Redukce váhy na začátku druhého trimestru

Anonymní
29.4.20 08:57

Redukce váhy na začátku druhého trimestru

Omlouvám se za anonym, citlivé téma. V prvním trimestru jsem nesmyslně přibrala 5 kg. Samozřejmě ne vůbec na bříšku tam není ještě nic vidět. Ráda bych dala aspoň ty 4 kg dolů než začne opravdu růst miminko. Řešil jste prosím někdo něco obdobného? jak se povedlo váhu zredukovat aniž by prckovi něco chybělo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61
29.4.20 09:08

A kolik vazis? Jestli jsi hubena, tak si myslim, ze to neni potreba resit a proste se treba neprejidat nejist tolik sladke atd. Stejne vetsinou po porodu jde dost kil dolu a jestli jsi obeznejsi tak se proste hlidat v jidle, jist. mensi porce, vicekrat denně bez sladkeho jidlaxpiti… aspon se snazit jist zdrave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24358
29.4.20 09:09

Jedině se krotit v jidle, ale zas zadne nesmyslne diety. Ono taky muzes hodne zadrzovat vodu a s tim nic nenadelas, leda hoooodne pit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
29.4.20 09:11

Co tím myslíš nesmyslně přibrala?
Jinak bych řekla, že se to dá shodit pohybem( procházky) a správnou stravou.
Já jsem v 1.trimestru taky přibrala. Měla jsem silné nevolnosti a zvracela jsem. Pomáhalo mi pořád jíst( nesměla jsem mít prázdný žaludek). Teď nevolnosti ustoupily, jim normálně a i bych řekla, že tak nekynu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17911
29.4.20 09:12

Tvoje dítě roste, roste pořád a neustále k tomu potřebuje dostatečné množství bílkovin, tuků (jsou klíčové pro nerovou soustavu - která právě teď je to, co se budu u mimina nejvíc), sacharidů a všech možných vitamínů, minerálů a dalších látek. pokud teď začneš držet dietu - tak toho prostě bude málo.

pokud jíš špatně - tedy příliš mnoho bílé mouky a tučných, průmyslově zpracovaných věcí, tak dietu proměń, ale ne za účelem hubnutí, leč za účelem vyvážené stravy. Ono to pak povede k tomu, že nebudeš zbytečně ukládat tuk. ale pro to musíš jíst dostatečně

Co samozřejmě můžeš dělat je soustředit se na to aby ses víc hýbala, pokud nemáš rizikové těhotenství - určitě dlouhé procházky ostrým tempem, pokud jsi zvyklá pravidelně cvičit, tak se podívej co není dobré v těhotenství (skákání, dřepy, cviky vyžadující hluboké předklony, cviky vyžadujíc rotaci a nebo teď už ani úplně na zádech - vadí taky horko, vydáchaný vzduch, zatěžování břicha silovým tréninkem a necvičit do „mrtva“. )

pokud nejsi zvyklá cvičit, tak si najdi nějaké cvičení pro těhotné v 2 trimestru na youtube a začni cvičit to.

Ale fakt se vykašli na „diety“, pokud to není změna složení stravy směrem k pestřešjí, vyvýženější a dostatečnému množství.

a teda pokud sis před těhotenstvím hodně hlídala váhu, tak si nenabrala nesmyslně, ale tak, aby tělo vůbec mohlo fungovat. Plus teda vůbec není jasné, jestli ty 4 kg je tuk, nebo voda…

V případě že máš nějaké obtíže s tím, že ti vadí proměna tvého těla a máš pocit že jsi špatná, protože nejsi hubená, že nejsi dost dobrá a podobné věci, které hormony v těhotenství můžou zesilovat, tak na to se zaměř - na tu úzkost, nejistotu a nepřiejtí změny role - a ideálně to řeš s nějakou psychoterapeutku, nebo dulou, která má terapeutický výcvik. Potřebuješ se podobné projevy úzksoti a vlastní nejistoty naučit krotit a zvládat. protože po porodu, zejména v šestinedělí, ale i potom díky nevyspání a díky tomu, že se prostě na nějaký čas budeš muset vzdát spousty svých potřeb to bude jen horší. A když si najdeš mechanismy, jak to zvládat teď, když je to docela ještě snasitelné, tak pak budeš vědět co s tím, až to přijde v plné síle.

Plus teda dosatečná vyvážená strava a dostatek pohybu s úzkostmi umí dost pomoci.

Příspěvek upraven 29.04.20 v 09:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
29.4.20 09:13
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, citlivé téma. V prvním trimestru jsem nesmyslně přibrala 5 kg. Samozřejmě ne vůbec na bříšku tam není ještě nic vidět. Ráda bych dala aspoň ty 4 kg dolů než začne opravdu růst miminko. Řešil jste prosím někdo něco obdobného? jak se povedlo váhu zredukovat aniž by prckovi něco chybělo?

Pardon. Ale já v prvním trimestru přibrala 10 kilo. Všichni si mysleli že už mám pár dní před porodem. Dělali mi testy.. vyšetření. Cukrovku. Na nic nepřišli. Já bych to neřešila. Kila dáš dolů až pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17911
29.4.20 09:21

Hele mrkni na tohle a pokud to chceš vylepšit tak místo sladkého na svačinu jez ovoce a nebo zeleninu, ideálně s jogurotvým či tvarohovým dipem, případně hummus a nebo směs čerstvého ovoce a oříšků a semínek a mouku používej jen celozrnnou.

https://jaknamaterstvi.cz/…-cely-tyden/

Tohle je docela pěkný jídelníček - chceš v hlavním jídle alespoń 100-150 g poraviny co zastupuje bílkoviny (maso, vejce, tofu, luštěniny) a okolo 200 g přílohy + libovolné množství zeleniny.

https://cojistvtehotenstvi.webnode.cz/…-jidelnicek/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 09:22

Holky děkuji. Začínala jsem na 50 kg, pak je pochopitelné, že těch 5 kg je hrozně vidět. Kdyby byly v bříšku tak to neřeším :roll:

Já jím celkově dost zdravě, ale v tom prvním trimestru hlavně poslední měsíc to bylo dost smetany, sladkostí, zmrzliny. Nic moc zdravého.

Zkusím to tedy přehodit zase na zdravou stravu a víc pít což mi taky moc nejde a třeba se ta kila ještě i urovnají ještě než poroste bříško. To jsem vysledovala, že jde tak od toho 19tt? :think: ( naše první dítě :oops: )

Užívám ještě Femibion. Napadlo mě i nějaké omega, ale nevím, zda-li se v těthu mohou?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17911
29.4.20 09:33
@Anonymní píše:
Holky děkuji. Začínala jsem na 50 kg, pak je pochopitelné, že těch 5 kg je hrozně vidět. Kdyby byly v bříšku tak to neřeším :roll:

Já jím celkově dost zdravě, ale v tom prvním trimestru hlavně poslední měsíc to bylo dost smetany, sladkostí, zmrzliny. Nic moc zdravého.

Zkusím to tedy přehodit zase na zdravou stravu a víc pít což mi taky moc nejde a třeba se ta kila ještě i urovnají ještě než poroste bříško. To jsem vysledovala, že jde tak od toho 19tt? :think: ( naše první dítě :oops: )

Užívám ještě Femibion. Napadlo mě i nějaké omega, ale nevím, zda-li se v těthu mohou?

hele ty tuky fakt potřebuješ, zejména pokud tvoje tělo začíná s těhotenstvím z toho, že si před tím dietařila. Tuky si nech, co má smysl omezovat jsou cukry (ale nevynechávej škroby jako takové.)

vypadá to, že je tvoje tělo chytřejší než jsi ty a baží po tom co potřebuje - tuky :-D

omega samořejmě suplementovat můžeš, ale daleko lepší bude, když je budeš jíst právě ze zdravých tuků - smetana, vejce, ryby, tučné sýry. ořechové a rostlinné oleje s nenasycenými mastnými kyselinami protože kromě omega 3 jsou v tom i vitamíny rozpustné v tucích. Vždycky je lepší to snís v potravině, než v tabletce, protože v potravině jsou ještě další mikronutrienty a případně vláknina, která se do tablety fakt nevejde.

Takže zakysaná smetana s jahodami, mandlemi a trochou medu je super. Galon zmrzliny už je o fous hourší, kvůli všemu tomu cukru.

Nahradit sladkosti ovocem, ořechy a vysokoprocentí čokoládou - rozhodně. Vynechat všechny sachardy - ne, pokud ti nenajdou těhotenskou cukrovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
29.4.20 09:35
@Anonymní píše:

Rozhodně nedrž žádnou dietu, snaž se jíst zdravěji a nepřejídat se, pokud můžeš tak těhotenské cvičení nebo procházky. Femibion stačí, pokud ti nechybí přímo nějaké vitaminy.
Já jsem sice první trimestr přibrala asi 1kg, ale ve 20tt mám nahoře 5kg a jde to teď dost rychle nahoru, taky jím dost sladké a nezdravé a nehýbu se :oops: takže jsem se rozhodla že s tím začnu něco dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
29.4.20 09:37

@Ou děkuji :palec: ráda si také počtu. Hezky napsané návody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 09:38

Ou: už čtu i ty stránky co jsi sem dala. No dietařilo. Spíš bylo opravdu hodně ovoce a zeleniny, ryby, brambory, zakysaná smetana.

Jen ne na noc čokolády a zmrzliny jako teď :mrgreen: Na omluvu jediná zmrzlina co jím je Haagen Dazs a ta je ze smetany :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2819
29.4.20 09:42
@Anonymní píše:

Užívám ještě Femibion. Napadlo mě i nějaké omega, ale nevím, zda-li se v těthu mohou?

Ja nevim no, nejdriv jsem chtela napsat, ze te chapu, mela jsem strach z velkeho pribirani v tehu, ale ja bojuju s vahou cely zivot..jestli si zacinala na 50kg a nemas 140cm, tak jsi byla hodne stihla a v tehu proste priberes vic… pises, ze jis zdrave, ale pak napises, ze jis sladkosti, zmrzliny atd…jo no, tak potom se proste pribira…a neni v tom ani nic, co by dite potrebovalo, jestli se vratis ke zdrave, plnohodnote strave, udelas to nejlepsi pro sebe i miminko…pit je urcite vhodne, take kvuli zacpam, to je dost neprijemne…no a hlavne na to zkus tolik nemyslet, protoze to muze byt jeste horsi a spis bude..ja v druhem trimesteu pribrala 1kg tydne, a to jsem jedla opravdu zdrave..na konci tehu 16/17 kg nahore a do sestinedeli vse pryc…takze bud v pohode, neres naky to kilo, ale dobre jidlo kvuli sobe a miminku a vsechno bude dobre :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17911
29.4.20 09:47
@Anonymní píše:
Ou: už čtu i ty stránky co jsi sem dala. No dietařilo. Spíš bylo opravdu hodně ovoce a zeleniny, ryby, brambory, zakysaná smetana.Jen ne na noc čokolády a zmrzliny jako teď :mrgreen: Na omluvu jediná zmrzlina co jím je Haagen Dazs a ta je ze smetany :mrgreen:

mě se omlouvat nemusíš - přibrat z 50 na 55 z mého a téměř jistě i z medicínského pohledu není problém. Uvidíš jak ti vyjde glukozový test, jestli ti holt zmrzlinu nezakážou :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 09:50

@Melodie91 děkuji i tobě za příspěvek. Já to možná napsala hloupě. Já jedla zdravě až do posledního měsíce v 1 trimestru to se to tak nějak zvrhlo a za měsíc 5 kilo takhle na začátku je prostě na pocit nic moc :oops:
Jdu se vrátit k té zdravé a plnohodnotné a uvidíme co to udělá. Plus ty stránky i popis co je vhodné za tuky od Ou jsou super :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat