Recepty na zeleninove prikrmy

347
7.9.08 19:49

Recepty na zeleninove prikrmy

Ahoj maminky…
prosim o radu. Muj 8 mesicni Vitek odmita zeleninove prikrmy. Prakticky mu chutnaji pouze sklenicky. Obcas mi neco sni, ale spis jen omylem. Proste co uvarim, tak mu „nejede“… Uz jsem z toho na nervy, vymyslim mozne i nemozne, on pak sni 2 lzicky, malem rekne „fuj“ a s obedem koncime… Nevim, jak mu to vylepsit a co by uz mohl vsechno ve svem veku jist. Nemate nejake osvedcene recepty nebo neznate stranky, na kterych je najit?
Diky moc vsem za odpovedi…
P.S. varim klasiku - brambor+mrkev+kur.maso (obmenuji zeleninu za spenat,brokolici…), ted jsme meli poprve testoviny se zampionem, ryzi naprosto nesnasi. Jednou mu chutnala cervena cocka, podruhe ji vubec nechtel. Fakt uz nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

347
7.9.08 19:57

Od kdy tofu

Jeste jsem se chtela zeptat - davate svym miminkum TOFU (at uz syr nebo salam z neho)? Od kolika mesicu pripadne tedy?
Diky vsem !!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
7.9.08 20:26

ahoj Lupito, vidím že máme stejný problém taky kupuju skleničky s papů a dnes jsem naší princezně poprvé uvařila králíka s bramborem a mrkví a vůbec jí to nejelo prostě to vyplivla ven :O/…má 9 měsíců , kamarádce to dělal taky malý navařila 5× a pak to vzdala a tak jí nic nezbývalo nadále kupovat :o)…takže se obávám že jsme si je tak naučily:O/ mimochodem malé jede jen hipp , hami mě plyve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.9.08 21:33

Ahoj holky,

u nás teda není s jídlem žádný problém, Honzík jí skleničky i mnou vařený. Střídám to zeleninová jídla - většinou brambor+mrkev+kedlubna+hrášek+kukuřice+cuketa + aj. zelenina,případně jablko (do toho pro změnu kostku zmaženého kuřecího vývaru) - poměr dle oka, jak se mi to povede, co vezmu do ruky.
A masové skleničky - vždycky dovařím buď těstoviny, brambor, zeleninu nebo rýži a smíchám se skleničkou která mu chutná - mám oběd na dva dny. Takže když Vám mimčo jí skleničky, tak radím tohle, trochu je přečůrat :wink:

Jestli to vyzkoušíte, tak dejte vědět, jak jste uspěly.
Držím palce, dobrou I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
7.9.08 21:55

Ahoj holky,taky nám Kuba nejedl nejdřív vůbec nic a pak jsme zkusili skleničky ta mu chutnala,ale když jsem si přečetla co do toho přidávají tak jsem to zamítla.Mudra mi doporučovala přisladit,ale to jsem právě nechtěla.Tak nám pomohl kopr asi,jak to bylo navoněné taky mu tam dávám petržel prostě něco s výraznější chutí.Taky jedna holčina dělala to,že mu to dala do skleničky to co uvařial a ten mrnous to pak zdlábl :wink: Tak at Vám brzy pa paj líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
8.9.08 07:24

Ahoj,
tak já jsem slyšela, že když si děti zvyknou na skleničky, domácí jim pak nechutná a naopak. Takže jestli jsi dávala ze začátku jenom skleničky, může to být ten problém. Já malýmu dávala jenom ty První lžičky ze skleničky a jinak vařim (plus skleničky když jsme na cestách) a nemáme problém.
Někde tady v nějaký diskuzi jsem četla, že ve zdravé výživě mají dochucovadlo bez soli (myslím, že se to jmenuje Horalka), tak to zkus, třeba mu to tím obzvláštníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
8.9.08 08:27

ahojte, diky vsem

Zaujalo me to dochucovadlo Horalka, na to se urcite zeptam… To domaci varene oproti sklenickam totiz fakt nema zadnou chut. Petrzelku a jine bylinky uz jsem zkousela, zkousela jsem uvarene dat do sklenicky, zkousela jsem sklenicku masovou namichat s prilohou - vse bez uspechu. Manzel radi vytrvat, nepovolit a varit a varit, ale je to vycepravajici porad neco vymyslet a pak to davat psovi :-(
Nasla jsem na netu recept, pisou, ze je to od 8. mesice, ale nevim - je v tom mleko, normalni kravske - proste syrova besamelova omacka na kvetak nebo brokolici. Myslite, ze uz to maly muze? Podotykam, ze jime jogurty a na UM je prakticky od narozeni.
diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1633
8.9.08 08:55

Ahojky, tak mi taky s vařeným jídlem nemáme problém, teď jsem vyzkoušela batáty (sladké červené brambory) s cuketou, fazolky, květák a brokolice, malý to moc chutnalo, mělo to nasládlou chuť, nebo taky smíchat vařené se skleničkou, to jsem dělala s ovocem, taky mi nechtěla jíst moji vytvořenou přesnídávku, tak jsem jí do toho přidala kupovanou a jedla to jak divá, pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1575
8.9.08 15:36

Taky, bych doporucila bataty (sladke brambory). Nas maly je taky zboznuje. Davam je misto normalnich brambor. A ja bych teda ten besamel nedavala. Moc se mi to nezda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama