Reciproční IVF v Americe - co si o tom myslíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ms.Ragdoll
Závislačka 2648 příspěvků 01.11.18 10:47
Reciprocni IVF v Americe - co si o tom myslite?

Zdravim,

cetli jste tento clanek? Co si o tom myslite? Ja osobne to vnimam tak, ze lide samou rozezranosti uz vazne nevi co by…proste ulet.

https://www.novinky.cz/…eny-40251433

Přečtěte si článek: Co zajišťují centra asistované reprodukce

Reakce:

misuled
Kecalka 418 příspěvků 01.11.18 12:00

Vnimas homosexualni orientaci jako rozezranost? Nebo mas celkove problem s moznostmi asistovane reprodukce? Osobne je mi uplne jedno, ze ve mne nase deti nerostly a nejsou biologicky moje, ale pokud to legislativa umoznuje a nekdo je ochotnej za to ty penize dat a citi, ze to tak chce mit, tak s tim nemam zadnej problem a vubec nechapu tvou potrebu se nad tim pozastavit.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2648 příspěvků 01.11.18 16:36
@misuled píše:
Vnimas homosexualni orientaci jako rozezranost? Nebo mas celkove problem s moznostmi asistovane reprodukce? Osobne je mi uplne jedno, ze ve mne nase deti nerostly a nejsou biologicky moje, ale pokud to legislativa umoznuje a nekdo je ochotnej za to ty penize dat a citi, ze to tak chce mit, tak s tim nemam zadnej problem a vubec nechapu tvou potrebu se nad tim pozastavit.

Jestli se te to nejakym zpusobem dotklo, tak se omlouvam. Jen proto, ze nejsem homosexualne orientovana, nebo jsem mela velke stesti, ze jsem nepotrebovala IVF, tak se k tomu nemuzu vyjadrovat, zamyslet se nad tim?

Nemam nic proti IVF jako takovemu, orientaci at ma kazdej jako chce, jde mi o formu. Proc by melo embryo putovat od jedne k druhe?? Jen aby ta druha mela na 5 dni pocit, ze ho taky jako nosila? Prijde mi to svym zpusobem absurdni, nic vic. Na jednu stranu se resi, aby plod nebyl v tehotenstvi vystavovan stresu, na stranu druhou se k embryu chovame, kdyz to hodne prezenu, jak k tenisaku. Za par desitek let uz prirodu nebudeme potrebovat vubec, budou umele vaky, vytvorene jako batohy v modnich barvach, ktere budeme nosit na zadech a v nich tvorit a „dopekat“ deti ne? Aby se chlapi (dva tatinci) necitili odstrceni, a vubec vsichni, co se chteji taky na miminku nejakym zpusobem podilet. :think:

misuled
Kecalka 418 příspěvků 01.11.18 17:25

@Ms.Ragdoll nejde o to, jestli ses me dotkla nebo nedotkla, ale prijde mi takovy kratkozraky lidi soudit. Podle me se detem dejou daleko horsi veci nez to, ze se embryo presune z jedny delohy do druhy. Moderni medicina prece dela spoustu veci, ktere jsou proti prirode a taky kvuli tomu lidi nenechame umirat. Tak na druhou stranu proc je „nechat nenarodit“. Nesnizovala bych ani gaye jako otce. Netvrdim, ze kazdej heterosexual je spatnej otec (i kdyz tady na emiminu by to tak skoro vypadalo) a naopak ze kazdej gay je nejlepsi otec na svete, ale proste orientace v tomhle nehraje roli.
Svym zpusobem mi treba prijde neuveritelne ujety, kdyz nekdo premysli o IVF v cizine proto, ze si chce vybrat pohlavi ditete (a ne kvuli zdravotnim rizikum), na druhou stranu co o tom cloveku vim, co prozil, proziva, co ho ovlivnilo… nic, tak at dela jak nejlip umi. A jak rikam, tohle je jen takovej vykrit do tmy, ze kteryho se muze narodit dite stejne stastny jako kdyby bylo celou dobu v jedny deloze a o to tu jde, ne?
A k tem vakum, mozna az je vymyslej, bude to jeste pro dalsi generace jedina sance jak to udelat, aby lidstvo nevymrelo. Vis, kolik lidi je neplodnych (nebo ma snizenou plodnost) uplne nezavinene? Kdybys byla jednim z nich, byla bys stastna, co medicina dokaze (a ze se kolem toho pak vymyslej zdanlivy kraviny, co se da delat, no, ale zily mi to netrha)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >