Ředění umělého mléka - Nutrilon

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 02:18
Ředění umělého mléka-nutrilon

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala na vaši zkušenost ohledně dávání umělého mléka. Dceři je 10 týdnů a v podstatě od začátku jsem musela dávat příkrmy. Nyní je dva dny plně na umělé výživě. A dva dny má potíže se stolicí. Během dvou měsíců jsem vyzkoušela pár umělých výživ a zůstala jsem na nutrilonu. Tím, že dostávala jsem trochu mateřského mléka, se UM zředila a stolici měla klidně 3× denně a řidší. Když ji měla jen jednou, tak jí to taky nedělalo extra problém. Tyhle dva dny, ale už není čím ředit a vytlačila ze sebe takovou kaši.

Napadlo mě, zředit jednu dávku UM. Buď dát do 60 vody 1 odměrku nebo do 90 vody 2 odměrky a pak dokrmit dál, jak je zvyklá jíst. Dostala bych do ni tak trochu víc tekutin. UM by se zředilo a měla by to zase řidší.

Zkouším čaj (heřmánek nebo fenykl), ale nechce ho pít z lahve (vyplivuje ji) a když jí ho dávám na lžičce, tak se dáví a prská kolem.

Máte s tím některá zkušenost? Nebo jestli máte podobnou situaci za sebou, jak jste ji řešily? Moc díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.01.17 03:50

„…Během dvou měsíců jsem vyzkoušela pár umělých výživ…“ Takhle rychle po sobe bych nemenila znacky UM.

Redeni UM bych dodrzovala, tak jak je doporuceno na krabici.

Tyhle experimenty mimcu neprospivaji.

Delas to kvuli bolestem briska?

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 03.01.17 05:58

UM bych neředila, spíš ješt zkusit jinou značku. Nutrilon mi malého taky zabetonoval. Nakonec mu sedlo Babylove z DM a později Sunar. Nech tomu delší čas, než se rozhodněš, že toto mlíko ne a zkusíš další. A bolí ho nějak bříško, nebo je spokojené?

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 07:06
@pedigka píše:
„…Během dvou měsíců jsem vyzkoušela pár umělých výživ…“ Takhle rychle po sobe bych nemenila znacky UM.

Redeni UM bych dodrzovala, tak jak je doporuceno na krabici.

Tyhle experimenty mimcu neprospivaji.

Delas to kvuli bolestem briska?

Nechala jsem jí to vždy dojíst. To, že nesedí jsem poznala do 3 dní, ale nechala jsem jí to dokud to nesnědla. Většinou 2 týdny. Ale měla to vždy horší, než je to teď. U nutrilonu jsme zpět a máho týden a až teď začala mít potíže. Proto to připisuju tomu, že už nepije mat. mléko, které byla převážně voda (tedy to ode mne). Bolení bříška má, ale to bych ještě dala, neřve nikdy moc dlouho. Spíš kvůli té husté stolici.

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 07:10
@Maiiia píše:
UM bych neředila, spíš ješt zkusit jinou značku. Nutrilon mi malého taky zabetonoval. Nakonec mu sedlo Babylove z DM a později Sunar. Nech tomu delší čas, než se rozhodněš, že toto mlíko ne a zkusíš další. A bolí ho nějak bříško, nebo je spokojené?

Já jsem nechtěla míchat moc mlík. Zkusila jsem zatím značku nutrilon a beba. Nejdřív h. a., co mi řekl Dr., kvůli alergiím. Pak od beby sensitive a od Nutrilonu proexpert na bříško. Teď jsem přešla z Nutrilonu proexpert na klasický. Teď jsem si koupila zásobu toho klasického. Když nějaké mlíko malému nevyhovovalo, tak to bylo kvůli prdíkům nebo i kvůli kakaní? Díky

FenekUsaty
Závislačka 4243 příspěvků 03.01.17 08:08

@f.u.k ja s tim nespravnym redenim UM nemam dobre zkusenosti. Nekdy kolem 7 mesicu, kdyz uz dcera jedla prikrmy, tak jsem do ni chtela dostat vic tekutin a zkusila jsem ji den dva dat ridsi UM, Nutrilon HA. Vyslovene ji to nesedlo. Na Nutrilonu HA byla skoro od narozeni, takze samotnou znackou to nebylo, jen tim nespravnym redenim. Jinak bohuzel neporadim, je fakt, ze stolici mela a ma dodneska trochu tuzsi (a Nutrilon, ten pro deti od 3 let, pije dodnes), takze je mozne, ze je na tohle horsi.

koziskova
Kecalka 178 příspěvků 03.01.17 08:14

U nas se taky vyzkouselo nekolik mlek, az nakonec byl nejlepsi Hipp. Ale ani on nebyl na 100%, nastesti dcera prekrocila ty tri mesice a je to mnohem lepsi.
Nutrilon zabetonoval, Beba docela dobra, ale nazelenala stolicka a nafoukla, po Sunaru prujem.
Davas i neco na bolave brisko? Probiotika a treba espumisan nebo baby calm?
Kdyz chudak tlacila a nedarilo se, tak jsme nahrivali brisko a pak pomahali rourkou.

FenekUsaty
Závislačka 4243 příspěvků 03.01.17 08:17

Jo presne jak pise pani prede mnou, davali jsme od narozeni Lefax a od mesice BioGaiu probiotika, obcas i baby calm. Hlavne na ty probiotika bych sazela nejvic, ze tu stolici muzou ovlivnit.

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 08:18

@FenekUsaty Moc děkuju za napsání. Jsem ráda, že nejsem jediná, koho tahle myšlenka napadla :-) Zkusím do ni nalít prostě čaj nebo vodu. Chci vědět, jestli to má vliv nebo ne :-)

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 08:23

@koziskova Probiotika dostává. Doporučených 5 kapek BioGaia (drahý jak pes! :-) )
Jóňa naštěstí nemá vysloveně koliky. Ale zaječí si a pak prdne a pak většinou u jídla tlačí, rudne a vytlačí. Jen mám prostě pocit, že s tím M. mlíkem - vodou, jí to šlo snáz.

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 08:29

Moc děkuju za konzultace ;)! Já ještě počkám, jak si s tím holka poradí. Nutrilon jí chutná, dnes ráno mi konečně např. vypila téměř 180 a spí. Zase si říkám, že kdyby s tím měla problém, tak do sebe necpe. Když jsem se ji snažila ošidit fenyklovým čajem, tak se nedala.

Kdyby se to nemělo lepšit, tak zkusím ještě další značky. Hipp má kamarádka od narození dcery (2 týdny mladší, než ta má) a jsou taky spokojený. Babylove z DM neznám. Na to se ještě kouknu.

Ještě jednou díky a v novém roce hodně zdraví přejeme s Johankou :-)
 Stáňa

pedigka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.01.17 08:39

Chapu to dobre, ze mas pocit, ze tve MM byla prevazne voda? Nezdalo dost syte?

f.u.k
Povídálka 33 příspěvků 03.01.17 09:22
@pedigka píše:
Chapu to dobre, ze mas pocit, ze tve MM byla prevazne voda? Nezdalo dost syte?

Ano, ano. Je to vidět, když se odsáté mléko dá do lednice. Jak se to rozdělí. Ze začátku to byla voda a bylo tam i dost té „smetany“ nebo jak to nazvat. Tím dost myslím i dva milimetry. Ale poslední 3 týdny to byla voda a smetanky tam bylo sotva půl milimetru. Fakt málo. Proto tomu říkám voda.

Od začátku jsem jí dávala příkrm, protože se jí nechtělo sosat a usínala. I přes veškeré rady jsem se nerozkojila. Tak jsem odsávala a dávala jí to z lahve. I tohle už ale skončilo. :-/

pedigka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.01.17 10:27

@f.u.k
Vyskou „tucne slozky se nerid“. I kdyz je tam malo, tak je MM kvalitni :palec:.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.01.17 12:55

Jak je to dlouho, co jsi naposledy odsavala? Kdybys chtela pokracovat v kojeni, tak bych zkusila laktacni poradkyni. Dokazou hodne pomoci.

Pokud uz kojit nejde z jakehokoliv duvodu, tak prosim zustan u jedne znacky. Nutrilonu je vice druhu napr. Anticolics, H. A…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >