Reflux - kdy zpozornět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 26.07.19 17:58
Reflux - kdy zpozornet?

Zdravím. Mám 3 měsíční miminko a poslední měsíc, co jsme začali rehabilitovat Vojtovku, začalo hodně blinkat při a po kojení. Taky se často vzteká při kojení i po, asi pálí žáha, nevím a dost i prdi… Je pravda, že Blinka už od narození, ale teď poslední dobou je to fakt hodně. Na váze přibývá, ne tedy hodně, ale podle tabulek je to pořád ok. Někdy mám pocit, že v ní nic nezůstane. Měli jste taky hodně ublinkavaci miminka? Řešila to doktorka? Kdy to odeznělo? Pomohl vám Nutrident? Jiné cenné rady?

Reakce:
Sashie
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 26.07.19 19:18

Mně malý blinkal od narození. Bylo to ale protože se přejídal. Nic jsem mu nedávala, snažila jsem se ho trochu dřív odtrhnout při kojení. Měla jsem vyzkoušeno, že za tři minuty vytáhl 125 ml mlíčka ve dvou týdnech. Byl prostě nesyta :lol: pokud nezvrací obloukem, tak bych nedávala nic. Může to pak zase zlobit při trávení. Kojila bych kratší čas, nechala odříhnout, po chvilce zase nabídla prso. Já od 2.týdne kojila jsem z jednoho, měla jsem strašně moc mlíčka. Jestli kojíš z obou, tak bych dala z jednoho, odříhla, měla bych mimčo chvilku na srdíčku (polosed, bříškem na tobě). Tak za pět minut bych dala druhé. Pak zase na srdíčku.

Euforia
Kecalka 285 příspěvků 26.07.19 19:21

Mne silene zvracela dcera, ta byla schopna hodit savli i tri hodiny po jidle. Doktorka to nijak neresila, na vaze pribirala.. upravilo se to samo, ale az kolem jednoho roku.. chvili jsem zkousela to antireflux mliko, ale z toho ji akorat bolelo bricho

kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 26.07.19 19:38

Zkusila jsem dát teď před posledním večerním kojením ten svatojánský chléb a nepoblinkala se mi vůbec. Budu zkoušet dávat a uvidím, co to s ní bude dělat. Snad to bude v pohodě. Kdyžtak ihned vysadim a hold budu jako doposud denně prat a x krát převlékat :roll:

jizvíková
Extra třída :D 12999 příspěvků 26.07.19 21:10
@kazetkakiki píše:
Zkusila jsem dát teď před posledním večerním kojením ten svatojánský chléb a nepoblinkala se mi vůbec. Budu zkoušet dávat a uvidím, co to s ní bude dělat. Snad to bude v pohodě. Kdyžtak ihned vysadim a hold budu jako doposud denně prat a x krát převlékat :roll:

Pozor na to, je z něj zácpa

kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 26.07.19 21:40
@jizvíková píše:
Pozor na to, je z něj zácpa

Máte zkušenost, jo? :(

Betyssek
Kecalka 224 příspěvků 27.07.19 07:49

Me dcera zacala zvracet hned po porodu, nejdriv plodovku, pak mliko, tak 3 mesice zvracela porad, po kojení, klidne i par hodin po kojení, proste tak nejak prubezne porad. Ale pribyvala, dr rikala at to neresim. Z mateřského mleka by je nemela pálit zaha, pry je to na tohle přizpůsobeno. Zvažovala jsem nutriton, ale pry jsou po nem zácpy a bolesti briska, takze jsem si rekla ze blinkani je lepsi nez bolení briska a proste jsem porad prevlikala a mela vsude pleny. Zkousela jsem ruzne upravovat kojení, casy, mnozstvi… Nakonec to po skonceni 3.mesice tak nejak odeznelo samo a ted uz je to uplne dobry. Spousta miminek nema vyvinuty jicnovy sverac a tak proste zvraci, ale to se dovyvine a zlepsi. Za me- proste to vydrz a ono to bude Ok ;) :hug: Ja z toho byla spatna a hodne jsem to resila, ale zbytecne. Telicko si poradi a hlavni je, ze pribira :*

kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 27.07.19 08:54
@Betyssek píše:
Me dcera zacala zvracet hned po porodu, nejdriv plodovku, pak mliko, tak 3 mesice zvracela porad, po kojení, klidne i par hodin po kojení, proste tak nejak prubezne porad. Ale pribyvala, dr rikala at to neresim. Z mateřského mleka by je nemela pálit zaha, pry je to na tohle přizpůsobeno. Zvažovala jsem nutriton, ale pry jsou po nem zácpy a bolesti briska, takze jsem si rekla ze blinkani je lepsi nez bolení briska a proste jsem porad prevlikala a mela vsude pleny. Zkousela jsem ruzne upravovat kojení, casy, mnozstvi… Nakonec to po skonceni 3.mesice tak nejak odeznelo samo a ted uz je to uplne dobry. Spousta miminek nema vyvinuty jicnovy sverac a tak proste zvraci, ale to se dovyvine a zlepsi. Za me- proste to vydrz a ono to bude Ok ;) :hug: Ja z toho byla spatna a hodne jsem to resila, ale zbytecne. Telicko si poradi a hlavni je, ze pribira :*

Tak děkuji moc. Teď jsem akorát dokojila a mám pocit, že snad vše zase vyblinkala, tak jsem ráda, ze jsem si mohla tohle přečíst. Jsem z toho taky totiž špatná, ale dokud bude pribirat, budu se snažit být v klidu. A to je dobře, že žáha ji nemůže pálit. :andel:

Váš příspěvek
Reklama