Ředění barvy v poměru s vodou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eldorádo19
Povídálka 14 příspěvků 03.03.18 19:07
Ředění barvy v poměru s vodou

Dobrý večer, mám dotaz.. Všichni se na mě vybodli :lol: :lol:, tak si musím poradit sama. Na malíře nejsou koruny nazbyt a zas tak levá nejsem :dance: :dance:.. Strhla jsem tapety, oškrabala zbytky lepidla a papíru. Povrch zdi mám čistý a ďůry zadělané sádrou. Tak jsem se pustila do nátěru penetrace již 4× to mám za sebou. Zeď dobře saje, vše je suché. Ted přijde na řadu samotná barva.. Pořídila jsem si Het Brilliant 100, odstín namíchaný v prodejně. Je disperzní a omyvatelná, 5 kg. Pak je tam napsáno 6-10m²… Tomu nerozumím :pocitac:. Jsem ještě životem nepolíbená, mějte se mnou trpělivost :D :D :oops:. Dělám to prvně. Má otázka zní :hug:.
V jakem poměru s vodou mám tuto barvu zředit?? Barvička bude stejná jako ta původní pod tím. Na kýblu to napsáno není a internet jsem přečetla celý a tam to též není. Natírat budu válečkem. Kdyby byly rady navíc, budu vděčná.
Mooc Vám děkuji :hug:

Reklama

Reakce:

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 03.03.18 19:12
@Eldorádo19 píše:
Dobrý večer, mám dotaz.. Všichni se na mě vybodli :lol: :lol:, tak si musím poradit sama. Na malíře nejsou koruny nazbyt a zas tak levá nejsem :dance: :dance:.. Strhla jsem tapety, oškrabala zbytky lepidla a papíru. Povrch zdi mám čistý a ďůry zadělané sádrou. Tak jsem se pustila do nátěru penetrace již 4× to mám za sebou. Zeď dobře saje, vše je suché. Ted přijde na řadu samotná barva.. Pořídila jsem si Het Brilliant 100, odstín namíchaný v prodejně. Je disperzní a omyvatelná, 5 kg. Pak je tam napsáno 6-10m²… Tomu nerozumím :pocitac:. Jsem ještě životem nepolíbená, mějte se mnou trpělivost :D :D :oops:. Dělám to prvně. Má otázka zní :hug:.
V jakem poměru s vodou mám tuto barvu zředit?? Barvička bude stejná jako ta původní pod tím. Na kýblu to napsáno není a internet jsem přečetla celý a tam to též není. Natírat budu válečkem. Kdyby byly rady navíc, budu vděčná.
Mooc Vám děkuji :hug:

https://www.stavebni-vzdelani.cz/…redit-barvu/
podle mě bys to ředit nemusela když máš penetraci

Eldorádo19
Povídálka 14 příspěvků 03.03.18 19:17

@jdukolem
Link který jste dala píše že : Pokud potřebujeme malovat savý podklad, tedy například vcelku běžnou omítku, ředíme barvu více.

Tak asi potřeba bude.. Ale kolik :nevim:

Z.jev
Závislačka 3131 příspěvků 03.03.18 19:25

@Eldorádo19 my si malovali taky sami, známý malíř mi ohledně konzistence řekl, že to má být jako trošku řidší med. Čím řidší, tím míň kryje, ale moc hustá taky není dobře.

pannda
Kelišová 6374 příspěvků 29 inzerátů 03.03.18 20:01

Míchanou barvu už bych neředila. Hlavně kvůli kryvosti a taky, pokud ti barva nevyjde, a budeš chtít domichat jeste, odstín už bude jiný. Penetrace 4× mi přijde už dost, většinou stačí 2×, nech pořádně proschnout

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 03.03.18 22:09

@Eldorádo19 těch 6-10m2 značí vydatnost na 1kg barvy. Zředit můžeš max. 0,1 litru vody na 1kg barvy.

-Evka-
Závislačka 3558 příspěvků 04.03.18 16:31

Nemám zkušenost s odstínem barvy „na míru“, ale ředím tak, aby barva na malování držela na ruce a nestékala. Míchám rukou. Tak mne to učil otec.

Fofrník
Závislačka 3236 příspěvků 04.03.18 16:39
@Sojkka píše:
@Eldorádo19 těch 6-10m2 značí vydatnost na 1kg barvy. Zředit můžeš max. 0,1 litru vody na 1kg barvy.
:palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama