Recidivita genitálního oparu a těhotenství

Anonymní
12.4.20 08:28

Recidivita genitalního oaru a tehotenstvi

Ahoj, zajímalo by mě zda někdo trví genitalním herpesem tak 1× za 2-3 mesice, brzy budeme planovat miminko a ja nevim co s tim mam delat je mi 21 let a mam velke obavy, prosim maminky se zkusenostmi, aby mi dali info. Můj nový doktor to neví, píše se to do karty? Uvěří mi to, moje bývalá doktorka to nezapsala do karty! Děkuji :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

541
12.4.20 09:10

Ahojky, zkusenost nemam, nicmene co vim, tak recidiva nema v prubehu tehotenstvi na plod zadny vliv. Pouze pri vaginalnim porodu by byl problem = v dobe pred porodem (ve tretim trimestru na konci) se snad preventivne prelecuje antivirotikem (snad Herpesin… uz si nevzpominam :think:). Pokud by neporadil nikdo tady, tak jeste zkus zapatrat na porodnice cz ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
12.4.20 12:04

Trpim na to od puberty, v tehotenstvi jsem mela 1× v prvnim trimestru. V tehotenstvi to neni zadny problem, kdyz uz opar alespon jednou pred tim byl, jak pise Freya. Musi se to dat do karty a pak predevsim do tehu przkazu. Lekar tomu urcite verit bude, je to dulezita gyn. informace. Potom to rekni znovu na konci tehu v nemocnici, az zacnes chodit do poradny do porodnice. Opar je problem predevsim u porodu pro miminko, takze dostanes 14 dni pred porodem preventivne leky antivirotika, Zovirax, nebo Herpesin a bude vse ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.20 12:13

Netrap se tím. Já se nakazila v 16ti letech při prvním chráněném styku od prvního přítele, výhra v loterii opravdu :think: Měla jsem ten první průběh drsný, puchýře nejen na genitáliích, ale stehna, hýždě, zadek, břicho, obrovské horečky, bolesti a byla jsem krok od hospitalizace v nemocnici. Od té doby se mi to vrací odvisle od stavu imunity, zátěže, stresu, ale i když třeba dojde k nějakému drobnému poranění sliznice při sexu, nebo holení, tak taky. Dětičky máme čtyři, v každém těhotenství jsem opary měla a nic se nestalo, dokonce ani můj manžel to ode mě nikdy nechytl, prostě když zjistím, přeléčím a je to ok. Jedno dítě jsem rodila přímo s výsevem oparů, to jsem se bála, protože pokud je výsev blízko poševního vchodu, dělá se kvůli tomu i CS, tehdy to vyhodnotili, že bude stačit opary překrýt, naštěstí dítě se nenakazilo. Takže během těhotenství se opakovaného výskytu bát nemusíš vůbec, při porodu jenom při výskytu blízko pochvy pokud by to byl větší výsev, tak si to pohlídat. Už se toho nezbavíme, tak musíme vydržet :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.4.20 12:41

@Melodie91 děkuji Vám, mám radost, že máte zdravé dětičky, já se taky nakazila v 17.letech od mého přítele s kterým jsem poprvé spala nechráněná, naštěstí má k tomu pochopení :roll: bale teda výhra, jak něco, takže obavy v těhotenství mám, ale teď vydím, že se rodí zdravé dětičky :srdce: moc děkuji zlepšily jste mi náladu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
371
12.4.20 14:59

Ahoj. Opravdu opary v těhotenství nevadí. Pokud byly někdy předtím, tělo má imunitu a dítě je chráněné. V úplném začátku hrozí potrat, ale není to časté. Znám holky, co je měly v 1.trimestru a dítě donosily. Ale říkala mi to tenkrát na pohotovosti doktorka, když jsem měla obrovský výsev zrovna v těhotenství. Taky ne poprvé, mám ho už řadu let..Ptala jsem se na rizika třeba postižení dítěte. Tak prý postižení určitě ne, jen riziko potratu, ale není vysoké. Taky jsem rodila normálně, žádný výsev v době porodu jsem neměla a vlastně jsem neměla ani preventivně žádné antivirotika. Takže bych byla v klidu. Teď jsem podruhé těhotná a na opary si ani nevzpomenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
12.4.20 20:51
@Anonymní píše:
@Melodie91 děkuji Vám, mám radost, že máte zdravé dětičky, já se taky nakazila v 17.letech od mého přítele s kterým jsem poprvé spala nechráněná, naštěstí má k tomu pochopení :roll: bale teda výhra, jak něco, takže obavy v těhotenství mám, ale teď vydím, že se rodí zdravé dětičky :srdce: moc děkuji zlepšily jste mi náladu :kytka:

Opravdu, opravdu se neboj, ja to mela snad druhy mesic tehu, pozivala jsem teetrea oil a za ctyri dny byl pokoj :-) a plod neni vubec v zadnem ohrozeni :-) v porodnici si to ohlidaj, rekla bych, ze to resi vic rodicek, nez si umime predstavit, je to naprosto bezny problem..ka pak mela skoro vetsi strach, kdyz se mi 2 m po porodu udelal normalni opar na puse :roll:.. drzim palce, at se brzy podari :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
24.5.20 06:36

Ahoj, jsem 11+3 a začíná se mi dělat opar.
Mohu být tedy v klidu? Jsem z toho celkem rozhozena, ac jsem opaty měla, bojím se :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
24.5.20 08:02

Jsem v 39.tt a mám nasazen Herpesin 3× denně. Dělá se to před porodem, opary jsem měla několikrát v těhotenství, ničemu nevadí. O miminko se vážně neboj, pokud jsi ho poprvé prodělala již před těhotenstvím… Nemám radost, že beru antivirotika, ale nákaza při vaginálním porodu novorozeněte může být fatální… hlavně klííííd :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
24.5.20 08:13
@lucije28 píše:
Jsem v 39.tt a mám nasazen Herpesin 3× denně. Dělá se to před porodem, opary jsem měla několikrát v těhotenství, ničemu nevadí. O miminko se vážně neboj, pokud jsi ho poprvé prodělala již před těhotenstvím… Nemám radost, že beru antivirotika, ale nákaza při vaginálním porodu novorozeněte může být fatální… hlavně klííííd :thumbsup:

Dekuju, já se bala, jak se píše o potratů v 1 trimestru prave :flushed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama