochu šťávy z vývaru. Taky jsem to tak dělala. Spíš jsem dávala hodně hustý vývar, aby to nebylo suché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama