Ředitelka využivá max. ředitelského volna

214
14.10.19 12:41

Reditelka vyuziva max. reditelskeho volna

Ahoj, chci se zeptat. Nase reditelka uz rok dopredu pracuje s reditelskym volnem, samozrejme vzdy tak, aby se prodlouzilo volno, tedy bez nejakych zjevnych duvodu.

Nyni uz vime, ze skolni rok bude koncit o tyden driv kvuli planovane nejake rekonstrukci. Na kterou asi cele bezne prazdniny nestaci.

Uplne se mi tento postup nezda, tyden prazdnin navic je pro me obtizne vykryt, proste je to jeji volno navic a ona ho vzdy komplet vycerpa.

Mate nekdo zkusenosti se zrizovatelem, zda by to mohl resit? Vim, ze je to plne v jeji kompetenci, ale vzdy tam uvadi ty „ze zavaznych provoznich nebo personalnich duvodu“ ackoliv k nicemu takovemu ten den nedochazi, protoze napr.ve ctvrtek je svatek, tak na patek naplanuje volno.

Navic tato volna oznamuje na cely skolni rok dopredu, coz umocnuje jeji proziravost, ze se nejedna o nic zavazneho.

Diky za rady nebo zkusenosti, na jine odpovedi nereaguji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
688
14.10.19 12:44

U nas taky tak..je to jejich myslim 5 dnu RV a muze ho vyuzit jak chce. U nas treba maji ted za 2 tydny volno ctvrtek, patek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15035
14.10.19 12:45

Reditelske volno - to jsou 3 dny ve skolnim roce, to se da zvladnout, navic pokud uz v zari vis, na ktere dny to pripadne.
Muzes se obratit nejprve na Sdruzeni rodicu skoly. Ale asi nepochodis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
14.10.19 12:49

Zrovna různé opravy jsou naprosto „čisté“-odůvodní to hlukem, prašností,… Pak ty dny volna při svátcích se dají taky krásně vysvětlit, třeba neefektivita topení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12469
14.10.19 12:54

Řešila jsem také. V zásadě neřešitelné, protože on se nějaký důvod najde vždycky. I když to taky bylo evidentní, že se jedná o prodlužování volna…
Ale jestli končí o týden dřív kvůli rekonstrukci, tak pak už ředitelce žádné volno přes rok nezbývá:
„V období školního vyučování může ředitel školy ze závažných důvodů, zejména organizačních a technických, vyhlásit pro žáky nejvýše 5 volných dnů ve školním roce. Umožňuje-li to povaha věci, ředitel školy s dostatečným předstihem oznámí důvody vyhlášení volného dne zřizovateli a zveřejní je způsobem umožňujícím dálkový přístup.“

Spíš mě překvapilo, že u nás pan ředitel v pohodě dal jeden rok i 6 dnů… ale asi to ofiko nebylo jako ředitelský den, protože jinak přeci to musí být nějak kontrolovatelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24367
14.10.19 12:58

Tak mě nikdy nějak nenapadlo napadnout důvodnost řed. volna. Ředitel má to právo a využije ho, a pokud je to kvůli rekonstrukci, tím spíš si ho zdůvodní… :think:
Můžeš si postěžovat na schůzce „srpš“ nebo na zřizovateli, ale nejsem si jistá, že to bude co k čemu. Ředitelka jistě nebude žádný zajda, který by si podobné věci nezjistil, co může a co nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2309
14.10.19 12:58

U nás je to taky tak. Ani se to nesnaží zakrývat nějakým „důvodem“ prostě jsou prázdniny do středy, tak je automaticky čtvrtek a pátek ředitelské volno.
Jako pracující rodiče nás to samozřejmě štve ale asi s tím nic nenaděláme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10438
14.10.19 13:01

Vaše děti z Vás musí mít radost! :zed: :poblion: :pocitac:

Rodiče, co by protestovali proti „zbytečnému“ volnu ve škole, bych jako dítě vydědil a v důchodu bych je strčil do domova důchodců! :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20699
14.10.19 13:02

A proč ti to vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9354
14.10.19 13:02
@cecetka píše:
Reditelske volno - to jsou 3 dny ve skolnim roce, to se da zvladnout, navic pokud uz v zari vis, na ktere dny to pripadne.
Muzes se obratit nejprve na Sdruzeni rodicu skoly. Ale asi nepochodis :nevim:

Pět dní, ne tři.

Pokud se nejedná o plánovanou rekostrukci jako letos u vás, tak to podle mě není v pořádku, ale na druhou stranu, ty si stěžuješ, spousta jiných rodičů bude jásat. :nevim: Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem…

U nás máme ředitelskými volny pokryty písemné státní maturity (3 dny) a přijímací zkoušky (2 dny), takže čerpání jen tak z plezíru u nás nehrozí… Ovšem rekonstrukce školy je jiná, my tehdy končili o týden dřívě a zahajovali o dva týdny později, což se děckám líbilo, ale my byli na mrtvici, protože rekonstruce se táhla pak až do jara, takže dohnat učivo a fungovat na stavbě bylo opravdu veeeelmi náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
14.10.19 13:08

Oni nemusí mít žádný důvod. Já tedy myslím, že mají za rok 5 dnů. A mohou ho použít, kdy chtějí a jak chtějí a jak potřebují. Takže dát ho v pátek, když je čtvrtek státní svátek je běžné a nepotřebují to odůvodňovat. Zrovna tak skončit na konci roku o týden dřív kvůli opravám je běžné a celkem legitimní. Fakt jim na to ty prázdniny nemusí stačit. Je to věc rodičů a ne školy, škola není hlídací ústav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
14.10.19 13:11
@jege píše:
Vaše děti z Vás musí mít radost! :zed: :poblion: :pocitac:Rodiče, co by protestovali proti „zbytečnému“ volnu ve škole, bych jako dítě vydědil a v důchodu bych je strčil do domova důchodců! :cert: :mrgreen:

Přesně tak. O co jako jde? Pokud navíc o volnu víte na celý rok dopředu a ještě si půjdete někam stěžovat? Zakladatelko, z tebe musí mít děti opravdu radost. :roll: Kdyby to byl měsíc, neřeknu, ale pět dní? U nás ve městě měla jedna škola prázdniny prodloužené kvůli rekonstrukci o 14 dní. Žáci z ostatních škol nepokrytě záviděli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12469
@Mar__tanka1983 píše:
Tak mě nikdy nějak nenapadlo napadnout důvodnost řed. volna. Ředitel má to právo a využije ho, a pokud je to kvůli rekonstrukci, tím spíš si ho zdůvodní… :think:
Můžeš si postěžovat na schůzce „srpš“ nebo na zřizovateli, ale nejsem si jistá, že to bude co k čemu. Ředitelka jistě nebude žádný zajda, který by si podobné věci nezjistil, co může a co nemůže.

Ono tě to nenapadne, pokud to ředitel dělá tak nějak logicky a oprávněně. Třeba rekontrukce jasně, ale když pak mají volno každou chvíli a jen z důvodu, že si prodlužují volna, tak to jsem měla fakt pocit, že jsou víc doma než ve škole…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69453

Šmarjá, bud ráda, že to hlásí dopředu. :nevim: Kolik je dětem. U školních mi to přijde už v poho. U nás taky využívají, já to tedy vcelku vítám, pokud je to hlášeno dlouho dopředu a je to nalepené, na dny volna. Loni měli týden v květnu ( od středy do střdy ty květnové svátky + 4 dny ŘV), leto končí dříve školní rok a uvi, zda něco bude dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
14.10.19 13:12
@jege píše:
Vaše děti z Vás musí mít radost! :zed: :poblion: :pocitac:Rodiče, co by protestovali proti „zbytečnému“ volnu ve škole, bych jako dítě vydědil a v důchodu bych je strčil do domova důchodců! :cert: :mrgreen:

přesně. To by byly děti rády, kdyby kvůli protestům rodičů zrušili ředitelské volno. Navíc snad krom prvňáků a možná druháků už jsou ty děti schopné vydržet samotné doma, ne? Pak by bylo asi lepší, než držkovat na ředitele, učit děti samostatnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat