Recepty s chia semínky, lněnými semínky atd.

28692
25.5.18 11:02

Recepty s chia semínky, lněnými semínky atd.

Prosím o pomoc bioženy. Dostala jsem darem od jedné firmy balíček se „superpotravinami“. Musli si dámám do jogurtu, ale co mám dělat s chia semínky, lněnými semínky, konopnými semínky (nelze využít jako droga :mrgreen: ), jablečnou vlákninou, psyslliem?

Občas ty chia nasypu do salátu, trochu. Ale vůbec to neubývá.

Co s tím? Nějaké recepty, nápady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6230
25.5.18 11:08

Taky do jogurtu :palec: Z chia pudink, lněný semínka místo vajec do buchet nebo udělat lněnou placku v sušičce. Vláknina taky do buchet, do kaše, jogurtu. Konopná semínka jakbysmet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.18 11:16

Semínka používám jako křupavou posypku na saláty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
25.5.18 11:17

Chia mám velký pytel a ubývá rychle.
Do jogurtu, do tvarohu.
Dávám si teď chia, ovesné vločky, jogurt (variantě mlíko), ovoce (banán- osladí to, ale i další, dneska maliny), smíchám, nechám chvíli stát, ideální by bylo přes noc, ale na to jsem lína.

ňamka, i děti mi to začaly jíst.

Kdybys nevěděla, co s nima, tak tě jich zbavím :mrgreen:
Tenhle pytel jsem dostala, ale další už musím financovat :mrgreen:

Jinak ostatní semínka taky do jogurtu, ale kdybys něco pekla, tak se to dá dát i do toho.
PSylium to samé, ale to já nejím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28692
25.5.18 11:23

Holky a nemůžete napsat konkrétní recept? Dík :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28692
25.5.18 11:23

Do jogurtu nebo jako posypku na salát nebo do smoothie je taky dávám, ale to mi přijde málo. Vůbec to neubývá. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28692
25.5.18 11:24
@Tableta píše:
Taky do jogurtu :palec: Z chia pudink, lněný semínka místo vajec do buchet nebo udělat lněnou placku v sušičce. Vláknina taky do buchet, do kaše, jogurtu. Konopná semínka jakbysmet.

Jak místo vajec? :think: To si neumím představit. Jsou to taková hnědá semínka v „přírodním stavu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
25.5.18 11:25

Jo chia pudink…do mleka (muzes zkouset i ruzne „alternativni“ - mandlove, kokosove a tak, pak to vzdy chutna trochu jinak), necim osladit - ovoce, pripadne med nebo neco…nechat idealne pres noc.
Psylium sypu do piti, ale to je jako prevence zacpy a docela hnus teda :mrgreen:
Jinak jak tady uz je - seminka pridat k tomu musli nebo do peceni - hod to do Googlu, urcite ti vyjedou nejake recepty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28692
25.5.18 11:25
@jenny.fields píše:
Chia mám velký pytel a ubývá rychle.
Do jogurtu, do tvarohu.
Dávám si teď chia, ovesné vločky, jogurt (variantě mlíko), ovoce (banán- osladí to, ale i další, dneska maliny), smíchám, nechám chvíli stát, ideální by bylo přes noc, ale na to jsem lína.

ňamka, i děti mi to začaly jíst.

Kdybys nevěděla, co s nima, tak tě jich zbavím :mrgreen:
Tenhle pytel jsem dostala, ale další už musím financovat :mrgreen:

Jinak ostatní semínka taky do jogurtu, ale kdybys něco pekla, tak se to dá dát i do toho.
PSylium to samé, ale to já nejím.

Když já to chci sníst a nasytit tím superpotravinovým zázrakem rodinu. Jen nevím jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
25.5.18 11:26

@Bábrdl namočit alespoň na 2 hodiny a pak mixnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28692
@beruska9 píše:
Jo chia pudink…do mleka (muzes zkouset i ruzne „alternativni“ - mandlove, kokosove a tak, pak to vzdy chutna trochu jinak), necim osladit - ovoce, pripadne med nebo neco…nechat idealne pres noc.
Psylium sypu do piti, ale to je jako prevence zacpy a docela hnus teda :mrgreen:
Jinak jak tady uz je - seminka pridat k tomu musli nebo do peceni - hod to do Googlu, urcite ti vyjedou nejake recepty.

Myslíš něco takovýho?
https://carujeme.cz/…-bez-vareni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28692
@Tableta píše:
@Bábrdl namočit alespoň na 2 hodiny a pak mixnout.

A pak do těsta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
25.5.18 11:27

Všechno bych to přimíchala do toho müsli a dávala do jogurtu nebo s mlékem. Vyrábím si doma müsli a všechna ta zmíněná semínka tam dávám. Akorát je potřeba (nebo je to minimálně lepší) lněná semínka předtím trochu prohnat mixérem, aby nebyla vcelku - jinak je člověk většinou nedokáže strávit a projdou skrz beze změny. ;)
Akorát to psyllium nevím, to nepoužívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230

@Bábrdl ano, přesně tak. Já dávám 2pl toho slizu místo jednoho vajíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6471

@Bábrdl Psylium použij všude tam, kam dáváš běžně mouku nebo strouhanku na zahuštění. Lněná, konopná semínka se dají přidat kamkoliv, do směsi na chleba nebo housky, pokud pečeš doma, klidně ale i zamíchej do mletého masa, do směsí na různé zeleninové placky (brokolicové, květákové, cuketové) typy bramboráků, chia semínka do jogurtu nebo pudingu. Já psylium používám třeba i jako obal na řízek, pouze jen vajíčko a pak psylium a pomalu usmažit, mohu doporučit, je to lepší než klasický trojobal. Jen opravdu smažit pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama