Refinancujete hypotéky?

barrbucha
28.8.18 14:41

Refinancujete hypotéky?

Ahojte.

Mám dotaz, refinancovali jste někdy hypo? Vyšlo vám to lépe? Mě se to nezdá… My jsme si brali 1,5 molionu. Platíme 5 let, úrok byl cca 4% dlužná částka k dnešnímu dni je 1 360 000. Prakticky těch 5 let se platili akorát úroky a něco málo se zaplatilo z řádného úvěru. A teď máme nabídku od jiné banky s úrokem 1,3% jenže, přece teď v původní bance už krouhám řádný úvěr, kdežto druhé bance zas budu platit úroky než se dostanu na těch 1 360 tis. Co tam je teď bude trvat… Pletu se, nebo je to prostě zas jen vymývačka mozku a lákadlo lidí na lepší úrok? Nebo je tu někdo kdo by mi ten refinanc nějak objasnil? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3362
28.8.18 14:52

Pokud bude stejná úroková sazba, tak se umoruje jistina úplně stejně jak u probíhajícího úvěru tak úplně stejně i u nového. Takže pokud nová banka dá lepší úrok není třeba se ničeho bát, ovšem je potřeba také ohlídat ostatní poplatky, většinou u refinancovani by mělo být vše zdarma, jediný náklad je katastr. Účty jsou již dnes také zdarma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66889
28.8.18 14:54
@barrbucha píše:
Ahojte.Mám dotaz, refinancovali jste někdy hypo? Vyšlo vám to lépe? Mě se to nezdá… My jsme si brali 1,5 molionu. Platíme 5 let, úrok byl cca 4% dlužná částka k dnešnímu dni je 1 360 000. Prakticky těch 5 let se platili akorát úroky a něco málo se zaplatilo z řádného úvěru. A teď máme nabídku od jiné banky s úrokem 1,3% jenže, přece teď v původní bance už krouhám řádný úvěr, kdežto druhé bance zas budu platit úroky než se dostanu na těch 1 360 tis. Co tam je teď bude trvat… Pletu se, nebo je to prostě zas jen vymývačka mozku a lákadlo lidí na lepší úrok? Nebo je tu někdo kdo by mi ten refinanc nějak objasnil? Díky
:roll: šmarjá, víšč vůbec, jak se to počítá?
Vždyt pokud to refinancuješ, tak refinanceš jen to, co ti ted zbývá - t.j. 1360 tis. a jse na tom s jistinou stejně, ne?
jde o to, že u staré banky se ti taky změní úrok. Ale je třeba jednat, vyjednávat a hlavně si něco pořádně zjistit, informovat se.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
28.8.18 15:09

REFINANCOVALI jsme asi třikrát už..4% bych neplatila ani za boha..
do nové banky se nepřenáší celá částka, ale ta která je ted ( bez toho co už jsi splatila )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66889
28.8.18 15:15
@smurfka píše:
REFINANCOVALI jsme asi třikrát už..4% bych neplatila ani za boha..

a co budeš dělat, když za pár let ty úroky tak budou? :think: máš na to to doplatit z fleku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
28.8.18 15:18

@barrbucha
1. Pocitat se to bude ze zustatku tedy 1360 tis.
2. Cim nizsi urokova sazba tim lepe (nizsi splatky)
3. Nutne zjistit ostatni poplatky s tim spojene (zadost, mohou chtit novy odhad od sveho odhadce,…)
4. Pokud se zmenila vase financni situace (treba rodicak apod…) zjisti si zda vubec by jste refinancovat u jine banky mohli. Pokud tedy ta nabidka 1,3 neni jiz primo pro vas. Zrejme budete muset znovu dokladat i prijmy.
5. Pokud mas tuhle nabidku, jdi s ni do stavajici banky a pokus se vyjednavat se svou bankou (neradi prichazi o klienty) tak ti jsou schopni udelat individualni nabidku.
6. Ta nabidka 1,3 je velice zajimava, ale je zase fixace na 5 let? Aby nebyla na rok a za rok jste nedostali urok podstatne vyssi!

Pokud se v tom alespon trochu neorientujete, vezmete si poradce, at pak z toho nejste nestastni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
28.8.18 15:19
@barrbucha píše:
Ahojte.Mám dotaz, refinancovali jste někdy hypo? Vyšlo vám to lépe? Mě se to nezdá… My jsme si brali 1,5 molionu. Platíme 5 let, úrok byl cca 4% dlužná částka k dnešnímu dni je 1 360 000. Prakticky těch 5 let se platili akorát úroky a něco málo se zaplatilo z řádného úvěru. A teď máme nabídku od jiné banky s úrokem 1,3% jenže, přece teď v původní bance už krouhám řádný úvěr, kdežto druhé bance zas budu platit úroky než se dostanu na těch 1 360 tis. Co tam je teď bude trvat… Pletu se, nebo je to prostě zas jen vymývačka mozku a lákadlo lidí na lepší úrok? Nebo je tu někdo kdo by mi ten refinanc nějak objasnil? Díky

Urok neni vsechno. Musis vedet kolik proplatis a jestli jeste budes platit poplatky kolem vyrizovani nove smlovy. Me treba prekvapilo ze jsme platili i katastru. 1000kc tenkrat.Podrobne zjistite podminky a taky fixaci.Nekdy se neco jevi pekne ale pak az zacnes pocitat zjistis ze to tak krasne neni. My kdyz chteli refinancovat tak stara banka nam nabidla lepsi podminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
28.8.18 15:22
@Lama Lama píše:
a co budeš dělat, když za pár let ty úroky tak budou? :think: máš na to to doplatit z fleku?

no tak když budou tak hold budou..ale zatím je výběr a pořád se dá dát nižší než 4 tak proč to platit..až budou mít ostatní 6 a " ty lešpí " 4, no tak budu mít 4 protože to bude furt ta nejlevnější.. :nevim: ale v tuto dobu bych 4 prostě neplatila, když je možnosti mít nižší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
28.8.18 15:27

Mno, ono to chce počítat. U hypoték se jedná zpravidla o anuitní splátky, takže pokud nejsou dramatické rozdíly v sazbách, tak se refinanc obvykle nevyplatí (vyplatí - ale bance). Mno a vzhledem k finanční gramotnosti čechů (spíš finanční debilitě) chce nejprve pochopit, co znamená anuitní splátka - velmi laicky řečeno, na začátku se platí hodně úroků, ale málo jistiny. Tzn že ten, kdo má fix na rok a každý rok mění banku, tak je na úrocích prodělal kalhoty celé rodiny. Pro nezatěžování mozkových buněk doporučuji různé webové kalkulačky, kam chce nafrkat stávající úvěr, pak dle nabídky nový a pak si sečíst, kolik se bance zaplatí celkově. Ono to může pak být zajímavé, že mám jakoby menší úrok, ale hypo se tak trošku prodraží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
28.8.18 15:31

Btw která banka nabízí 1,3%? Tady něco totiž nevoní, bo repo od čnb je 1,25%, navíc 1,3M není pro banku nic zajímavého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
barrbucha
28.8.18 15:32

@jana2381 fixace je právě na 7 let…

• Citovat
  • Nahlásit
446
28.8.18 15:43

@barrbucha
Tak to jedost zajimave a hodne zvlastni. :nevim:
Me se letos podarilo vyjednat 2,49 a to jsem si rikala, jak je to fajn. (v jine bance refinancovat nemuzu, mam rodicak a tudiz male prijmy).
Kamaradka dostala 1,7 a to jen proto, ze je zamestnanec banky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
28.8.18 15:52

Chtěla bych vidět banku, která se teď dostane pod dvě procenta. Prosím tě, najdi si schopnyho finančního poradce, protože v tom máš takovej hokej, že by tě to mohlo stát fakt dost peněz :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
28.8.18 16:56
@TMana píše:
Btw která banka nabízí 1,3%? Tady něco totiž nevoní, bo repo od čnb je 1,25%, navíc 1,3M není pro banku nic zajímavého.

Jn, průměr je 2,5 a přes léto se zvyšovalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
28.8.18 16:58
@barrbucha píše:
@jana2381 fixace je právě na 7 let…

A máš to potvrzené přímo od banky? Prošli jste prescoringem? Upřímně taky moc nevím která banka ti dnes nabídne 1,3% úrok na 7 let na tak nízkou částku. U které banky to máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat