Reflux a zhoršené dýchání v noci

99
3.11.20 03:25

Reflux a zhoršené dýchání v noci

Zakládám novou diskuzi - jinou jsem na toto tema bohužel nenašla.
Syn 10 měsíců, cca pred 14ti dny lékař na ORL diagnostikoval reflux. Šli jsme tam prave kvuli zhorsenemu dýchání v noci. Rikal, ze to k tomu patři, ze se mu vraci ty stavy zpátky a to způsobuje respirační obtíže. Probíha to tak, ze treba hodinu vklidu spinka a pak hodinu funi, někdy záchraně, dýchá zrychlene, někdy i nepravidelně - vypada to teda hrozne a stale mne to strasne znervózňuje, ale prý je to normalni :zed: :zed: :zed: ma to jen někdy a nedokážu určit zatim kdy a proc, nebo co to spoušti. Dávám mu najíst 2 hodiny predtim, nez jde spat + antirefluxni opatření a někdy se mu to proste děje stejne. Nemáte někdo takovou zkusenost? Je možné, ze i kdyz jde spat 2 h po jídle, muze se mu neco vracet, neco ho dráždit k tomu, aby blbe dychal??? Dekuju moc za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
12.12.20 19:59

Ahoj, my máme taky podezření na reflux, dýcháme stejně v noci, k tomu ještě občas kašle a zalyká se, v pondělí se budu radit s Dr., vím že je to běžné u dětí, záleží v jaké míře to mají a jestli „prospívají“. Náš blinká, ale naštěstí málo…nám hodně pomáhá držet po kojení min 20 minut ve vzpřímené poloze. Máme zvednutou postýlku o cca 20cm na spaní a o 13cm přes den a máme ho na monitoru. Náš se k tomu ještě navíc propíná, jak se mu vrací štávy do krčku - pálí ho žáha a je z toho hotový chudák :( Dali Vám na ORL nějaké rady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
12.12.20 21:02

Ahoj mám dva syny (skoro 3r, 6m) oba diagnostikovaný silný reflux u obou nám opatření typu zvedlá postýlka atd.. trošičku přilepší, ale rozhodně nepomuže jediné co nám zabírá je helicid u tříletýho 10tkový a u mladšího speciálně namíchaný v lekarně na předpis mudry, oba mi občas chrápou a občas vidím, že se jim vrátí jidlo a tak polknou jakoby, ale je to teda oproti tomu co bylo bez helicidu procházka ružovým sadem, nevím jak moc to má tvůj syn, ale klidně bych si vyžádala žádanku na gastro tam ti poradí, u nás taky furt jen opatření (syn vubec nezvracel jen hodně plakal a měl furt takový ucpaný nos a pokašlával) a pak z toho syn měl i zápal plic když to jednou vdechl :pocitac: U druhýho už jsem věděla a hned řekla, že chci žádanku na gastro a předepsat sirup :palec: Jinak nevím zda ještě kojíš nebo tak, ale at už kojíš nebo dáváš mléko mně u obou dost pomáhá vyřadit kravské mléko, jde i sehnat um bez kravského mléka aspon na tu noc to fakt extremně pomuže, jinak samozřejmě jogurty atk pokud už dáváš bych nebrala, ale nedávala prostě moc často a když to pujde prostě nahrazovalo a vynechávala kravské mléko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.12.20 09:42

@snažillka ahoj, kojim a malej má apetit takže vycucne vše co mám, driv byl po kojeni spokojený, ale teď se propina jak kdyby se protahoval po probuzení..má lepší a horší dny, má 5 tydnu, takže jen kojim, teď se nám propina i při ležení na podložce a i v náruči ne porad, je to lepší a horší, občas kašle a zakucka se, teď od pátku plakal a propinal se porad byla to hruza, uspat přes den ale za chvíli - 40min vzhůru. Začala jsem zase ho držet ve vzpřímené poloze po kojeni 20min a teď odrihnout i v průběhu kojeni a driv ho dostavila, hodne mi to teče. Blinka taky jak kdy, ublinkne z 90% hned, větší šavle když dá moc mlika, pak si ublinkava do pusy a polika to, při prebalovani, ale to vracení stav ho bolí, občas i výkřikne a kroutí se, jinak než když prdi..tento víkend fakt des..usne jen zavinuty a to spaval pěkne, míval takovéto dny, ale ne tolik, myslela jsem ze je to spurt, když ho to bolí, jen by sosal, u prsa klid, málokdy se propinal i při pití, a po kojeni propnuti a pláč, v pondělí jdu k Dr ze si nemyslím ze jsou to prdiky, hlavně podle toho chrápání, těžkého dýchání kaslani a kuckani, to mléko zkusím už jsem to trochu omezila..a zkoušela jsi probiotika? Mne přijde ze je to horší po Biogaia a Espumizan když jsme mysleli ze jsou to prdiky tak taky horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.12.20 12:42

@snažillka já jsem tak rada ze jsi napsala malej je fakt nešťastny od pátku skoro porad, teď jsem ho uspavala už má zavřené očka, prohne se a začne zmoulat zbytek mlika v pusince a kysele se tvářit a pak se zakucka ???? ty jsi na UM nebo kojis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
18.12.20 09:58

@Niffu Promin, že odepisuju tak pozdě, ale nedostala jsem se sem dřív, normálně bež k mudr a řekni, že ti dost ublinkává kldně to trošku zvelič, že chceš žádanku na UTZ s podezřením na reflux, tam ti pak řeknou jak moc je to špatný jestli třeba bude potřeba jen zahuštovat žaludek nebo i léky, každopádně základ, aby spal ve zvýšené poleze hlavně na boku! to odříhávání a mě se osvědčilo kojit ve zvýšené poloze na polštáři, pak ho chviličku nechat zbytečně s ním nehýbat a pak třeba za 10 min pořádně odříhnout :kytka: Jinak třeba se dává potom nutriton na zahuštění žaludku před kojením :) Ale já nejsem lékař to je moje zkušenost, vše tohle co jsem sepsala, opravdu to chce prostě vyšetřit a pak si nechat poradit na gastru, když vyjde, že má reflux :palec: Hlavně to řešit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
18.12.20 10:05

@snažillka ahoj díky ze jsi se ozvala no Dr mi narodila nemlecnou dietu a dala k tomu navyber gastrotuss nebo nutriton, tak zatim zkouším gastrotuss sirup. A tvoje děti přitom se zakuckavaji a tu a tam zalapaji po dechu? Kromě helicidu jste zkoušeli tento třeba nebo ten nutriton?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
21.12.20 12:22

@Niffu Zkoušela jsem obojí gastrotuss nám vůbec nezabral a nutriton minálně plus po něm měli strašnou zácpu, ale to je naše zkušenost, proto jsem ti psala, že to chce vyšetření, tam je třeba vidět jak moc jestli ho má jen trochu nebo hodně naši kluci mají silný reflux, tak třeba proto to nezabralo těžko říct :nevim: Ta nemléčná diety je super, tu jsme právě taky psala :kytka: Jinak nám třeba víc než nutriton vyhovovalo pár lžiček rýžové nemlečné kaše před kojením misto toho nutritonu, potom neměli tolik zacpu, ale taky to nebylo ideální, ale zkoušej lepší tohle než rvát léky :andel: zalapají po dechu bych neřekla a kuckají furt a vždy když je ten starší nemocný, tak se mu to dá vždy na průdušky u mladšího nevím ten ještě nebyl nemocný musím zaklepat :) Prostě jsou na ty dýchací cesty náchylnější, tak bych to řekla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat