Reflux jícnu, ano nebo ne?

22
19.12.20 18:41

Reflux jícnu, ano nebo ne?

Dobrý večer, chtěla bych se vám svěřit s mými problémy a doufám, že někdo mi třeba poradí, popřípadě uklidní. Už jsem jednou v jedné diskuzi psala, že mám strašný strach, že mám reflux jícnu. Moje potíže začali úplně nečekaně, předtím žádné problémy, termín,,pálení žáhy" jsem neznala. Jsem milovník jídla, stravuju se dle mého názoru normálně, občas to možná trochu přeháním se sladkým, ale nikdy jsem problémy nemívala. Najednou strašný knedlík v krku, pálení žáhy, říhání. Krevní rozbor, rozbor na helicobakter, výtěry, sono - vše v pořádku, proto se přikláním k tomu refluxu. Omeprazol jsem brala, vysadila a chtěla zkontrolovat, zda se moje problémy zlepšili, první den a druhý po vysazení v pořádku, dnes zase neuvěřitelné pálení žáhy. Taky si ještě říkám, jestli to nemůžu mít z koření - začalo mi to totiž po jednom určitém jídle s kořením a dneska jsem měla to samé a hned na to navazovalo to pálení. S tím, že během těch 3 týdnů, co to mám, jsem začínala mít klid. Je mi čerstvě 18 let, tudíž jsem fakt ve stresu, že něco takového mám, na gastro vyšetření se teda bojím jít, slyšela jsem, že to mladistvým dělají v narkóze, v pondělí se asi chystám na konzultaci s gastro doktorem. Chtěla jsem se teda zeptat, máte s tím někdo zkušenost? Popřípadě může to být jen alergie? Je ten reflux opravdu tak omezující, co se pak týče stravy a tak? A co gastro vyšetření, dá se to přežít? Děkuju moc. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.12.20 19:03

Reflux mam od 18ti. Zacalo to peti tydny antibiotik a stresem, ze nechodim do skoly pred maturitou. Primo na gastro jsem se nikdy jit neodhodlala, i kdyz mi vsichni tvrdi, ze to neni az tak hrozne :oops: Prvni rok jsem byla na Helicidu a musela jsem kontrolovat, co jim a piju. Jednou jsem si dala dzus, kdyz mi bylo lip, a do rozleptaneho krku se mi chytla uplne nejhorsi angina, kterou jsem kdy mela :zed: Po roce dvou se mi to postupne srovnalo. Jen alkohol byl trochu nebezpecny. Ted po letech leky skoro neberu. Nasadim jen kdyz citim, ze se to horsi. Jidlo ani piti (i alkohol) si vetsinou kontrolovat nemusim. Nejvic muj stav ovlivnuje stres. Jestli to u tebe bude reflux, tak se toho urcite neboj. Kdyz si vychytas pravidelnou stravu a najdes veci, co ti vadi, da se s tim uplne v pohode zit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
19.12.20 19:27

Mela jsem chronicky zánět jícnu, žáha mě palila od rana do vecera. Nemohla jsem jist uz nic. Nebo vlastně vsechno. :lol: gastroskopie příjemná neni, ale přežít se dá. Nabidli mi tehdy leky nafurt, nebo operaci. Ksem po operaci uz asi deset let a jednou mě zapálila žáha v druhém těhotenství, ale jinak jsem naprosto bez problémů. Jen nejakou dobu po operaci jsem si musela dávat pozor a pořádně kousat, neboť větší sousta mi vázla v miste operace, to hodně bolelo a většinou to nakonec vylezlo zpátky horem :roll: za mě operace dobrá volba, leky jsem brst nechtela. Tak držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1509
19.12.20 20:04
@Oli.Lyon píše:
Mela jsem chronicky zánět jícnu, žáha mě palila od rana do vecera. Nemohla jsem jist uz nic. Nebo vlastně vsechno. :lol: gastroskopie příjemná neni, ale přežít se dá. Nabidli mi tehdy leky nafurt, nebo operaci. Ksem po operaci uz asi deset let a jednou mě zapálila žáha v druhém těhotenství, ale jinak jsem naprosto bez problémů. Jen nejakou dobu po operaci jsem si musela dávat pozor a pořádně kousat, neboť větší sousta mi vázla v miste operace, to hodně bolelo a většinou to nakonec vylezlo zpátky horem :roll: za mě operace dobrá volba, leky jsem brst nechtela. Tak držím palce.

Máš na mysli fundoplikaci nebo jsi měla jiný zákrok, jestli se můžu zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
19.12.20 20:10

Děkuju moc holky, snad to bude vpohodě, mám z toho fakt nervy před svátkama, asi mi vesmír dává znamení, že mám začít jíst zdravě :lol: Půjdu v pondělí na to gastro, dá se tam objednat nebo mám zavolat první obvoďačce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
19.12.20 21:04

@trisanda10 Obávám se, že budeš potřebovat žádanku od praktické lékařky.
A taky počítej s tím, že tě na gastru nemusí vzít hned. Objednací lhůty můžou být až týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
19.12.20 21:51
@mamule42 píše:
Máš na mysli fundoplikaci nebo jsi měla jiný zákrok, jestli se můžu zeptat.

Myslim, ze takhle nejak to bylo 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
20.12.20 17:08

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat. Jde to léčit i nějak přírodní cestou? Četla jsem, že ty prášky jsou pěkný svinstvo a myslím si, že ten reflux mám úplně na začátku vzhledem k problémům, tudíž ano, budu brát prášky ale myslíte, že pomůže třeba i aloe vera šťáva nebo jsem slyšela, že jablečný ocet? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mer
268
14.1.21 21:47
@trisanda10 píše:
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat. Jde to léčit i nějak přírodní cestou? Četla jsem, že ty prášky jsou pěkný svinstvo a myslím si, že ten reflux mám úplně na začátku vzhledem k problémům, tudíž ano, budu brát prášky ale myslíte, že pomůže třeba i aloe vera šťáva nebo jsem slyšela, že jablečný ocet? :P

Tak jak ste dopadla? Takyby mě zajímala aloe vera štáva a ten jablečný ocet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
18.1.21 12:23

@mer Problémy přetrvávaly, takže jsem se odhodlala jít na gastro vyšetření. Tam mi teda řekly, že žádný reflux nemám, že mám problémy asi od toho, jak jsem brala proteinové přípravky a můj žaludek byl prostě překyselený :think:. Divné. Každopádně problémy jsou teď mnohem lepší, pálení žáhy téměř nepociťuji, piju ten jablečný ocet každé ráno, takže možná je to tím, fakt pomohl, první den a hned sem se cítila líp a snažím se jíst zdravěji :kytka:. Děkuju. Každopádně skoro dva měsíce mít problémy a nakonec překyselení, to je fakt divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat