Recepty na příkrmy od 6. měsíce - moc nevím jak na to

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Mischae
23.1.22 10:56

Recepty na příkrmy od 6. měsíce - moc nevím jak na to

Dobrý den, trochu se trápím s příkrmy. Začínám už dělat masozeleninové. Nevím zda vařit v páře na napařováčku nebo v hrnci ve vodě? Z toho napařováku je to prý mnohem zdravější, ale když to rozmixuju, tak jen to strašně hustá kejda…. Mám to naředit jen kojeneckou vodou? Nebo vařit ve vodě a pak to rozmixovat?
Přijde mi, že miminku chutnají skleničky o hodně víc než ty jídla doma dělané. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14044
23.1.22 11:11

Doporucuju nemixovat, ale mackat vidlickou, naredit muzes koj. vodou nebo svym mlekem, pokud kojis. Vareni v pare versus ve vode jsem neresila, resp. mozna jeste u prvniho ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
23.1.22 11:12

Bohužel je to opravdu většinou tak, že dítěti víc chutnají ty kupované než doma vařené. Takže já osobně jsem zpočátku jen vařila a kupované dávala až později, když dítě bylo zvyklé na domácí a ještě spíš výjimečně. Já jsem vařila ve vodě, pokud to máš husté, tak nařeď převařenou kojeneckou vodou, ale zas ta chuť je lepší, když je tam vlastně ten vývar ze zeleniny, případně masa a ne jen přídavek vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
23.1.22 11:20

Jidlo z pary je hnusne :nevim:.
Pokud varis ve vode a pak to v te vode mixnes, o zadne vyvarene ziviny neprijdes. Klidne to tak delej.
Ja teda s kazdym dalsim ditetem prichazela na to, ze nechci delat nic extra, ale varim pro vsechny a miminu vcas oddelim pred dosolenim apod.
Tj. klidne jsem treba zeleninu osmahla na olivaci, nez jsem to zalila vodou na polivku, dala bylinky apod, ono je to o hodne vic chutne a nemyslim si, ze by to nejak vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mischae
23.1.22 11:26

@ZuzaM
A mohu to v případě použití pařáčku naředit tou vodou, na které se to dusí, tou pod pařákem?
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2343
23.1.22 12:06

Vařím na páře a kdyžtak ředím tou vodou na které to jakoby vařím. Případné jenom rozmačkal vidličkou a dávám jí to při jídle zapíjet čajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mischae
23.1.22 21:49

@Nicole 1234
Mockrát děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
15766
27.1.22 20:53

@Mischae Já jsem si navařila vývar do mrazáku a pak vyndavala a vařila v něm, nebo ředila zeleninu. Někdy jsem vařila na páře, někdy v tom vývaru
Mrkni se do skupinky vaříme pro kojence a batolata ,najdeš tam spoustu jednoduchých receptů a inspirace ;)

Příspěvek upraven 01.02.22 v 08:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
31.1.22 19:59

Mrkni na blog www.detemzdraveblog.cz je tam článek jak na příkrmy + blw

https://www.detemzdraveblog.cz/…prikrmy-blw/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15766
1.2.22 08:16

Já se řídila podle kojeni.net/prikrmy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
1.2.22 08:29

Ja jsem delala na pare a mixovala (zkousela jsem mackat, ale dcera nedavala vubec zadne kousky)..zredila jsem kojeneckou vodou do pozadovane hustoty a pridala kousicrk masla (misto oleje, melo to lepsi chut)… doporucuju stranku prikrmykrokzakrokem.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.22 20:49

@Lucie_Sx
Takhle jsem to planovala taky, ale nejak nevim co si muzu dovolit. Normalni jidlo na cibulku, zeleninu, maso a pred dochucenim dat stranou? Zatim jsem timhle zpusobem zkusila jen polevku. 🙂

Mala snese jak sklenicky tak domaci (sklenicky ma radsi),rozmackane nezvlada, jakkoli male kousky ji dusi a trochu bojujeme i s pitim. Kolik by melo vypit sestimesicni dite po obede? Kdyz ji totiz krmim lzickou nejak neumi hned prejit na lahev, takze pije po lzickach a to je na palici 😀 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
15.3.22 22:44
@Míša 1312 píše:
@Lucie_Sx
Takhle jsem to planovala taky, ale nejak nevim co si muzu dovolit. Normalni jidlo na cibulku, zeleninu, maso a pred dochucenim dat stranou? Zatim jsem timhle zpusobem zkusila jen polevku. 🙂

Jasne.
Nebo jsem dala na talirek uvarene brambory, testoviny, ryzi, zeleninu a at se v tom hrabe rukama a strka do pusy.

Mala snese jak sklenicky tak domaci (sklenicky ma radsi),rozmackane nezvlada, jakkoli male kousky ji dusi a trochu bojujeme i s pitim. Kolik by melo vypit sestimesicni dite po obede? Kdyz ji totiz krmim lzickou nejak neumi hned prejit na lahev, takze pije po lzickach a to je na palici 😀 😀

Nevim. Vetsinou jsem po jidle jeste dokojila. Vodu jsem obcas nabidla v lahvicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat