Reference na ZŠ na Praze 5 (Barrandov, v okolí Andělu)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zorka333
Nováček 4 příspěvky 27.09.14 20:39
Reference na ZŠ na Praze 5 (Barrandov, v okolí Anděla)

Dobrý den, prosím o reference na školy, na Barrandově, konkrétně na školu v Remízku a na školu na Chaplinově náměstí. Také na školy v okolí Anděla. Dcera jde v lednu na zápis a já nejsem stále rozhodnutá. Předem děkuji za názory :-)

Příspěvek upraven 28.09.14 v 17:13

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 27.09.14 22:16

@Zorka333 Chaplinovo náměstí bývalo super, ale rozhodně nenechávat na druhý stupen

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 27.09.14 22:21

@Zorka333 Chodila jsem tam a jak koukám učitele jsou pořád stejný tak jestli víš jmeno případné třídního učitele dokážu zkritzovat

Zorka333
Nováček 4 příspěvky 27.09.14 22:52

Konkrétní jména nevim :-) můžeš prosím napsat, v čem je dobrá a v čem ne?

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 28.09.14 15:51

@Zorka333 Pro mě to bylo dobré, že to bylo kousek od školy. Předpokládám, že prvnáčci dostanou učitelky z druhé třídy to znamená, že co se koukám 2 neznám. Jedna je příšerná s malíma dětma a jedna to umí. Jinak možná učení jazyku zlepšili, ale to docela vázlo. A většina dětí odcházela na gympl ty, co zustali skončili ovykle dost špatně. Já si myslim, že ani tak nezaleží na škole jako na učitelce. Já jsem měla v první třídě příšernou učitelku a to bylo za trest a pak jsem měla štestí

Zorka333
Nováček 4 příspěvky 28.09.14 17:12

Děkuju za názor, souhlasim, určitě záleží nejvíc na učitelkách. Snad vybereme dobře :-)

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 28.09.14 20:58

@Zorka333 Pokud nevíte jaká bude třídní tk je to trochu jak kupovat zajíce v pytli. Vim, že z téhle školy jdou všichni na gympl a taky se dostali z jazykovky. Za mě teda bylo rozdělení jazykovka a klasické třídy. To je škoda, že už neni protože my jsme byli elita. I tak vlastně pulka ročníku šla na gympl po 5 třídě

Kristiána
Povídálka 39 příspěvků 28.09.14 23:07

Zdravim. Na Andelu je jazykovka ZS Drtinova, delaji se tam prijimacky, prihlasky je treba podat do 28.11., prijimacky jsou v lednu. Jeden den pisemny a dalsi den ustni. Loni se hlasilo cca 150 deti a brali 48. Anglictina od 1. tridy, druhy jazyk od 4. tridy. Vyuka je dle meho narocnejsi, ucitele ok, chodily tam obe me deti.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 28.09.14 23:11

@Kristiána Je fakt nutný dítě zatěžovat dvěma jazyky, které stejně se nejspíš nikdy nenaučí tak aby to pořádně používalo

Kristiána
Povídálka 39 příspěvků 28.09.14 23:19

Nevim z ceho usuzujes, ze se nenauci deti 2 jazyky, dcera nyni 17, mluvi anglicky (vse cte v originalu), nemecky na slusne urovni a na gymplu si vzala latinu. Ale o tom ta skola neni, vetsina deti co sem jde do 1. tridy tak umi cist, umi s nima pracovat, nenudi se. Od syny ze tridy odchazelo 15 deti na osmilety gympl, deti pripravi na stredni skolu.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 28.09.14 23:36

@Kristiána To,že moji všichni spolužíci mluví dvěma jazyky, když jsem je slyšela tak jsem nechápala. Sice to ve škole od učitelu slyšeli, ale realita je jiná. Já jsem si myslela buhví jak neumim anglicky a po týdnu v zahrnaičí jsem z toho vystřízlivěla.
Na té škole znám pár dětí jejich rodiče podplatili ředitelku, aby se tam dostali, Protože přece oni jsou lepší než my všichni ostatní. Za mě se z chaplina nás dostalo z 30 25 na gympl. A na střední školu dneska člověk už nemusí být připraven

Zorka333
Nováček 4 příspěvky 29.09.14 14:04

O Drtince vim, ta škola se mi docela líbí, říkala jsem si, že tam zkusíme dceru dát a uvidí se, když se tam nedostane, tak se z toho nebudu hroutit :-) Jen hledám ještě jednu školu, aby jsme měli nějakou v záloze. Ráda bych slyšela nějaké reference na školu V Remízku, o té ještě nic nevim. Já si myslim, že dobrá základka hodně usnadní start na střední školu.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 29.09.14 21:33

@Zorka333 Remízek vždycky byl dost podobný chaplinu a osobně já chodila na školu nejblíž domovu. A vim, že od 3 třídy jsme všichni hormadně chodili do školy a ze školy.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 35132 příspěvků 06.10.14 15:12
@annaei píše:
@Zorka333 Pokud nevíte jaká bude třídní tk je to trochu jak kupovat zajíce v pytli. Vim, že z téhle školy jdou všichni na gympl a taky se dostali z jazykovky. Za mě teda bylo rozdělení jazykovka a klasické třídy. To je škoda, že už neni protože my jsme byli elita. I tak vlastně pulka ročníku šla na gympl po 5 třídě

Ti dám, že ti co zůstali skončili špatně :cert: :cert: :D Jaký jsi ročník (klidně SZ)… chodili jsme totiž na stejnou školu :D

Jinak do 1. A kus 2. třídy jsem chodila na Remízek (katastrofa, měli jsme mladou učitelku hned po škole, takže si s náma jenom hrála, a když jsem přešla na Chapliňák, tak jsem se nestačila divit). Je pravda, že naše angličtinářka byla dost děsná. Zato němčinářka byla výborná a díky tomu co do nás nalila, jsem zvládla němčinu na střední (kde uřitelka stála za houby). Ale pro první stupeň bych asi vybírala školu, tak aby to dítě mělo blízko z domova a nemuselo se někam trmácet.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 06.10.14 20:14

@lucenka Jsem ročník 1993 a angličtináři byli obecně katastrofa. Pak další příšerný učitel na té škole byla brzobohatá. Jinak spousta dětí přešla ve 3 třídě už proto, že to byla jazykovka. A vlastně znás, co jsme byli ve výběrové třídě všichni kromě 5 lidí odešli

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >