Ředění krve v těhotenství (genetické vady)

133
29.9.20 14:19

Ředění krve v těhotenství (genetické vady)

Ahoj, mohu se zeptat, zda si někdo ředíte krev v těhozenství - od kolikátého týdne je to potřeba a z jakého důvodu vám to naordinovali?

Já mám mutaci genu MTHFR (myslím, že heterozygotní) a jsem v 6. týdnu…
Bývalá doktorka mi dala cardio-aspirin, což jsem zjistila, že je prý nesmysl a měla bych si píchat injekce. Nová doktorka mě poslala na vyšetření na hematologii, ale dali mi termín až za měsíc. Takže správné prášky, příp. injekce dostanu až koncem prvního trimestru. Jelikož mám za sebou už jeden potrat v 7. týdnu (příčina se neřešila), tak nevím, jestli není třeba řešit to dříve…

Předem díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
136
29.9.20 14:38

Ja mam leidenskou mutaci heterozygitni a pichala jsem si flaxiparine dva tydny před porodem. A po dobu sestinedeli. Každopádně jsem chodila od 6 měsíce kazdy měsíc na kontrolu a krevní testy na hematologii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
29.9.20 15:13

Už jsi měla trombózu? Jaká ta mutace přesně je? V genu MTHFR totiž může být víc různých mutací - některé nic nedělají (jsou benigní) a některé je třeba řešit víc, způsobují problémy.
Heterozygoti bez dřívějších problémů jsou spíš jen sledovaní a nic si nepíchají. To ale záleží také přesně na té mutaci, kterou máte.
A aspirin pomáhá, k. acetylsalicylová „ředí“ krev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64120
29.9.20 19:24

MTHFR už se na většině hematologií vůbec neřeší, nevyšetřuje. Ale třeba se dopátrají jiného problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64120
29.9.20 19:28
@Myška321 píše:
Už jsi měla trombózu? Jaká ta mutace přesně je? V genu MTHFR totiž může být víc různých mutací - některé nic nedělají (jsou benigní) a některé je třeba řešit víc, způsobují problémy.
Heterozygoti bez dřívějších problémů jsou spíš jen sledovaní a nic si nepíchají. To ale záleží také přesně na té mutaci, kterou máte.
A aspirin pomáhá, k. acetylsalicylová „ředí“ krev.

Aspirin funguje na ty destičky. Injekce heparinu na ty bílkoviny, co sráží krev ( koagulační faktory). Při Leidenské mutaci je potento ta koagulace, tak se dává heparin, ten brání žilní tromboze. Při infarktu, mrtvici, preeklampsii…se sráží destičky a je třeba blokovat je - aspirinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
29.9.20 22:56

Ja mam leidenskou mutaci (heterozygot) i MTHFR a cele tehotenstvi jsem chodila na hematologii. Tam kontroluji hlavne D-dimery. Nekdo krev redit nemusi vubec, protoze ma dobre hodnoty, nekdo musi uz od zacatku a nekdo treba az po porodu. Tohle je individualni.

V prvnim tehotenstvi jsem musela redit krev od 5. mesice fraxiparinem. Asi dva mesice pote se mi objevila alergicka reakce a presla jsem na clexane. Krev jsem redila i cele sestinedeli.

Ve druhem tehotenstvi jsem krev musela redit uz od 7tt az do konce sestinedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
29.9.20 23:21

Díky za komentáře a rady, teď už chápu ten rozdíl a že je třeba vyšetření (znát přesně co to je a hodnoty). Nakonec se mi podařilo objednat se na hematologii jinam a vezmou mě už tento týden. Trombózu jsem sice nikdy neměla, ale těhotenství to není první (minulá bohužel neúspěšně), tak bych ráda, aby to teď vyšlo a chci pro to udělat maximum :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama