Reklama

Refinancujete hypotéky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 28.08.18 14:41
Refinancujete hypotéky?

Ahojte.

Mám dotaz, refinancovali jste někdy hypo? Vyšlo vám to lépe? Mě se to nezdá… My jsme si brali 1,5 molionu. Platíme 5 let, úrok byl cca 4% dlužná částka k dnešnímu dni je 1 360 000. Prakticky těch 5 let se platili akorát úroky a něco málo se zaplatilo z řádného úvěru. A teď máme nabídku od jiné banky s úrokem 1,3% jenže, přece teď v původní bance už krouhám řádný úvěr, kdežto druhé bance zas budu platit úroky než se dostanu na těch 1 360 tis. Co tam je teď bude trvat… Pletu se, nebo je to prostě zas jen vymývačka mozku a lákadlo lidí na lepší úrok? Nebo je tu někdo kdo by mi ten refinanc nějak objasnil? Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Hannah84
Závislačka 3358 příspěvků 28.08.18 14:52

Pokud bude stejná úroková sazba, tak se umoruje jistina úplně stejně jak u probíhajícího úvěru tak úplně stejně i u nového. Takže pokud nová banka dá lepší úrok není třeba se ničeho bát, ovšem je potřeba také ohlídat ostatní poplatky, většinou u refinancovani by mělo být vše zdarma, jediný náklad je katastr. Účty jsou již dnes také zdarma…

Lama Lama
Hvězda diskuse 48388 příspěvků 28.08.18 14:54
@barrbucha píše:
Ahojte.Mám dotaz, refinancovali jste někdy hypo? Vyšlo vám to lépe? Mě se to nezdá… My jsme si brali 1,5 molionu. Platíme 5 let, úrok byl cca 4% dlužná částka k dnešnímu dni je 1 360 000. Prakticky těch 5 let se platili akorát úroky a něco málo se zaplatilo z řádného úvěru. A teď máme nabídku od jiné banky s úrokem 1,3% jenže, přece teď v původní bance už krouhám řádný úvěr, kdežto druhé bance zas budu platit úroky než se dostanu na těch 1 360 tis. Co tam je teď bude trvat… Pletu se, nebo je to prostě zas jen vymývačka mozku a lákadlo lidí na lepší úrok? Nebo je tu někdo kdo by mi ten refinanc nějak objasnil? Díky
:roll: šmarjá, víšč vůbec, jak se to počítá?
Vždyt pokud to refinancuješ, tak refinanceš jen to, co ti ted zbývá - t.j. 1360 tis. a jse na tom s jistinou stejně, ne?
jde o to, že u staré banky se ti taky změní úrok. Ale je třeba jednat, vyjednávat a hlavně si něco pořádně zjistit, informovat se.

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 28.08.18 15:09

REFINANCOVALI jsme asi třikrát už..4% bych neplatila ani za boha..
do nové banky se nepřenáší celá částka, ale ta která je ted ( bez toho co už jsi splatila )

Lama Lama
Hvězda diskuse 48388 příspěvků 28.08.18 15:15
@smurfka píše:
REFINANCOVALI jsme asi třikrát už..4% bych neplatila ani za boha..

a co budeš dělat, když za pár let ty úroky tak budou? :think: máš na to to doplatit z fleku?

jana2381
Kecalka 282 příspěvků 28.08.18 15:18

@barrbucha
1. Pocitat se to bude ze zustatku tedy 1360 tis.
2. Cim nizsi urokova sazba tim lepe (nizsi splatky)
3. Nutne zjistit ostatni poplatky s tim spojene (zadost, mohou chtit novy odhad od sveho odhadce,…)
4. Pokud se zmenila vase financni situace (treba rodicak apod…) zjisti si zda vubec by jste refinancovat u jine banky mohli. Pokud tedy ta nabidka 1,3 neni jiz primo pro vas. Zrejme budete muset znovu dokladat i prijmy.
5. Pokud mas tuhle nabidku, jdi s ni do stavajici banky a pokus se vyjednavat se svou bankou (neradi prichazi o klienty) tak ti jsou schopni udelat individualni nabidku.
6. Ta nabidka 1,3 je velice zajimava, ale je zase fixace na 5 let? Aby nebyla na rok a za rok jste nedostali urok podstatne vyssi!

Pokud se v tom alespon trochu neorientujete, vezmete si poradce, at pak z toho nejste nestastni.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 28.08.18 15:19
@barrbucha píše:
Ahojte.Mám dotaz, refinancovali jste někdy hypo? Vyšlo vám to lépe? Mě se to nezdá… My jsme si brali 1,5 molionu. Platíme 5 let, úrok byl cca 4% dlužná částka k dnešnímu dni je 1 360 000. Prakticky těch 5 let se platili akorát úroky a něco málo se zaplatilo z řádného úvěru. A teď máme nabídku od jiné banky s úrokem 1,3% jenže, přece teď v původní bance už krouhám řádný úvěr, kdežto druhé bance zas budu platit úroky než se dostanu na těch 1 360 tis. Co tam je teď bude trvat… Pletu se, nebo je to prostě zas jen vymývačka mozku a lákadlo lidí na lepší úrok? Nebo je tu někdo kdo by mi ten refinanc nějak objasnil? Díky

Urok neni vsechno. Musis vedet kolik proplatis a jestli jeste budes platit poplatky kolem vyrizovani nove smlovy. Me treba prekvapilo ze jsme platili i katastru. 1000kc tenkrat.Podrobne zjistite podminky a taky fixaci.Nekdy se neco jevi pekne ale pak az zacnes pocitat zjistis ze to tak krasne neni. My kdyz chteli refinancovat tak stara banka nam nabidla lepsi podminky.

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 28.08.18 15:22
@Lama Lama píše:
a co budeš dělat, když za pár let ty úroky tak budou? :think: máš na to to doplatit z fleku?

no tak když budou tak hold budou..ale zatím je výběr a pořád se dá dát nižší než 4 tak proč to platit..až budou mít ostatní 6 a " ty lešpí " 4, no tak budu mít 4 protože to bude furt ta nejlevnější.. :nevim: ale v tuto dobu bych 4 prostě neplatila, když je možnosti mít nižší.

TMana
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 28.08.18 15:27

Mno, ono to chce počítat. U hypoték se jedná zpravidla o anuitní splátky, takže pokud nejsou dramatické rozdíly v sazbách, tak se refinanc obvykle nevyplatí (vyplatí - ale bance). Mno a vzhledem k finanční gramotnosti čechů (spíš finanční debilitě) chce nejprve pochopit, co znamená anuitní splátka - velmi laicky řečeno, na začátku se platí hodně úroků, ale málo jistiny. Tzn že ten, kdo má fix na rok a každý rok mění banku, tak je na úrocích prodělal kalhoty celé rodiny. Pro nezatěžování mozkových buněk doporučuji různé webové kalkulačky, kam chce nafrkat stávající úvěr, pak dle nabídky nový a pak si sečíst, kolik se bance zaplatí celkově. Ono to může pak být zajímavé, že mám jakoby menší úrok, ale hypo se tak trošku prodraží.

TMana
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 28.08.18 15:31

Btw která banka nabízí 1,3%? Tady něco totiž nevoní, bo repo od čnb je 1,25%, navíc 1,3M není pro banku nic zajímavého.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 28.08.18 15:32

@jana2381 fixace je právě na 7 let…

jana2381
Kecalka 282 příspěvků 28.08.18 15:43

@barrbucha
Tak to jedost zajimave a hodne zvlastni. :nevim:
Me se letos podarilo vyjednat 2,49 a to jsem si rikala, jak je to fajn. (v jine bance refinancovat nemuzu, mam rodicak a tudiz male prijmy).
Kamaradka dostala 1,7 a to jen proto, ze je zamestnanec banky.

Janli
Kelišová 5687 příspěvků 9 inzerátů 28.08.18 15:52

Chtěla bych vidět banku, která se teď dostane pod dvě procenta. Prosím tě, najdi si schopnyho finančního poradce, protože v tom máš takovej hokej, že by tě to mohlo stát fakt dost peněz :mrgreen:

Nimie
Nadpozemská drbna 25984 příspěvků 28.08.18 16:56
@TMana píše:
Btw která banka nabízí 1,3%? Tady něco totiž nevoní, bo repo od čnb je 1,25%, navíc 1,3M není pro banku nic zajímavého.

Jn, průměr je 2,5 a přes léto se zvyšovalo…

Nimie
Nadpozemská drbna 25984 příspěvků 28.08.18 16:58
@barrbucha píše:
@jana2381 fixace je právě na 7 let…

A máš to potvrzené přímo od banky? Prošli jste prescoringem? Upřímně taky moc nevím která banka ti dnes nabídne 1,3% úrok na 7 let na tak nízkou částku. U které banky to máte?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >