Recepty od Ostravské dortíky

2150
4.12.20 10:19

recepty od Ostravské dortiky

Mám obrovský problém. U nás doma se blíží narozeninový maraton (1× prosinec, 3× leden a 1× únor) a já zjistila, že na stránkách na fb Ostravské dortiky již nejsou recepty. Napsala jsem jim a stránku již spravuje někdo jiný a recepty mi tedy poslat nemohou. Chtěla bych zkusit jestli podle receptů někdo nepeče a nemá je doma přepsané a byl by ochotný se o ně podělit. Já vůbec nechápu, že mě nenapadlo si je přepsat. Děti je milují a jsou smutné, že tyto už mít nebudou. ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
16.12.20 09:36

Mám jen tenhle, teď jsem to také hledal :-)

ČOKOLÁDOVÝ KORPUS
Potřebné přísady:
1 čokoládové kefírové mléko (500 ml), ¾ dcl oleje, 2 vejce, 350 gramů cukru krupice, 350 gramů polohrubé mouky, 1 rovná lžíce sody, 4 lžíce kvalitního holandského kakaa a ½ strouhané kvalitní hořké čokolády.
Postup :
Všechny sypké přísady promícháme, přidáme tekuté a dobře zpracujeme.
Těsto je řídké :o)
Formu vymažeme a vysypeme moukou.
Pečeme při 180 stupních na středním roštu, dokud není na střed vpíchnutá špejle suchá.
Vychladlý korpus prořežeme.
S patry manipulujeme opatrně, korpus je křehký.
Těsto vystačí na formu o průměru 26cm, dvakrát proříznuto.

MASCARPONE KRÉM
Potřebné přísady: 1× mascarpone, 1× smetana ke šlehání, 1× ztužovač šlehačky a cukr moučka dle potřeby.
Postup: Mascarpone, smetanu a ztužovač vyšleháme v hustý krém.
Dosladíme podle chuti.
Tipy: Výborný s čokoládovým korpusem a čerstvými jahodami. Korpus je třeba obmazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
18.12.20 14:58

Dobrý den, mám doma půl kg Mascarpone, 2 tvarohy, 2 domečkové šlehačky a potřebuji vše spotřebovat. Co by jste mi laskavě poradily upéct za korpus, abych to mohla promazat krémem z těchto 3 ingrediencí, aby to šlo krájet. Moc děkuji za radu Fišerová :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat