Recepty na zdravé vánoční cukroví při těhotenské cukrovce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
21.11.19 15:15

Recepty na zdrave vanocni cukrovi pri tehotenske cukrovce

Ahoj holky, byla mi zjistena tehotenska cukrovka. Moc jsem se tesila na vanocni peceni se synem. A tak me napadlo, jestli tady nekdo nema nejaky zdravy recept, co bych mohla obcas mlsnout i ja? Receptu je na netu hodne, ale vubec nevim, zda je to vhodne pro me. Predem dekuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56491
21.11.19 15:37

To máš těžký. Když v tom není cukr ani med, sladidla bys jako těhotná taky neměla, tak je ta sladká chuť dohnaná třeba datlema nebo jiným ovocem, což je taky sacharidová bomba. Plus ta klasika je pečená z mouky. Takže já to řešila tak, že jsem cukr nahradila kokosovým a xylitolem (nízký glykemický index) v mnohem menšm množství, dohnala to stévií, čokoládu použila 90% rozpuštěnou v másle a to nejdůležitější - udělala minikousky a pokud chtěla zhřešit, dala si ke kafi jeden-dva kousky, které jsem započetla do celkového příjmu sacharidů. Jak píšeš, dělám to hlavně kvůli tomu procesu tvorby s dítětem, abych si provoněla byt a tak, ale bohužel s cukrovkou j furt nejzdravější cukroví to, co nesníš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41794
21.11.19 16:01
@Leny666 píše:
Ahoj holky, byla mi zjistena tehotenska cukrovka. Moc jsem se tesila na vanocni peceni se synem. A tak me napadlo, jestli tady nekdo nema nejaky zdravy recept, co bych mohla obcas mlsnout i ja? Receptu je na netu hodne, ale vubec nevim, zda je to vhodne pro me. Predem dekuji ;)

Zdravé cukroví neexistuje. Pokud to nebude absolutně bez cukru. Osobně bych si jeden kousek vzala (jedno jakého). Sama jsem těhotenskou cukrovku měla a holt jsem si v létě nedopřávala zmrzlinu a hory ovoce. Jen tak s mírou. Když si vezmeš kousek a započítáš to do příjmu sacharidů, nestane se nic. Teda jestli máš pouze dietu a máš se měřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8105
21.11.19 16:21
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3299
21.11.19 16:22

Já bych se na nějaký náhražky vyprdla, protože ve finále si nijak nepomůžeš a nevhodné to pro tebe bude i když osladíš něčím jiným… Takže si dej prostě jen kousek a zobej radši třeba oříšky. Taky jsem tehu cukrovku měla (ne teda přes vánoce, ale to je asi jedno) a zkrátka jsem se musela hlídat a odolat. Ale zase z malýho hreseni jsem tragédii nedělala, byla jsem jen na dietě, měřila jsem se a i přes občasnou sladkost jsem měla tu cukrovku dobře kompenzovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
21.11.19 16:27

Já pekla to, co normálně. Akorát jsem to pak nejedla :) :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20888
21.11.19 16:31
@kaiserin píše:
Já pekla to, co normálně. Akorát jsem to pak nejedla :) :) :)

No! Cukroví bez „cukru“ je hnus. Letos si holt nedáš, děláš to pro dítě. Ja zkusila termix (puding bez cukru a tvaroh), prý lahůdka a málem jsem vrhla :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56491
21.11.19 17:01

Ono jenom vynechat cukr nepomůže - ty to stejně nebudeš pořádně moct a ostatní to nebudou jíst :mrgreen: Ale fakt co jsem si vychytala tu směs kokosového a březového cukru se stévií, rodina mé cukroví stále miluje (holt trvají na těch svých radičních, tak co bych jim tu radost neudělala) a já u toho mám méně černé svědomí :mrgreen: Ale není to vhodnější, je to spíš méně nevhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56491
21.11.19 17:02

Fakt teda je, že já to řeším nafurt, ne jen na jedny Vánoce. První Vánoce s těhotenskou cukrovkou jsem překousla, však co, za rok si dám zas. Ale když mi zůstala, představa, že bych měla být do konce života bez vanilkových rohlíčků, mi přišla strašlivá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20947
21.11.19 17:49

https://www.emimino.cz/…vi-low-carb/
Zkus treba toto. LC cukrovi delam kazdy rok, ji to cela rodina. Tenhle konkretni vyzkousim letos. Sladidla je dobre mixovat. Stevie, xylitol, erytritol, cekankovy sirup muzes jako tehotna.Je to zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
23.11.19 12:49

Dekuji vsem za rady a recepty :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
23.11.19 13:21

Já jsem jedla normální cukroví - akorát jsem si dala třeba jen dva kousky ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat