Reflux a tlak na hrtanu v těhotenství

547
22.4.17 09:59

Reflux a tlak na hrtanu v tehotenstvi

Zdravim, prosim o radu.
Jsem ve 30tt, tak mesic me trapi obcasny tlak na hrtanu (asi), kolem ohryzku, horsi polykani a pocit, ze mi na nej neco tlaci - je to neprijemne. Zaroven se mi nekolikrat za den stane, ze se mi vrati stavy z jicnu az do pusy (pardon za popis).. orl negativni, pry kdyztak gastro. V pondeli se chci objednat - praha, ale chtela bych „obejit“ praktika.. kazdy problem souvisi s tehotenstvim a nic nebudeme resit.. potrebuju na gastro zadanku? Vim, ze to s tehotenstvim nejspis souvisi, ale psychicky mi to vadi a chtela bych s tim neco udelat.. paleni zahy asi nemam (nikdy jsem nemela tak ani nevim, jak to poznam, jen me strasne pri stani/lezeni pali zebra, to s tim asi ale nesouvisi). Mate s tim nekdo zkusenosti v tehotenstvi? Dekuji za vsechny postrehy, hezky den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1758
22.4.17 12:12

@Kolarkaa Já jsem 28. týden a mám podobné potíže. Pálí mě žáha hlavně v noci a šťávy se mi taky vrací… To pálení žeber jak popisuješ to bude asi ta žáha :) Zmínila jsem to v poradně a prý hormony v těhotenství oslabují břišní stěnu a to způsobuje tyto problémy. U mě je to opravdu způsobeno těhotenstvím, měla jsem to přesně stejné i u prvního těhotenství. Po porodu jak když utne.
Je to nepříjemné, ale nezbývá než to vydržet. Zkus se poptat v lékárně na něco proti pálení žáhy. Já si teda každý večer vezmu na lžičku trochu jedlé sody… nepomůže to úplně, ale je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
22.4.17 12:48

@berua13 diky. Me prave vadi ten tlak na tom hrtanu, jinak je mi jasne ze to je tehotenstvim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama