Recepty na protikvasinkovou dietu

8431
11.3.17 11:58

Recepty na protikvasinkovou dietu

Ahoj holky, byla mi zjištěna mykoza v ústech, jazyku, mandlích. Byla bych Vám moc vděčná, kdybyste mi poradily, jak se jí zbavit, osobní zkušenosti a napsaly mi i pár tipů na recepty na protiplísňovou dietu.Moc mi tím pomůžete..

Moc díky Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29
11.3.17 12:12

@Martina34 Vyhni se hlavně sladkemu, alkoholu a pečivu (rohliky, housky). Mléčné vyrobky by se taky moc nemely… Hlavne ted hodne zeleniny…Kup si v lékárně nejake probiotika… Nebo jestli mas možnost, kup si v Německu v lékárně Infectosoor Mundgel a za 3 dny je po všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
11.3.17 12:42

Ahoj díky za typ!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
11.3.17 13:11

Ahoj, taky se s tím peru :) do jídla přidávej česnek nebo si udělej nejakou cesnekovou pomazánku, pak je taky dobrá skořice dávám jí třeba do bílého bio jogurtu ). Můžeš zkusit i rooibos nebo Lapacho čaj (ten je přesně na kvasinky ). Probiotika taky beru :) A jak píše @PeggyP tak zeleninu, hlavně zelenou jako je brokolice třeba, zkus si dělat i nápoje, dělám si třeba z okurky a do toho kapnout citron (nic moc ale je to zdravé :palec: ). A třeba proplachovat pusu kokos. olejem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
11.3.17 13:35

Take jsem ted na diete-kvuli ekzemu. Vynechavam ale i lepek a jsem vegetarian. Dulezita je prvotni detoxikace, drzela jsem pust 2 dny. Ted snidam kase, jahlovou nebo pohankovou se seminky(dyne, slunecnice, chia, len, trochu vlasaku, mak).Zalevam vodou. Vyradila jsem veskere mlecne vyrobky. Svacim zeleninu-okurku, rajcata, salat, redkvicky, kedlubnu…K obedu jim hodne polevky nebo pohankujahly se zeleninou. Vyradila jsem i ryzi. Z ovoce jen grep nebo ne moc sladke pomerance. Delam si pomazanky z lustenin, cervene repy…Hlad mam porad :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13931
11.3.17 14:11

Antimykotika od lékaře, důkladná prohlídka u zubaře a dořešení všech chronických zánět ústní dutiny. Případně gastro-entero vyšetření + alergologii kvůli intolerancím. Možná i imunologie.

Omezení cukru je víceméně nesmyslné, jde o komplexnější problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
11.3.17 14:25

@Ou a zase ten cukr..
Proč by to bylo nesmyslné? Sama vím, že to pomáhá pomáhá uvádí se to naprosto všude… kvasinky z cukru žijou a množí se rychleji. Po vysazení cukru se mi stav zlepšil o 80 %…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
11.3.17 14:26
@Ou píše:
Antimykotika od lékaře, důkladná prohlídka u zubaře a dořešení všech chronických zánět ústní dutiny. Případně gastro-entero vyšetření + alergologii kvůli intolerancím. Možná i imunologie.

Omezení cukru je víceméně nesmyslné, jde o komplexnější problém.

U zubaře jsem byla, vše ok. antimikotika beru 8dní, zvýšili mi dávku na 2 denně, moc to nepomáhá. říkám si kde je vlastně ten zásadní problém proč se mě to drží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
11.3.17 14:28
@AnetVV píše:
Ahoj, taky se s tím peru :) do jídla přidávej česnek nebo si udělej nejakou cesnekovou pomazánku, pak je taky dobrá skořice dávám jí třeba do bílého bio jogurtu ). Můžeš zkusit i rooibos nebo Lapacho čaj (ten je přesně na kvasinky ). Probiotika taky beru :) A jak píše @PeggyP tak zeleninu, hlavně zelenou jako je brokolice třeba, zkus si dělat i nápoje, dělám si třeba z okurky a do toho kapnout citron (nic moc ale je to zdravé :palec: ). A třeba proplachovat pusu kokos. olejem :)

Ahoj díky! jaký jogurt konkrétně kupuješ? o skořici jsem taky četla i okokosovém oleji? Kde ho koupím? Lapacho čaj ten koupím kde???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
11.3.17 14:30
@AnetVV píše:
Ahoj, taky se s tím peru :) do jídla přidávej česnek nebo si udělej nejakou cesnekovou pomazánku, pak je taky dobrá skořice dávám jí třeba do bílého bio jogurtu ). Můžeš zkusit i rooibos nebo Lapacho čaj (ten je přesně na kvasinky ). Probiotika taky beru :) A jak píše @PeggyP tak zeleninu, hlavně zelenou jako je brokolice třeba, zkus si dělat i nápoje, dělám si třeba z okurky a do toho kapnout citron (nic moc ale je to zdravé :palec: ). A třeba proplachovat pusu kokos. olejem :)

Jak děláš nápoj z okurky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
11.3.17 14:33

@Martina34 Hele nevím, mám ten čaj doma od někoho ani nevím od koho tak jsem ho využila. A jogurt kupuju ten Bio organic z Lidlu. Kokos. Olej jsem objednavala ale s se myslím koupit třeba i v DM :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
11.3.17 14:35

@Martina34 normálně rozmixuješ v mixéru :mrgreen: a pár kapek citrónu. Milkshake to zrovna není, ale co se dá dělat :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
11.3.17 15:25

Aha dobře tak jdu na to..dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13931
11.3.17 21:27

@AnetVV protože prostě lidská fyziologie funguje daleko složitěji, než píšou očišťovači na internetu.

Spojení kvasinek a cukru plyne z korelace u diabetiků, ale korelace není příčina a diabetik funguje úplně jinak než člověk bez diabetu.

Zbytek jen odborná debata mimo zdejší rozsah.

Na složité problém nabízí jendoduchá řešení jen lidi, co tomu pořádně nerozumí a nebo se snaží dotyčného nějak využít.

Candidoza v ústech u dospělého člověka prostě není jen dietní chybou, někde tam musí být důvod, proč to nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8431
12.3.17 08:49
@Ou píše:
@AnetVV protože prostě lidská fyziologie funguje daleko složitěji, než píšou očišťovači na internetu.

Spojení kvasinek a cukru plyne z korelace u diabetiků, ale korelace není příčina a diabetik funguje úplně jinak než člověk bez diabetu.

Zbytek jen odborná debata mimo zdejší rozsah.

Na složité problém nabízí jendoduchá řešení jen lidi, co tomu pořádně nerozumí a nebo se snaží dotyčného nějak využít.

Candidoza v ústech u dospělého člověka prostě není jen dietní chybou, někde tam musí být důvod, proč to nefunguje.

Mám naprosto stejný názor ale jak mám hledat příčinu když doktoři jí hledat nechtějí???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama